1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2019

החייל רותק לשבת: 'ישראל ביתנו' ניפחו וחגגו

חומר תבערה נוסף לתעמולת הבחירות של 'ישראל ביתנו'; סיפור על חייל שרותק לבסיסו למשך השבת האחרונה בגלל שערבב בשר וחלב במקרר הקיץ שוב את אחרון הח"כים של המפלגה האנטי דתית 

קובי עוזיאלי, י"ג סיון תשע"ט 16/06/2019 07:38

"מחרתיים נהפוך לצבא הגנה להלכה!" מקרר. אילוסטרציה מקרר. אילוסטרציה צילום: unsplash

בעוד ישראל נמצאת במערכת בחירות, כשהנושא המוביל בינתיים הינו החשש מפני מדינת הלכה שתקום כאן, סיפור שמתרחש בין כותלי הצבא מוסיף שמן למדורה ונותן חומר תבערה לשונאי הדת והחרדים.

על פי דיווח ב'כאן11', חייל צה"ל מחיל שיריון רותק לשבת בבסיסו לאחר שהניח מאכל בשרי לצד מאכל חלבי במקרר. "קבלנו שבת על זה שהיה לנו במקרר נקניק ליד הגבינה", סיפר אותו שיריונר בדף הפסייבוק שלו והוסיף, "שתהיה שבת שלום, אותנו לא יצליחו לשבור".  

אביו של אחד החיילים תקף בדף הפייסבוק שלו וכתב, "אין ספק שאין הכפיה הדתית מקרבת ומאחדת. פלא שאנחנו הרוב החילוני, נרמסים על ידי המאפיה - המיעוט הדתי המאורגן".

ב'ישראל ביתנו' מיהרו לקפוץ על הסיפור כמוצא שלל רב, חבר הכנסת יבגני סובה הגיב ותקף בדף הפייסבוק שלו: "מיום שישי בבוקר הרשתות החברתיות מוצפות בתמונה של שלושה חיילי שיריון שקיבלו עונש "שבת" רק בגלל שבמקרר שלהם בחדר נמצאו נקניק וחלב יחד על אותו מדף. לא בצלחת, על המדף…".סובה. צילום: נועם ריבקין-פנטון, פלאש 90

"פניתי ללשכת הרמטכ"ל, אך טרם קיבלתי תשובה", כתב סובה ותקף, "היום אסרו לשים חלב ובשר ביחד באותו מקרר, מחר יאסרו לבנות להתגייס לצבא, מחרתיים נהפוך לצבא הגנה להלכה! כדאי לנו לעצרו את זה מהר!!!", כך הח"כ החדש במפלגה.

מצה"ל מסרו בתגובה, "בעקבות מעבר חייל אחד בלבד על הפקודות בבסיס וזאת תוך ידיעתו את הפקודות ואי ביצוען החייל הוענש ורותק לבסיס במהלך השבת" לשון התגובה ממנה עולה כי הסיפור נופח על ידי הח"כ מ'ישראל ביתנו' לשלושה חיילים, בעוד צה"ל מבהיר כי מדובר בחייל אחד שעבר על הפקודות ונענש בריתוק.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אין "הלכה" כזו זו פקודה צבאית. מי שעובר על הפקודות משלם.  


 2. ריתוק לא חוקי  

  אוביקטיבי

  • גירסא דינקותא 

   דימטרי ג"ו ליטרמן

  • נקודה למחשבה  

   החושב

  • תקרא את הפקודות ואחר כך תדבר 


  • קראתי את הפקודות מספיק פעמים. 

   אוביקטיבי

 3. אוי, זה מה שמשנה, כמה חיילים רותקו? אין גבול לטמטום.  (ל”ת)

  שלהבת

 4. ברוך השם שמקפידים על הכללים!  (ל”ת)


 5. צודקים צריך להעיף את כל החרדים מהצבא!  (ל”ת)


  • באמת זה מה שביקשנו אבל עובדה שרוצים את החרדים אבל ללא אורח החיים שלהם ! (ל”ת)


 6. מה לעשות זה רצון ה  


 7. מראים את מה שידענו תמיד  

  חרדי