1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2019

יו"ר 'איחוד הימין' על הנטישה: הדלת לא סגורה

לאחר שאיתמר בן-גביר בחר לפרק את השותפות עם הבית היהודי בעקבות אי יישומו של ההסכם לפיו ייכנס לכנסת, יו"ר 'הבית היהודי' מגיב למהלך וטוען: "אנחנו מאוד עומדים בהסכמים. הדלת לא סגורה בפני אף אחד כולנו ביחד"

ארי קלמן, כ"ב סיון תשע"ט 25/06/2019 20:38

"עומדים בהסכמים" פרץ פרץ צילום: יונתן זינדל / פלאש 90

שר החינוך ח״כ הרב רפי פרץ יוצא הערב (שלישי) בהתייחסות ראשונה להחלטת עוצמה יהודית לנטוש את איחוד מפלגות הימין וטוען, "הדלת לא סגורה בפני אף אחד. אנחנו עומדים בהסכמים, החוק הנורווגי לא יצא לפועל מסיבות משפטיות".

פרץ נאם הערב בטקס קבלת תואר ראשון והתייחס לועידת בחריין ולסערת עוצמה יהודית. "אנחנו נמצאים בתקופת בחירות חדשה. נמצאים עכשיו בתקופה פוליטית לא פשוטה. תקופה שמחייבת את כולנו לאחד את השורות".

לדברי יו"ר איחוד הימין, "עם אחד אנחנו ולפעמים בזמן של בחירות אנחנו שוכחים ומחדדים את הצדדים השונים. יש לנו אחריות גדולה לאחדות, אחריות גדולה לשפה הנקיה ואחריות גדולה לחבר את השורות".

"לצערי הרב מאשימים אותנו שאנחנו לא עומדים בהסכמים, אנחנו מאוד עומדים בהסכמים, אנחנו רוצים ומעוניינים לחבר את השורות", טען פרץ. את סירובו להתפטר הסביר, "יש מה שנקרא חוק נורווגי שתכננו להתפטר כדי שאחרים יכנסו לכנסת, זה לא יוצא לפועל מסיבות משפטיות שלא מוציאות את הדברים לפועל לצערנו הרב. אבל אני חוזר ואומר הדלת לא סגורה בפני אף אחד כולנו ביחד".

בעניין השרפות בעזה על רקע פתיחת הועידה בבחריין אמר, ״לצערי הרב כשאני חוזר הביתה, וכשאני יוצא בבוקר מוקדם אני רואה את השדות החרוכים אני רואה את זה, היום 14 שריפות, אתמול 15 שריפות, אנדרטה של אסון המסוקים נשרפה אתמול משפחות שזה היה לזכר הילדים שלהם שנפלו באסון. לי כואב הלב. במקביל יושבים הערב בבחריין מדברים על כל מיני הסכמים במזגנים, אנחנו צריכים לדעת ששום דבר לא יזוז עד שאנחנו לא נכריע את החמאס ונגרום להם להפסיק עם כל האכזריות הזאת. שריפת השדות שלנו וההתייחסות הנלוזה הזאת. אנחנו צריכים לדעת את הדבר הזה ולפעול כך.״

עוד הוסיף את האופן בו הוא רואה את המחנכים בישראל אמר: ״בראש ובראשונה מי שעוסק בחינוך צריך להאמין בתלמידים שלו. צריך להאמין שהם מסוגלים ובמיוחד שהם ראויים. שהם ראויים. ואיפה שאתם תגעו בכל מקום בכל בית ספר כל תלמיד שתגעו בו תדעו שהוא ראוי להיות מנהיג גדול להוציא מתוכו את התכונה הישראלית המיוחדת שלנו והתפקיד שלנו זה לעזור לו להוציא את זה מן הכח את הפועל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.