1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

זעם ב'ישראל ביתנו': דורשים לפטר המנכ"ל

'ישראל ביתנו' הנפיקה היום הודעה לתקשורת כי היא תתכנס מחר בחדר הסיעה והעומד בראשה אביגדור ליברמן ימסור הצהרה לתקשורת - למרות שהכנסת בפגרה • כעת מתברר כי מנכ"ל הכנסת לא אישר זאת והם טוענים כי מדובר בשיקולים זרים ודורשים מיו"ר הכנסת לפטרו לאלתר

קובי עוזיאלי, כ' סיון תשע"ט 23/06/2019 20:17

יתכנסו במסדרונות אלברט סחרוביץ/עודד פורר אלברט סחרוביץ/עודד פורר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר סיעת 'ישראל ביתנו', ח"כ עודד פורר, פנה ליו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין בדרישה לפטר את מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ' לאלתר, לאחר שהודיע כי לא יאפשר לקיים את ישיבת סיעת 'ישראל ביתנו' מחר.

במכתב מציין פורר, "ביום 20 ביוני 2019, פנה מנהל סיעת ישראל ביתנו בכנסת למרכז המבקרים, בבקשה לשריין עבור הסיעה חדר מתאים לקיום ישיבת סיעה ביום שני 24 ביוני 2019, וזאת מהטעם שחדר הסיעה ניתן לטובת פעילות ועדת הבחירות של הכנסת".

ביום 23 ביוני 2019, נימסר למנהל הסיעה כי שוריין עבורה חדר ועדת החוקה של הכנסת. למרות זאת, כעבור שעות ספורות, נמסר למנהל הסיעה כי על פי הנחיית מנכ"ל הכנסת ישיבת הסיעה לא תתקיים והחדר לא יינתן לטובת ישיבת הסיעה", כותב פורר.

"מיותר לציין כי העובדה שמנכ"ל הכנסת מונע מסיעה בכנסת מלהתכנס, קל וחומר כאשר הכינוס מיועד להתקיים ביום בו מליאת הכנסת, נוגד את כל כללי תקנון הכנסת", הוא כותב לאדלשטיין.

במכתב שהגיע לידי 'בחדרי חרדים', מציין יו"ר סיעת 'ישראל ביתנו' כי תפקידו של מנכ"ל הכנסת למצוא את הדרכים לאפשר לחברי הכנסת ולסיעות בכנסת לפעול באופן חופשי בהתאם למנדט שניתן להן מהציבור. מניעת כינוס ישיבת הסיעה ואי מתן תנאים הולמים לכינוס סיעה בכנסת, ביום שבו מתקיימת מליאה, מהווה הפרה בוטה של הסמכויות שהוקנו למנהל הכללי של הכנסת לצורך מילוי תפקידו.

עדו הוא מציין, ישנו חשש אמיתי, כי האיסור אותו הוציא מנכ"ל הכנסת נגוע בשיקולים זרים מתוך רצון למנוע מסיעת ישראל ביתנו לפעול כסיעה בכנסת, על אף יציאתה לפגרת בחירות. יש לציין, שגם לאחר יציאת הכנסת לפגרה התקיימו בכנסת ישיבות סיעה.

"מאחר ומדובר בשימוש לרעה בסמכות של מנכ"ל הכנסת, שלמרות פניות שלי אליו ולמרות ניסיונותי ליצור עמך קשר, עמד בסירובו לאפשר לסיעה להתכנס", כותב עודד פורר, "אין לי ברירה אלא להודיעך כי אנו דורשים את פיטוריו של מנכ"ל הכנסת לאלתר. בעל התפקיד הבכיר בפקידות הכנסת חייב לנתק עצמו משיקולים זרים, ואין שום דרך להסביר מניעת כינוס של חברי כנסת ביום בו מתכנסת מליאה, אלא משיקולים זרים".

לסיום, מבהיר הח"כ כי "כמו כן, הריני להודיעך, כי סיעת ישראל ביתנו עומדת על זכותה להתכנס כסיעה, ולכן, נקיים את ישיבת הסיעה במסדרון הכנסת ושם גם ניתן הצהרה לתקשורת בעניינים שעומדים על סדר יומה של הכנסת".

 


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אפשר לעשות ישיבת סיעה ברוסיה ביתנו ... שם ביתכם !  (ל”ת)

  אפשר

 2. בבקשה לסלק תמונת פורר. הוא נראה כמו רוצח מאירופה - לפני שנים  (ל”ת)

  ליפא

 3. ליברמן חושב שהוא נהיה מנכל המדינה  (ל”ת)

  צבי

 4. פספסתם משהו!  

  יאיר ליברמן קובי