1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

בצו מחלקת הבריאות: ישיבה חסידית נוספת נסגרה בוויליאמסבורג

מחלקת הבריאות בניו יורק הודיעה היום כי סגרה ישיבה נוספת של חסידות סאטמר בעיר וויליאמסבורג. הרשויות מאשימות את הנהלת הישיבה כי היא אינה עומדת בהוראת החוק לחיסון מפני מחלת החצבת והיא אינה מבצעת רישום ומדווחת על אלה שלא חוסנו • זהו המוסד העשירי שנסגר 

יענקי פרבר, ח' סיון תשע"ט 11/06/2019 23:25

בהלת החצבת ישיבת סאטמר ישיבת סאטמר צילום: באדיבות המצלם

מחלקת הבריאות בניו יורק הודיעה היום, כי היא סגרה ישיבה נוספת של סאטמר בוויליאמסבורג בגין אי ציות להוראות של מחלקת הבריאות, על פי ההוראה, כל התלמידים חייבים להתחסן נגד נגיף החצבת.

ישיבת 'תורה ויראה' של פלג המהר"א מסאטמר, הוא מוסד החינוך מספר העשירי שנסגר עד להודעה חדשה, לאחר חוסר שיתוף פעולה עם פקחי מחלקת הבריאות, בכך שלא ביצעו רישומי התלמידים שלא התחסנו.

הישיבה לא תוכל לפתוח מחדש את שעריה עד שמחלקת הבריאות תאשר ותגבש תכנית פעולה מתקנת, על מנת לעמוד בהוראות מחלקת הבריאות.

על פי הדיווח באתר Yeshiva world news, כל תשעת המוסדות שנסגרו בחודשים האחרונים, הורשו לפתוח מחדש את שעריהם, לאחר שעמדו בדרישות מחלקת הבריאות.

"צוות בית הספר, ההורים, ופקידי מחלקת הבריאות, צריכים להמשיך לבצע את תפקידם, כל אחד את חלקו, כדי לעשות סוף לנגיף החצבת", אמר בכיר במחלקת הבריאות, "ראינו שהמקרים השבועיים שלנו יורדים, אבל המציאות היא שהנגיף עדיין מסתובב, וזה לא נגמר, מחלקת הבריאות תמשיך להשתמש בכל המשאבים העומדים לרשותה, אנו דורשים מכל אחד ואחד לחסן את ילדיו".

לאור התפרצות החצבת, כשברקע קיימים מספר גורמים הקוראים לא לחסן את הילדים מנגיף החצבת בטענה כי חומר החיסון מגיע מחיות לא כשרות, דבר שהוביל לשורה של תקריות אנטישמיות ברחבי ריכוזי החסידים בארצות הברית, שם מאשימים אותם באופן ישיר בהפצת המחלה.

'בחדרי חרדים' הביא לפני כחודש מכתב, עליו חתמו יותר מ - 500 רופאים המייצגים קהילות יהודיות רבות ברחבי צפון אמריקה, במכתב הם קוראים לחסן את כל הילדים וכן את המבוגרים שלא חוסנו מחצבת.

במכתב נאמר: "אנו מודעים לפרסום המוטעה עם מידע שגוי שמופץ עם אמירות כביכול מדעיות לא מוכרת, אשר סותרות את כל המחקרים הקיימים כיום בתחום המדע על חיסונים". בהמשך המכתב מפצירים הרופאים בכולם לחסן ומבהירים שזו חובה.

הרב ד"ר אהרון גלאט, מבית החולים סיני בניו יורק הבהיר, כי "יש חשיבות מכרעת לעם היהודי לדעת כי הפוסקים הגדולים מכל ענפי היהדות האורתודוכסית, כמו גם הרופאים הגדולים ביותר (הן מספר והן איכות), מסכימים לחלוטין על הציווי של פיקוח נפש לגבי חיסון לחצבת".

בנוסף, דווח ב'בחדרי חרדים' בימים האחרונים, כי פקידים במשרד הבריאות בניו יורק הודיעו לאוכלוסיה החרדית בשכונות בברוקלין, על החובה לחסן את ילדיהם מפני החצבת, או לעמוד בפני קנסות של 1,000 דולר לכל משפחה. "זוהי פעולה יוצאת דופן", אמר ראש העיר ניו יורק דה בלסיו, "וזה בגלל היקף מוחלט של המשבר".

התקשורת האמריקאית פרסמה ראיונות של נשים חרדיות שאומרות שהן לא יחסנו את ילדיהן. "זה לא מוסרי להכריח אותנו לחסן את הילדים שלנו, אנחנו לא נחסן אותם".

מחלקת הבריאות בברוקלין הודיעה למוסדות החינוך חד משמעית, "אם לא תוודאו שהילדים במוסדות מחוסנים מחצבת, אתם תשלמו קנסות כבדים, ויש אפשרות שנסגור לכם את המוסדות". מה שאכן קרה, ורק לאחר עמידה בתקנות של מחלקת הבריאות, המוסדות נפתחו מחדש.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ומה לגבי: "התגרות באומות..?"  

    יואלי

  2. נראה אותם שורפים פחים, חוסמים כבישים ומקללים שוטרים  

    אנטי ציונים?!

;