1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

ממשלה ללא חרדים: תכנית ליברמן נחשפת

ליברמן הצהיר במהלך השבת: ״נכפה ממשלת אחדות בלי החרדים״ • הליכוד בתגובה: "יצא המרצע מהשק"

ארי קלמן, י"ב סיון תשע"ט 15/06/2019 21:11

"יצא המרצע מהשק" אביגדור ליברמן, יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן, יו"ר 'ישראל ביתנו' צילום: נועם ריבקין-פנטון, פלאש 90

לאחר שמנע את הרכבת הממשלה והביא לבחירות חוזרות, כעת ליברמן חושף את התכנית שלו להקים ממשלת אחדות שתשאיר את הסיעות החרדיות והדתיות באופוזיציה, כאשר בכוונתו לחוקק חוקים אנטי דתיים ובראשם חוק גיוס.

בפוסט שפרסם מוקדם יותר (שבת) ברשת הפייסבוק כתב, ״בשבוע האחרון, על רקע הניסיונות מצד נתניהו למקד את הקמפיין בשאלה מי יהיה ראש הממשלה, נדהמתי לראות את התחרות הפרועה והמבישה שהתפתחה בין גנץ לנתניהו בשאלה מי יכנע ומי יוותר יותר לחרדים״.

לדבריו, ״מפלגת "ישראל ביתנו", בניגוד מוחלט ל"ליכוד", סבורה שהסוגיה החשובה ביותר שהבוחר צריך לשקול בבואו אל הקלפי היא איזו ממשלה תהיה ומה יהיה הרכבה – אם זו תהיה ממשלת הלכה או ממשלה לאומית וליברלית״.

ליברמן הוסיף, ״בנסיבות שנוצרו – הקטסטרופה שהציבור עדיין לא כל כך מודע לה בתקציב המדינה, והאתגרים הביטחוניים הצפויים – תפקידנו לכפות על "הליכוד" ועל "כחול לבן" להקים ממשלת חירום לאומית ליברלית: "ישראל ביתנו" – "הליכוד" – "כחול לבן". ממשלה שתשקף את רצון הרוב המוחלט של אזרחי מדינת ישראל. המפלגה שתקבל את מרב המנדטים, נציגה יהיה המועמד להרכבת הממשלה – בלי החרדים ובלי איתמר בן גביר״, הפתיע ליברמן.

עוד הוסיף יו"ר ישראל ביתנו כי, ״לאחר גיבוש תקציב המדינה, הסכמות בסוגיות הביטחון וסיכומים בנושאי דת ומדינה תוקם קואליציה, ורק אחר כך מי שירצה, על בסיס קווי היסוד האלה, שיצטרף בשמחה״.

מכחול לבן מסרו בתגובה לדברי ליברמן: ״אם ליברמן היה מגיע למסקנה הזאת לפני שהוא ומפלגתו הצביעו בעד פיזור הכנסת היו נמנעות מעם ישראל בחירות מיותרות. אבל כמו שאומרים בחוג הקוטב הצפוני - עדיף מאוחר מאשר לעולם לא - הדבר הנכון והנחוץ זאת ממשלת אחדות שתעבוד למען כלל אזרחי ישראל בהנהגת כחול לבן״.

הליכוד בתגובה לדברי ליברמן: "יצא המרצע מהשק: ליברמן אומר בפירוש שהוא מוכן ללכת עם לפיד וגנץ ולכפות הקמת ממשלת שמאל. מי שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע רק לליכוד בראשות נתניהו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ליברמן הוא שליח השם לדבר מצווה. איחוד העם. אין לך מצווה גדולה מאחדות עמישראל.  (ל”ת)

  אשריכם ישראל

 2. "צדיק הדור" ???? -א ח ד ו ת-????????  


 3. תשבו באופוזיציה כמה שנים רק ככה תתחילו לתרום!  

  הגיע הזמן

  • שונא ישראל 

   צבי

  • שמענו אותכם גם ב2013  (ל”ת)

   כ

 4. ואני חשבתי שבכחול לבן החליטו לשנות גישה לחרדים  

  יהודה

 5. מכבי צהוב  

  איתי וייס

 6. איך זה בדיוק יקרה עם הם לא רוצים את נתניהו בכל מחיר ?  

  יאן

  • נתניהו 

   פיני

 7. הדיל בין לפיד לליברמן נרקם בוינה-יחד עם המליארדר שתורם  


 8. עד הבחירות הוא עוד ישנה כמה את דעתו  

  צבי

 9. עד הבחירות הוא עוד ישנה כמה פעמים את דעתו  

  צבי

 10. רבות מחשבות בלב איש  

  יצחק

 11. ליברמן = מגלומן  

  שלמה

 12. עפ""י ליברמן החרדים אויבי העם, יותר מהחמאס  

  יעקב

;