1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

האדמו"ר עבר והבניין המיתולוגי מוצע למכירה

בחסידות דז'יקוב ויז'ניץ עזבו את בית המדרש ברחובות, והבניין השייך לחסידות ויז'ניץ עומד למכירה בעסקת נדל"ן גדולה של כמה מיליוני שקלים 

משה ויסברג, ט"ו סיון תשע"ט 18/06/2019 14:17

תחרות בקהילות היכל בית המדרש המדובר ברחובות היכל בית המדרש המדובר ברחובות צילום: באדיבות המצלם

האדמו"ר מדז'יקוב ויז'ניץ, שעבר בערב חג השבועות להתגורר בבית שמש בקרב בני קהילתו בשיכון שהוקם, הותיר לחסידות ויז'ניץ את הבניין של בית המדרש בעיר רחובות, שם כיהן כרב עשרות בשנים, מאז מונה על ידי הרבי ה'ישועות משה' זצ"ל וכן מאז שהוכתר לאדמו"ר בשבע שנים האחרונות. 

שאלת מיליון הדולר הייתה מה עושים עם הבניין הגדול והמפואר, אשר מכיל בית מדרש, אולם ומקווה גדול ומפואר, ולפי הערכת שמאות, הוא שווה קרוב ל-8 מליון שקל. 

בדיונים שנערכו בין קהילת ויז'ניץ וקהילת דז'יקוב ויז'ניץ, החליטו ללכת לבוררות, ובבוררות הוכרע שצריך לדעת מי הם חברי העמותה הראשונים, לאיזה קהילה הם שייכים ובכך לחלק את הבניין. לאחר שנבדקו הדברים נמצא שחברי העמותה ומורשי החתימה הם חסידי ויז'ניץ, כך שהבניין שייך לחסידות ויז'ניץ. 

לדברי המעורים בדבר, הבוררות שהתנהלה בין איגוד מוסדות ויז'ניץ לבין חסידות דז'יקוב ויז'ניץ התנהלה ביושר ובהגינות ובפשרה בדרכי נועם. 

כעת נודע ל'בחדרי חרדים' שמספר קהילות ומוסדות בעיר רחובות חפצות ומתחרות ביניהם לרכוש את הבניין הגדול, לנו לא נותר אלא להמתין ולראות מי ירכוש את הבניין. 

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי עיקר התחרות בקהילות החפצות לקנות, נסוב סביב השאלה האם המקום ישמש כישיבה או כבית כנסת בלבד והדבר נמצא בהכרעת גדולי ישראל. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לדעתי נכס זה צריך לעבור לויזניץ מרכז כי הרי לא קיבלו כלום בטענה שהכל בתפוסה מלאה כעת התרוקן נכס בקשה נראה את ההגינות שלכם  (ל”ת)


 2. מי הבעלים  

  יהודי מרחובות

 3. כולם ירויחו מהשלום והאחוה!  

  אלי

 4. ידעו על הנכס ממזמן רק עשו שתיקה בכדי לגרוף הון במצינג  (ל”ת)


  • תתבייש (ל”ת)


 5. מיתולוגי ?  


 6. האם לט נשארו כלל חסידי ויז'ניץ ברחובות?  (ל”ת)

  זבולון

;