1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

עומר ינקלביץ' חזרה לסמינר וקיבלה התעודה

ח"כ עומר ינקלביץ' זכתה לקבלת פנים מיוחדת בסמינר שצ'רנסקי בת"א. באירוע השתתף צוות הנהלת הסמינר שהעניק לה את תעודת ההוראה שקיבלה מהם לפני כ-20 שנה • ינקלביץ': "מתרגשת מאוד לחזור הנה. הלימודים כאן הם ברמה הגבוהה ביותר – רוחנית ומקצועית, אלחם על ההכרה המקצועית בהם ללא פשרות"

ארי קלמן, י"ג סיון תשע"ט 16/06/2019 19:41

"מוסד קדוש ואיכותי" כיתה. אילוסטרציה כיתה. אילוסטרציה צילום: נתי שוחט, פלאש 90

כשהיא בשיא מערכת הבחירות ומקווה להיבחר שוב מחדש גם לכנסת ה-22, הח"כית החרדית של 'כחול לבן' עומר ינקלביץ' המוצבת במקום ה-23, ביקרה בסמינר לבנות חרדיות שצ'רנסקי בתל אביב.

הרקע לביקור, הינה ההחלטה שלא להכיר בלימודים הפרא-רפואיים הנלמדים בסמינר, והתגייסות ח"כ ינקלביץ' להובלת המאבק עבורם.

בקבלת הפנים החגיגית שנערכה לה, השתתפה כל צמרת הסמינר – המנכ"ל הרב יצחק ש'צרנסקי, המזכ"ל הרב צבי חסיד, מנהל התיכון הרב אריה זנד, המנהלת הגב' מלכה רובינשטיין, הגב' מלכה יעקב אחראית הכשרות, הגב' אורה שפי אחראית התכנית הפרא-רפואי, והגב' הינדה הרבסט אחראית תחום אומנות.

במהלך הביקור אף סיירה ח"כ ינקלביץ ברחבי הסמינר, בספריה הגדולה, בתערוכת כלי המשכן ושמעה סקירה על פעילות המוסד הוותיק ועל האתגרים עימם הוא מתמודד.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי צוות הסמינר הפתיע את האורחת כשהעניק לה את תעודת ההוראה אותה קיבלה בגין השתלמויות הוראה שעשתה בסמינר. 20 שנה לאחר מכן, היא חזרה למקום כחברת כנסת, כדי לסייע למוסד. "כבוגרת סמינר, אני מתרגשת לשוב הנה, בין כתלי המוסד הזה שמעניק בסיס רוחני כ"כ משמעותי לחיים", אמרה.

הנושא העיקרי בביקור היה החלטה חדשה שלא להכיר בתואר האקווילנטי של המטפלות הפרא רפואיות כתואר אקדמי, דבר שאינו מאפשר להן לעסוק במקצוע, למרות העובדה שההכשרה המקצועית שלמדו בסמינר הייתה ברמה הגבוהה ביותר.

חברת הכנסת הודיעה כי תוביל את המאבק בנושא מול משרדי הממשלה והגופים הרלוונטיים, עד לפתרון הבעיה והכרה בלימודים. "עלינו מוטלת האחריות לדאוג שכל מגזר באוכלוסייה יקבל כלים להשכלה, שמותאמים לאורחות חייו ואמונתו, מבלי להטיל מגבלות על סמינרים הנותנים מענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. מדינת ישראל חייבת להקל ולא להערים מכשולים על ההשכלה וההכשרה מקצועית לציבור החרדי".

לדבריה, "הסמינרים מוציאים בנות ברמה גבוהה מאוד, אישיותיות ומקצועית. בעלות יכולות ומוסר עבודה גבוה. קידום הנשים החרדיות לא ייעשה על ידי מלחמה קולנית בהפרדה, אלא רק באמצעות סיוע אמיתי לפתיחת מגוון מסלולי לימוד והכשרה מותאמים לבנות חרדיות. מי שבאמת חפץ בטובתן, חייב לעזור כאן. בכוונתי להוביל את המאבק לפתרון הבעיה שהוצגה בפנינו, ולא להניח לזה עד לפתרון הבעיה בעז"ה. אני מבטיחה להיות כתובת לכל פניה מסוג זה".

בסיום הביקור חתמה ח"כ ינקלביץ' בספר האורחים בו חתומים בין היתר גם ראשי ממשלות, ורשמה: "נפעמת ונרגשת מהסיור המרגש במוסד קדוש ואיכותי. זכות גדולה ללמוד ולחוש את הקדושה כאן. מתפללת שבנות ישראל תמשכנה ללמוד במוסד עצום זה עוד שנים רבות ותזכנה לתעודה שתהווה עבורן כלי ממשי אפקטיבי ויעיל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בושה אם זה היה ספרדיה היו נותנים לה בעיטה  

  אבי

 2. ועשו לי משכן?  


  • חזק מאוד.... במקום ועשו לי מקדש 


  • דן לכף זכות 

   יהושע

 3. אם אישה כמוה תבוא לרשום את ביתה לסמינר יבעטו בה  

  גועל נפש

  • לא מסכימה 

   אני

 4. מי יאיר את עיני? שווה לכם להיכנס!  

  אברהם מרדכי

  • אכן, 

   יוסי

 5. בושה, במקום לזרוק אותה החוצה מקבלים אותה בכבוד.  (ל”ת)

  בושה

 6. עומר למדה בוולף.  (ל”ת)


 7. רק אצל החסידים חנופה ואינטרסים גוברים על האידיאולוגיה והדת  (ל”ת)

  קרעטשניף

  • מסכן למה לקנאות (ל”ת)

   ליטאי קנאי

 8. חזירה............................................  (ל”ת)

  חיים כהן

 9. עומר אישה חרדית מלאה בערכים וכישורים מדהימים,  (ל”ת)

  חוה