1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

שרה נתניהו הודתה שלקחה עשרות אלפים

פרשת מעונות ראש הממשלה: ארבע שנים לאחר שבאישור היועמ"ש בדימוס יהודה ויינשטיין נפתחה החקירה בפרשת מעונות ראש הממשלה - שרה נתניהו הודתה בלקיחת 175 אלף ש"ח והורשעה בהסדר טיעון במסגרתו תשיב 55 אלף ש"ח

אלי שלזינגר, י"ג סיון תשע"ט 16/06/2019 12:22

פרשת מעונות ראש הממשלה משפט משפט צילום: unsplash

בית המשפט השלום בירושלים הרשיע לפני זמן קצר את הגברת שרה נתניהו, רעייתו של ראש הממשלה, במסגרת הסדר טיעון. על פי הודאתה הבוקר (ראשון) בביהימ"ש, לקחה כספי ציבור בסכום של 175,000 ש"ח לאורך תקופה במעון ראש הממשלה.

"כתב האישום הוקרא לי" אמרה שרה נתניהו לשופט באולם בית המשפט, "אני מודה בו" הוסיפה. נשיא בית משפט אביטל חן, קיבל את הסדר הטיעון, הרשיע את נתניהו וגזר עליה קנס ופיצוי למדינת ישראל בסכום כולל של חמישים וחמישה אלף שקלים.

עו"ד ארז פדן ועו"ד ג'ני אבני מפרקליטות מחוז ירושלים אמרו לאחר פסק הדין כי "הכרעת הדין מבטאת אכיפה פלילית כנגד חציית הגבולות שבין הוצאה פרטית להוצאה ציבורית וקובעת כי אדם בעל נגישות לקופה הציבורית, יהא מעמדו בכיר ככל שיהיה, אינו רשאי לעשות בה כבשלו. הוצאת כספי ציבור - במשך שנים בסכומים משמעותיים- בניגוד לכללים ולהנחיות, הינה עבירה פלילית שבצידה הרשעה וענישה כלכלית משמעותית".

עו"ד יוסי כהן, פרקליטה של שרה נתניהו אמר כי "ערב ערב במשך ארבע שנים רדפו אחרי הגברת נתניהו. העבירו אותה גיהנום של כותרות מפוצצות, מגמתיות ושקריות. עשו לה שיימינג באולפנים והכל על לא עוול בכפה". לדבריו, "הפרקליטות גייסה משאבים אדירים בעלויות של עשרות מיליונים שקלים ופתחה במסע צייד הזוי שלא נודע כדוגמתו, והכל בשביל מה? הרי אם לא היו קוראים לה "הגברת נתניהו" החקירה הזאת לא הייתה נפתחת".

עוד הוסיף עו"ד כהן כי "לא היו פותחים חקירה על חמגשיות ועל אוכל. שרה נתניהו משלמת היום מחיר כבד, אישי וכואב, כדי לשים סוף למסע הצייד הזה, ואני מקווה שכך באמת נסיים את הסיפור הזה".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ו175 מיליון של האירובזיון זה לא כספי ציבור? מדינה צבועה  (ל”ת)

  אריאל

 2. כמה מליונים נשפכו כדי ששרה תחזיר 55000 ש"ח  (ל”ת)

  רדיפה

 3. אין ברירה  

  צבי

;