1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2019

רקם דיל עם לפיד בוינה? זו התגובה של ליברמן

הפוליטיקאי שהוביל את העם בישראל לבחירות חוזרות מנסה להתגונן מפני הטענות שהופנו כלפיו מאז הודיע כי בכוונתו לכפות ממשלת אחדות לאומית ללא החרדים

ארי קלמן, י"ג סיון תשע"ט 16/06/2019 17:52

"נשק סודי" ליברמן ליברמן צילום: נועם ריבקין פנטון / פלאש 90

לאחר הביקורת וההתקפות לדרישה שלו לכפות ממשלת אחדות על כחול לבן והליכוד ללא החרדים, יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן משיב לטענות שהעלו נגדו ועל הטענה כי הוא מזגזג בעמדותיו.

"השקרים, ההיסטריה הטוטאלית, הצביעות, והתדרוכים בתקשורת הישראלית", כותב היום ליברמן, "מאז אתמול הוצפתי באין ספור שאלות מהתקשורת הישראלית, שהוצפה באין ספור שקרים ומניפולציות מסוגים שונים. לכן, מצאתי לנכון להבהיר מספר נקודות".

לדבריו "מרוב ההיסטריה, ב"ליכוד" עברו ל"נשק סודי" – שקרים. אין סוף תדרוכים של בכירי ליכוד בעילום שם על "הפגישה" ההיא שלא התקיימה מעולם בוינה, בין יאיר לפיד לאביגדור ליברמן. הפחדנות היא ההגדרה היחידה לאותם מתדרכים אנונימיים, שיודעים שאם לא היו נשארים בעילום שם, מיד היתה מוגשת תביעת דיבה כנגדם״.

ליברמן טען עוד כי "בפגישה אצל הנשיא, "ישראל ביתנו" המליצה על בנימין נתניהו כמועמד להרכבת הממשלה, כפי שהבטיחה לבוחריה. נתניהו הוא זה שנכשל בהרכבת הממשלה. האחריות כולה עליו בלבד. העובדה היא שנתניהו לא הצליח להגיע להסכם קואליציוני עם אף אחת מהשותפות הקואליציוניות – עם אף אחת מהשותפות. אפילו לגבי תפקידם של בצלאל סמוטריץ' ורפי פרץ בממשלת המעבר עדיין אין שום סיכום".

״את כל הטענות של נתניהו לבלעדיות בנושא ייצוג הימין במדינת ישראל, כדאי לבחון באמצעות תשלומי הפרוטקשן שהוא מעביר לארגון הטרור חמאס, כולל היום בערב, ההבטחות שלו לפנות את חאן אל-אחמר, לחוקק חוק עונש מוות למחבלים, ההתנצלות בפני ארדואן, ההצבעה בעד ההתנתקות בכנסת, וההסכם הקואליציוני שחתם עם "ישראל ביתנו" בשנת 2009 ובו הסעיף המרכזי מיגור שלטון החמאס ברצועת עזה" תוקף.

בנוסף, מתייחס ליברמן לטענות שעלו נגדו על הזגזוג העמדתו בעניין ממשלת האחדות. לטענתו "בפוסט שפרסמתי בדף הפייסבוק שלי ביום 15 במאי כתבתי: "ברמה העקרונית אני מתנגד לממשלת אחדות לאומית במצבי שגרה, מאחר וממשלה כזאת מיד תהפוך לממשלת שיתוק לאומי. את ממשלות האחדות חייבים להקים אך ורק ברגעי משבר אמיתיים, ביטחוניים או כלכליים".

"כרגע אנחנו אכן נמצאים במשבר כלכלי אמיתי, שהממשלה מנסה להסתיר את ממדיו מאזרחי ישראל. מדובר בגרעון סביב 55 מיליארד ש"ח, והטלת גזרות חדשות על מעמד הביניים והשכבות החלשות מיד עם הרכבת הממשלה הבאה. כל זה עוד לפני הדרישה של מערכת הביטחון שמשוועת נואשות לתקציבים של מיליארדי שקלים, שקוצצו במסגרת הקיצוצים הרוחביים הקודמים, ואינני רוצה לפרט מעבר לזה".

ליברמן טוען כי "גם לגנץ אין שום סיכוי להרכיב ממשלה למרות החנופה המתמשכת למפלגות החרדיות, אבל למרות זאת גם ב"ליכוד" וגם ב"כחול לבן" מעדיפים ממשלה צרה עם החרדים". הוא מבהיר כי "על מנת למנוע הקמת ממשלת הלכה ולהבטיח לעם ישראל ממשלה לאומית וליברלית, שתוכל להתמודד עם כל האתגרים התקציבים והביטחוניים, חייבים להקים ממשלה רחבה, ממשלת חרום שתענה על ציפיותיהם של רוב אזרחי ישראל".

את הפוסט מסיים ליברמן, "בנימין נתניהו מנסה למקד את הקמפיין הקרוב בשאלה מיהו ראש הממשלה. ואנחנו ב"ישראל ביתנו" חושבים שהרבה יותר חשוב להבהיר איזו ממשלה מציעה כל אחת מהמפלגות -תפקידה של "ישראל ביתנו" לכפות על "הליכוד" ו"כחול לבן" הקמת ממשלת חירום לאומית וזה מה שנעשה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מי הקמפיינר שלו ?  

  רואה חשבון

 2. לפיד מושתק עלי ידי גנץ ויעלון ורוצה להתמתן ולהיסתדר עם החרדים  

  שלמה

 3. חמש מליארד שקל  

  רוסי אמיתי

 4. זגזגן כמו שיכור. פתאום התברר לו שיש משבר כלכלי.  (ל”ת)

  Avi