1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

עו"ד אבי חימי נבחר לראשות לשכת עורכי הדין

עו"ד אבי חימי שזכה בין היתר לתמיכת רשימת 'אמונה במשפט' נבחר בתום מרוץ צמוד - לראשות לשכת עורכי הדין 

אלי שלזינגר, ט"ז סיון תשע"ט 19/06/2019 14:37

עו"ד אבי חימי עו"ד אבי חימי צילום: לשכת עורכי הדין

בתום מרוץ צמוד לראשות לשכת עורכי הדין נבחר עו"ד אבי חימי שזכה בין היתר לתמיכת רשימת 'אמונה במשפט', והוא יחליף באופו קבוע את ראש הלשכה שחשוד בפלילים אפי נווה.

במקביל, רשמה רשימת 'אמונה במשפט' בראשות עורכי הדין יוסי ויצמן ומנחם מושקוביץ, הישג חסר תקדים בבחירות למועצת הלשכה ונציגי המחוזות.

שר המשפטים אמיר אוחנה התקשר לברך את יו״ר לשכת עורכי הדין הנבחר, עו״ד אבי חימי ואמר לו, "אבי ידידי היקר, הוטלה עליך משימה כבדה על ידי ציבור עורכי הדין. אני סמוך ובטוח שנדע לפעול יחד בשיתוף פעולה, ולהשיב את מערכת המשפט, שלשכת עורכי הדין היא חלק מרכזי בו, לימי הזוהר שלה".

שר המשפטים שוחח גם עם המתמודד עו"ד ציון אמיר, ושיבח אותו על ניהול מסע בחירות מכובד וחיזק את ידיו.

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, שוחח לפני זמו קצר עם ראש לשכת עורכי-הדין הנבחר, עו"ד אבי חימי, וברך אותו על בחירתו לתפקיד.

בשיחה הדגיש היועץ המשפטי לממשלה את חשיבותה של לשכת עורכי הדין, שהיא גוף בעל מעמד סטטוטורי, לביצור שלטון החוק במדינת ישראל.

"לשכת עורכי הדין היא גם ביתם המקצועי של עורכי הדין מהשירות המשפטי הציבורי, ושיתוף הפעולה עמה יימשך ויניב פירות לטובת כל המערכת המשפטית, והציבור בישראל" אמר מנדלבליט.

היועץ המשפטי לממשלה שוחח גם עם עו"ד ציון אמיר, שאף הוא התמודד על התפקיד, וחיזק את ידיו.

גם שרת המשפטים לשעבר איילת שקד בירכה על בחירת עו"ד אבי חימי לתפקיד ראש לשכת עורכי הדין. "אני מברכת את אבי חימי על בחירתו. אני בטוחה שהוא יעשה עבודה חשובה למען עורכי הדין בישראל. קוראת לו להמשיך יחד עם שרי המשפטים במהפכה השמרנית בה התחלתי", מסרה.

עו"ד ויצמן ומושקוביץ ראשי 'אמונה במשפט' מסרו: "מועמדם של גדולי ישראל שזכה לתמיכת הרשימה החרדית-דתית רשם ניצחון אדיר -נמשיך לקדש שמים בלשכת עורכי הדין".

שעות אחדות לפני פתיחת הקלפיות זכה עו"ד אבי חימי להיכנס להתברך מפיו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי, כשהוא מלווה בראשי הרשימה עורכי הדין יוסי ויצמן ומנחם מושקוביץ. בירך את עו"ד חימי בחמימות שיצליח במרוץ ברכה שסייעה לו בסופו של יום לנצח במרוץ שהיה צמוד לאורך כל הדרך עד לסיום הכולל של ספירת הקולות.

הרשימה החרדית-דתית בלשכת עורכי הדין 'אמונה במשפט' נחלה גם הצלחה אדירה בבחירות למועצת הלשכה.

הרשימה הגדילה את כוחה והפכה להיות מהסיעות הגדולות ביותר בלשכת עורכי הדין. ניתוח ראשוני של הנתונים מלמד על אמון עצום שהעניקו עורכי הדין שומרי התורה והמצוות וגם רבים שאינם חרדים או דתיים שגם הם בחרו לתת את קולם ל'אמונה במשפט' בשל העשייה של ראשיה בלשכה היוצאת.

למרות שבמהלך הקמפיין נעשו ניסיונות לגרור את חברי הרשימה לקמפיין הכפשות, הנחו ראשי הרשימה את כלל החברים שלא להשיב להכפשות ובוודאי לא לקחת חלק בקמפיין שיכלול מסרים מכפישים נגד רשימות ומועמדים אחרים.

מהלך זה הוא חלק מתפיסת עולם של 'אמונה במשפט' המייצגת את עולם ערכים של שומרי תורה ומצוות המבקשים לקדש שם שמים בהליכותיהם.

הכוח שצברה הרשימה מסמל מהפכה בלשכת עורכי הדין, שכן הרשימה היא מהגדולות ביותר בלשכה, ובעלת השפעה מכרעת על ההחלטות של הלשכה בשנים האחרונות.

גורמים בלשכת עורכי הדין זוקפים את ההצלחה של הרשימה למהלך האיחוד עליו החליטו במשותף ראשי הרשימה, מה שהביא לסחף של תומכים שהביעו את אמונם ברשימה.

ראשי הרשימה עו"ד יוסי ויצמן מנחם מושקוביץ ואיציק נטוביץ' הביעו סיפוק רב מהתוצאות אשר לטענתם "מהוות הוכחה לכך שעשייה שקטה בלי הכפשות ובלי לכלוכים מביאים להישגים מרשימים כפי שרשמה 'אמונה במשפט' במרוץ הנוכחי".

עו"ד יוסי ויצמן: 'אנחנו מודים לכל עורכי הדין שתמכו בנו וטרחו לבוא להצביע בבחירות. הוכחנו שמהלך האחדות והקמפיין הנקי הם המפתח לניצחון אנחנו בחמש שנים הקרובות נעבוד קשה להצדיק את האמון שנתנו בנו ולהבטיח שהלשכה תפרח וכל עורכי הדין בלי יוצא מן הכלל יקבלו את השירות המיטבי שלהם".

עו"ד מנחם מושקוביץ: "מוטלת עלינו היום חובה גדולה לנוכח האמון והתמיכה האדירה לנו זכינו בקרב עורכי הדין. הייתה תקופה של קמפיין הרוחות סערו בלשכה, עכשיו הגיע הזמן להוריד את מפלס המתח לשלב ידיים ולהצעיד את לשכת עורכי הדין אל עבר העתיד".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. עו.ד אמיר גם קיבל הבטחה מר'חיים  (ל”ת)


  2. היום אף אחד לו יכול להחליף את האלוקים  


;