י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024

הרבי שנתן לנו את התורה 30 פעמים • טור מיוחד

דמו בנפשכם יהודים שאימצו את תקנת 'הרמב"ם היומי' מיד עם היווסדה, סיימו עכשיו בפעם ה-30 את התורה כולה! • זרקור אל תקנת הרבי שחוללה מהפך בלתי-נתפס

מעמד סיום הרמב"ם בניו יורק. צילום ארכיון
מעמד סיום הרמב"ם בניו יורק. צילום ארכיוןיום שלישי הקרוב, י"א בניסן, הוא היום שבו – לפני מאה ועשר שנים – ירדה לעולם נשמתו הגדולה של הרבי מליובאוויטש.

קצרה היריעה מלמנות את פעליו הכבירים של הרבי בדורנו. אין-ספור יהודים זכו לתחייה רוחנית בזכות דאגתו לכל יהודי באשר הוא. מאות-אלפי ילדים יהודים זוכים לחינוך יהודי, משום שהוא שיגר את שליחיו לקצות עולם, כדי לייסד מוסדות חינוך שיעניקו חינוך יהודי איתן.

תורתו הרחבה של הרבי מעניקה טעם חדש לכל ענייני היהדות. הוא מאיר באור מופלא את סיפורי התורה, ומלמד אותנו למצוא בהם אקטואליות עכשווית. חידושיו בכל מכמני התורה, הנגלה והנסתר, חושפים את העומק האין-סופי הטמון בתורת ה'. השקפותיו הבהירות סוללות דרך לתפיסת-עולם איתנה בעולם הנתון לתמורות מהירות.

תקנה שחוללה מהפך

אך כדאי להפנות זרקור אל תקנה אחת שתיקן הרבי, שקשה להמעיט במהפך שחוללה. יהודי מן השורה, ואפילו תלמיד-חכם, לא היה יכול לחלום על לימוד כל התורה כולה. רק מעטים ויחידי-סגולה הצליחו להקיף את הים העצום של התורה. והנה בא הרבי ותיקן תקנה שהעניקה לאלפים ולרבבות את המעלה הנפלאה הזאת של לימוד כל התורה כולה.

הספר היחיד שמקיף את כל התורה כולה הוא 'יד החזקה' של הרמב"ם. בספר הזה ריכז הרמב"ם את כל הלכות התורה, אף ההלכות שאינן נוהגות בזמן הזה, ועד ההלכות הקשורות בביאת המשיח ובזמן הגאולה. כאשר יהודי לומד את כל ארבעה-עשר החלקים של ספר הרמב"ם – הוא לומד למעשה את כל התורה כולה.

הרבי קבע מסלולי לימוד מיוחדים, שמאפשרים לכל יהודי להשתתף בלימוד הזה. המסלול המרכזי הוא של שלושה פרקים ליום, שבו מסיימים את כל הספר בפחות משנה.

תארו לעצמכם יהודים שאימצו את התקנה הזאת מיד עם היווסדה. הם סיימו עכשיו בפעם השלושים את כל התורה כולה!

למי שקשה להם ללמוד שלושה פרקים ליום, מוצע מסלול של פרק אחד ליום, שבמסגרתו מסיימים את כל הספר בכשלוש שנים. עכשיו נסתיים המחזור העשירי של המסלול הזה, ונפתח המסלול האחד-עשר.
זכות להשתתף

ויש עוד מסלול, תמציתי יותר – לימוד 'ספר המצוות' של הרמב"ם, שבו רוכזו כל מצוות התורה. הלימוד היומי ב'ספר המצוות' מקביל ללימוד הכללי של שלושה פרקים ליום, ועוסק באותם עניינים. כך מתחברים המוני בית-ישראל ללימוד אחיד משותף של כל התורה כולה.

ביום שני הקרוב, י' בניסן, נחגוג עם המוני בית-ישראל, בראשות גדולי התורה והחסידות מכל החוגים, את השמחה הגדולה של סיום הרמב"ם בפעם השלושים. זו זכות לכל יהודי להשתתף במעמד הקדוש, ולהתחזק בקיום התקנה הקדושה, שמעניקה לכולנו את הזכות הנפלאה ללמוד שוב ושוב את כל התורה כולה.
מנחם ברוד רמב''ם הרבי מליובאוויטש י''ד החזקה לימוד תורה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד