1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

עמית סגל, העיתונאי החרדי ו'ארדואן מרמת גן'

בעקבות טורו של העיתונאי החרדי ידידיה מאיר: אמש התפתח עימות בין הפרשן הפוליטי של "החדשות" לבין ראש עיריית רמת גן החדש - שמסתמן כראש עיר שמנסה להלך אימים על צביונה היהודי של העיר

יוסי אסוליןי"א סיון תשע"ט 14/06/2019 12:55

קרב סוער עמית סגל וכרמל שאמה הכהן עמית סגל וכרמל שאמה הכהן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אמש (חמישי) התרחש קרב עז בטוויטר בין הפרשן הפוליטי של "החדשות", עמית סגל, לבין ראש עיריית רמת גן החדש, כרמל שאמה הכהן, שמסתמן כראש עיר שמנסה להלך אימים על צביונה היהודי של העיר ומשתלח בערכים הקדושים ליהדות כאחרון האנשים בשוק.

זה התחיל מציוץ של עמית סגל בו שיתף את מאמרו של העיתונאי החרדי ידידיה מאיר, שפורסם בסוף השבוע בעיתון "בשבוע". מאיר מתח ביקורת חריפה על מאמצי הכפייה החילונית של ראש עיריית רמתן גן בעירו.

את הדברים כתב מאיר בעקבות פיטוריו של מנהל מחלקת התרבות התורנית בעיר, שבסך הכל רצה לשמור על צביון דתי של אירוע מוזיקה שהוגדר לציבור הדתי ומנע שמיעת קול אישה - דבר שלא סוכם מראש ולא תאם את קהל היעד.

בין הדברים כינה העיתונאי החרדי את שאמה "ארדואן מרמת גן", דבר שבוודאי לא הסב לראש העיר עונג מיוחד. כאמור, סגל שיתף את הטור הביקורתי והוסיף: "ארדואן מרמת גן: ידידיה מאיר בטור מדויק להפליא על כרמל שאמה שהחליט להשליט את הסובלנות ביד ברזל, כמו שאמר פעם פוליטיקאי אחד".

בתגובה, שאמה הכהן, בצעד מכוער למדי, בחר להתחמק מגופו של עניין ומגופן של טענות, והעדיף להתמקד דווקא בעברו הטרוריסטי הרחוק של אביו של סגל: "עדיין כפפות משי לעומת ידי אביך…", כתב. הדברים שאמר גונו על ידי עשרות עיתונאים.

בתגובה כתב סגל בהומור: "רק רוצה להזכיר לכרמל שאמה שהתא של אבא שלי במחתרת היהודית הורשע בהטמנת מטענים לראשי ערים", כשהוא כמובן מתכוון לעובדה שבפעילות 'המחתרת היהודית' (ב-1980 י.א) בה היה שותף אביו, פעלו אנשי המחתרת למלכד את מכוניתו של ראש עיריית רמאללה דאז, כרים ח'אלף.

הציוץ של סגל. צילום מסך, טוויטר

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה כרמל שאמה שבכה כשערבבו את אבא שלו בבחירות  

  משה

 2. יש כהן ויש חלל  (ל”ת)


 3. שאמה  (ל”ת)


 4. שאמה הכהן מהליכוד  


 5. כמה דברים על ידידיה מאיר  

  יאיר

  • לא מסכים 


  • הוא באמצע קוראים לזה פאיניק-זה מגיע מהמילה 

   מיכל

 6. מה הסיפור מלא חרדים גרים ברמת גן  

  אבי

 7. במקום צלש- הועברה מתפקידו?!  


 8. שאמה אתה מתנהג כמו סתיו שפיר הבוגדת  (ל”ת)

  מאיר

 9. כרמל  


 10. "כפייה חילונית"  

  אוביקטיבי

  • ביקשנו שתאפשרו לבמה הדתית להישאר דתית 

   משה

  • היום בשבת היתה כפייה חילונית בתוך הבית שלי 


 11. מתי תלמדו להעמיק בנתונים כמו בתורה?  

  מיישר עקומים

;