1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2020

סמוטריץ': זמן להתאחד; וויכוחים ננהל אח"כ

יו"ר האיחוד הלאומי ושר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ׳ דיבר היום בכינוס של מפלגת האיחוד הלאומי בה אושרו כל ההסכמים בבחירות הקרובות: "אני קורא מכאן לכל השותפים, זה הזמן להתאחד, את הוויכוחים ננהל אחר כך" • בנוסף אישר המרכז את מינויו של יהודה ולד למנכ"ל המפלגה

יחיאל גלאי, כ"א סיון תשע"ט 24/06/2019 20:38

מרכז המפלגה הכריע סמוטריץ' במרכז המפלגה סמוטריץ' במרכז המפלגה צילום: האיחוד הלאומי

לקראת הבחירות לכנסת ה 22 והמגעים הצפויים לאיחוד המחודש של מפלגות הימין, התכנסו הערב חברי מרכז מפלגת 'האיחוד הלאומי'.

בסיום הדיון שקיימו, אישר המרכז מחדש את רשימת מועמדי המפלגה לבחירות, במקביל אישרר מרכז המפלגה מחדש את ההסכמים הפוליטיים ככתבם וכלשונם אשר נחתמו עם מפלגות 'הבית היהודי' ו'עוצמה יהודית' - לריצה משותפת.

בסיום הההצבעה אמר יו"ר האיחוד הלאומי ושר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ': "מה שעומד לנגד עינינו זה אך ורק טובתה של מדינת ישראל. לוודא שתקום אחרי הבחירות ממשלת ימין זו המשימה ונעשה בעזרת השם כל מה שצריך כדי שזה יקרה".

"אנשי האיחוד הלאומי אלו אנשים שתמיד ידעו לשים את האגו בצד ולעשות את מה שנכון לעם ישראל". סמטריץ' פנה לשותפיו ממפלגות הימין ואמר. "אני קורא מכאן לכל השותפים, זה הזמן להתאחד, את הוויכוחים ננהל אחר כך. אתמול כבר היינו צריכים לאשרר את ההסכם של איחוד מפלגות הימין ומשם להושיט יד לכל מי ארץ ישראל עם ישראל ותורת ישראל יקרים לו שיצטרף למהלך".

"אין לנו פריוולגיה למשחקי כבוד, אין צורך בהקמת צוותי משא ומתן ובניהול משאים ומתנים ארוכים ומתישים, פשוט להתאחד. זה מה שהציבור דורש, זה אפשרי וזה חייב לקרות".

בנוסף אישר המרכז את מינויו של יהודה ולד למנכ"ל המפלגה. בשנתיים האחרונות כיהן ולד כסמנכ"ל מפלגת 'האיחוד הלאומי' והיה חבר בצוות ניהול קמפיין הבחירות לכנסת ה21.

ולד נשוי ואב לחמישה ילדים - גר בישוב כרמי צור בגוש עציון, למד בישיבת ירושלים לצעירים ולאחר מכן בישיבת ההסדר באילת וישיבת הר המור. הוא שירת כלוחם ומפקד בגדוד 101 של הצנחנים. והוא בעל תואר ראשון ממכללת הרצוג ותואר שני מאוניברסיטת בר אילן.

בשנים האחרונות עסק בחינוך והיה פעיל ציבורית במספר ארגונים שפעלו בתחומי ההתיישבות ודת ומדינה. בעבר היה ולד יושב ראש המזכירות בישוב כרמי צור וכיום מכהן כחבר מועצת גוש עציון וחבר הקרן לפיתוח גוש עציון.

ולד הודה על בחירתו ואמר: "אני מודה ליו"ר המפלגה השר בצלאל סמוטריץ' ולחברי המרכז על האמון. אני נכנס לתפקידי בתקופה מלאת אתגרים לציונות הדתית ומדינת ישראל, מכיר בכובד האחריות ומתפלל שנפעל לעשות רק טוב באמונה שלמה ובעזרת ה'. אני מתכוון להאיץ בימים הקרובים יחד עם יו"ר המפלגה את המגעים לאחדות. לא נאפשר שוב לגרור את כולנו לקרבות בוץ מגזריים. הציבור מצפה לאחדות וריצה קדימה אנחנו מחוייבים לכך בזמן המהיר ביותר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. איש גאוה וחתרן הסמוטריץ הזה  

    בנצי

    • ממש לא. איש אמיתי לגמרי. (ל”ת)