כ"ב אייר התשפ"ד
30.05.2024
המשטרה מעורבת

כך גנבו המתחזים את זהות הישראלים

אזרחים ישראלים ממוצא גיאורגי גילו כי מתחזים גנבו את זהותם והשתמשו בהם. את דבר ההתחזות הם חשפו היום בראיון לתכנית הפופולריצ 'יהיה בסדר' בגל"צ | המשטרה מעורבת וחוקרת

כך גנבו המתחזים את זהות הישראלים
תעודות זהות מזויפות. אילוסטרציה צילום: קובי גדעון, פלאש 90

עשרות אזרחים ישראלים ממוצא גיאורגי גילו כי תעודות הזהות שלהם משמשות מתחזים העובדים בארץ תחת שמם, ביניהם גיא, סופי ונינו שסיפרו על כך בתכנית החברתית "יהיה בסדר" בהגשת אביב לביא ואיתי זילבר בגל"צ.

לפי מה שסיפרו המראויינים, עולה כי הם קיבלו לאחרונה הודעות מחברות ביטוח שונות לפיהן נפתחו עבורן קרנות פנסיה והשתלמות על ידי מעסיקים שהם כלל לא מכירים. חלקם אף קיבלו הודעת אזהרה מרשות המיסים, לפיה עליהם לבצע תיאום מס מחודש ולשלם בהתאם.

בעקבות פניית גלי צה"ל גילו המעסיקים כי העובדים להם פתחו את הקרנות הנם מתחזים, וכאשר בוצעה הצלבה בין תעודות הזהות של העובדים המתחזים ושל האזרחים התברר כי כל הפרטים זהים מלבד התמונה - שזויפה.

חברות הביטוח פועלות מול רשות שוק ההון במטרה לברר את הנושא, שכן על פי תקנות הרשות אין באפשרותם לסגור את הקרנות ללא אישור המעסיק.

תחקיר שערכה התכנית "יהיה בסדר" גילתה למרבה הפלא כי מרבית האזרחים שזהותם נגנבה הם ממוצא גיאורגי - נתון התואם את ממצאי רשות האוכלוסין בנושא.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לממצאי התחקיר: "כל תלונה המתקבלת במשטרה ומעלה חשד לביצוע עבירה פלילית של התחזות לאחר, נחקרת ומטופלת ביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת, וכך גם ביחס למקרה זה. תיק החקירה נשוא הפנייה עודנו מתנהל במשטרה בימים אלו. נציין כי מוקדם יותר החודש שלחה המשטרה אישור לפקיד השומה בדבר התלונה והעובדה כי אכן התחזו לגיא, וכי הנושא מצוי בחקירת המשטרה פעילה".

רשות שוק ההון מסרה בתגובה כי "המקרים המתוארים בפנייתכם, קשורים ככל הנראה לתופעה של גניבת זהויות על מנת להכשיר העסקת עובדים לא חוקיים. מדובר בפעילות פלילית, שאחד מההיבטים בה הינו פתיחת חיסכון פנסיוני. הרשות בוחנת את אפשרויות הטיפול בה מול גורמי ממשלה ואכיפה נוספים".

התחזות גניבת זהות גיאורגיה גלי צה''ל יהיה בסדר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד