1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

העובדת החרדית של נתניהו סירבה להישבע

שירה רבן, העובדת החרדית לשעבר במעון ראש הממשלה, העידה בבית הדין לעבודה נגד שרה נתניהו • פרקליטה של נתניהו אמר לרבן "אין לך טלפון כשר", וזו השיבה "אין בו אינטרנט". כשדרש ממנה להישבע, היא השיבה: "על פי התורה, אסור להישבע באלוקים"

אלי שלזינגר, ח' סיון תשע"ט 11/06/2019 13:44

"אין לך טלפון כשר" שירה רבן ובעלה בבית הדין בתביעה נגד שרה נתניהו שירה רבן ובעלה בבית הדין בתביעה נגד שרה נתניהו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בבית הדין לעבודה בירושלים מתקיים בשעה זו (שלישי) דיון בתביעה שהגישה שירה רבן, עובדת לשעבר במעון ראש הממשלה, נגד שרה נתניהו אשת ראש הממשלה, בפני נשיא ביה"ד האזורי השופט אייל אברהמי. רבן תובעת את נתניהו בסכום של 225,000 ש"ח, בטענה כי במהלך העסקה במעון רוה"מ בחודש ספטמבר 2017, עברה התעללות מצדה של שרה, ותיארה שורת התעמרויות, עד שהחליטה לעזוב את העבודה.

במהלך הדיון, עו"ד יוסי כהן שמייצג את שרה נתניהו, חקר את התובעת שירה רבן, ושאל "את אשה חרדית, אני אומר את זה בכבוד, את מוכנה להישבע שמה שכתוב בתצהיר הוא אמת?" רבן השיבה בחיוב. כהן המשיך ושאל "את מוכנה להישבע באלוקים?" ורבן השיבה "על פי התורה, אסור להישבע באלוקים". כאן כהן גילה בקיאות ואמר לה "מותר בפני רב חרדי", אך רבן לא נכנעה והשיבה "אסור".

"אני מציע לך, יש לך הזדמנות עדיין להגיד סליחה" אמר עו"ד יוסי כהן לרבן, "אני יורדת מכל השקרים האלה, אני מושכת את התביעה, יש שופט במרומים וגם יש שופט למטה. מה זה שירתתי את הגברת נתניהו מה-27/08 בקומה השנייה? הרי התחלת לעבוד רק ב-03/09. מה שעשית זה איום ונורא". רבן השיבה "התשובה שלי היא שסוכם שאתחיל את העבודה ב-28/07, בפועל התחלתי לעבוד ב-03/09".

"ביום הראשון הייתי בהלם" סיפרה רבן לבית הדין "הגברת נתניהו ליוותה אותי בכל היום הראשון, היה חשוב לה לראות שאני שוטפת ידיים אחרי כל פעולה, שאני שמה את התיק בדיוק במקום הנכון, שנילה מדריכה אותי בדיוק בדרך הנכונה, על כל פרט ופרט". עו"ד כהן הטיח ברבן "גברת נתניהו הייתה בכיכר המדינה בשעה 14:00, את משקרת", אך רבן השיבה "אני לא מסכימה".

רבן תיארה "הייתי בהלם" וכל כך נשאלה ע"י כהן "למה לא קמת והלכת? את בהלם, תקומי ותלכי. בזמן העבודה כתבת מאות סמסים לאחותך. מאיפה היה לך את כל הזמן לכתוב כל כך הרבה, כשאת טוענת שאת עובדת כל כך קשה". רבן השיבה "סימסתי בזמן של החלפת הבגדים. כל יום, היו המון החלפות בגדים".

"ביום ראשון כשראיתי מה שצריך לעשות, הבנתי שזו עבודה לא נורמלית ולא סבירה. הבנתי מה עוד מצפה לי" אמרה רבן. "היה לי את התהליך של כל המבחנים והסיווג הבטחוני, וגם חשתי כבוד עצום לשרת את ראש הממשלה ורעייתו. התביישתי לספר אפילו לבעלי מה קורה איתי שם. אין לי את החירות בתור אמא ל-3 ילדים, להישאר תוך רגע ללא פרנסה".

עו"ד יוסי כהן שאל אותה על העובדה כי כתב התביעה פורסם בתקשורת עוד בטרם הוגש לבית הדין, וזו השיבה כי כל מה שעשתה עורכת הדין היה על דעתה. לשאלתו "את אומרת שלא התלוננת כי חשת בושה, ולפרסם באמצעי התקשורת - לא חשת בושה?" השיבה רבן "ההלכה מתירה לאדם להגן על עצמו".

בתצהיר ציינה שירה רבן כי שרה נתניהו נהגה לצעוק עליה, להשפיל אותה ואף איימה עליה פיזית ומילולית. לדוגמה, רבן טענה כי נתניהו צעקה עליה: "את גוש של כלום", "את לא שייכת למשפחת נתניהו", וכדומה. עוד נטען בתצהיר, כי נתניהו הטילה עליה לשלם על נזקים שאותה עובדת עשתה.

במהלך הדיון, עו"ד כהן אמר לרבן "אין לך טלפון כשר", וזו השיבה "אין בו אינטרנט". לא ברור איך זה קשור להליך התביעה, אך כהן המשיך להתעקש "הוא לא כשר. איך את מחזיקה טלפון כזה?! את חרדית!". עוד הוסיף "על פי הדת שלך אסור". שירה רבן השיבה לו "יש רבנים שמתירים. זה רק שיחות והודעות sms". עו"ד כהן לא הסתפק בכך ושאל "יש לך את זה כתוב?", ורבן השיבה "יכולה להביא לך היתר כתוב מהרב שלי".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. להעמיד לדין את בעלה האברך.  

  שריר

  • טיפש 


  • שריר 

   שמואל

  • יש דברים בגו. חשבנו שאנחנו חכמים וצדיקים יותר מ 

   ריש#גלותא

  • תגובה נורמלי 


 2. עו"ד כהן  

  חיים

  • תודה דודה נתראה בשבת (ל”ת)

   שירה רבן

  • אני מכיר את המשפחה.שירה ובעלה נוכלים (ל”ת)

   דין

 3. אם זאת הרמה של העורך דין המצב של שרה קשה .  (ל”ת)

  גפנר

 4. במעון ראש הממשלה מעסיקים כבר למעלה משנה עובדים ועובדות זרים.  

  דן

 5. היא בושה לחרדיות וחייבת להפסיק עם זה מייד  (ל”ת)

  צבי

  • שרה 


 6. תתחילו להלל ולשבח את ביבי ומשפחתו  

  נו חובבי נתניהו

 7. חצוף העו"ד הזה  


  • העורך דין צודק 

   מבין

 8. אני לא מתומכי ביבי...אבל צריך להחרים את שירה ובעלה  

  רונן

  • חרדי וחרדית ? 

   סעידה

  • אמת או שקר  


 9. מנובלת  

  דויד

 10. קנוניה נגד ראש הממשלה  

  ליאו

 11. ערסים נבערי ש״ס  (ל”ת)

  david

  • הוצאת דיבה 


 12. נשמע כמו סחיטה...  

  חיים

 13. שירה נוכלתתתתתתת  

  שיר

 14. לשון הרע, לא בתחומינו! תפסיקו לפרסם!  

  בתי

 15. חרדים מחופשים  


  • עצוב עצוב שכך יהודים מתנהגים ,ממה זה נובע? אני גם מכירה קצת כמובן לא בכאלו סכומים  (ל”ת)

   rjk

  • גלגל חוזר בעולם מה שעשית עשו לך. (ל”ת)

   גפנר

 16. שקרנית  


 17. חילול השם  (ל”ת)

  אליהו

 18. שרה נתניהו משקרת  

  דנן

 19. עורך דין של שרה  


 20. עוכר דין תת רמה ומביש.כאשר רואים מי עו"הד של הגברת נהנתניהו אפשר להסיק מכך אודות יכולת שיקול הדעת של "הפסיכולוגית" טרופת הנפש.  (ל”ת)

  א.א.א.

 21. אסור ערכראות! הייתה תובעת בעדה החרדית ומנצחת😜  (ל”ת)

  לטאי

 22. הצעת עבודה  

  גלאט ג'ובס

 23. חרדית ?  

  חוי

 24. וואי וואי אני מכיר אותם פאדיחה...לא מאמין...  (ל”ת)

  מייק

 25. עו"ד כהן אתה חלאת המין האנושי נראה שמתייחסים כך לאשתך או הבת שלך  (ל”ת)

  אני

 26. להישבע אסור - ולרכל מותר.......... יופי של היגיון!.  (ל”ת)

  אוראור

;