1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

זוהו שרידי גופתו של ישראלי שנהרג בהתרסקות מטוס

זוהו שרידי גופתו של שמעון ראם ז"ל, אחד משני הישראלים שנהרגו בהתרסקות מטוס אתיופיה איירלנס

אלי שלזינגר, כ"ג סיון תשע"ט 26/06/2019 18:45

אנחת רווחה התרסקות המטוס באתיופיה התרסקות המטוס באתיופיה צילום: דוברות זק"א

לאחר למעלה משלושה חודשים, זוהו שרידי גופתו של שמעון ראם ז"ל, אחד משני הישראלים שנהרגו בהתרסקות מטוס אתיופיה איירלנס בג' אדר ב'. 

המאמצים נשאו פרי ומתנדבי זק"א שפעלו רבות בזירת האירוע לאיתור השרידים של שני הישראלים שהיו במטוס, שמעון ראם ואבי מצליח ז"ל, ונלקחו דגימות מתוך הממצאים הרבים שאספו מתנדבי זק"א בזירת ההתרסקות. היום, זוהו שרידי גופתו של שמעון ראם ז"ל.

עם התרסקות המטוס, הוציא ארגון זק"א צוות מתנדבים שפעלו בזירת ההתרסקות באתיופיה במשך ימים רבים בעבודה סיזיפית ובתנאים קשים, באיתור ובאיסוף אלפי ממצאים שהתפזרו ברדיוס גדול ובמכתש בעומק של עשרות מטרים, שנוצר כתוצאה מהתרסקות של המטוס שהתרסק במהירות של כ-600 קמ"ש.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום בפתח פגישתו עם נשיא צ'ילה סבסטיאן פיניירה: "אני רוצה להודות לראש ממשלת אתיופיה, ידידי אחמד אבי, שנענה לבקשותיי וגם לבקשות המשפחה של שמעון ראם ז"ל. הוא נעתר לבקשות האלה ואנחנו נחזיר עכשיו את שרידי גופתו. נמשיך לעבוד עד שנביא גם את שרידי גופתו של אברהם מצליח. אני רוצה להודות לראש הממשלה, הוא נמצא בזמנים לא פשוטים באתיופיה. אני מאחל לו הרבה הצלחה וגם לידידות בינינו לבין אתיופיה".

בארגון זק"א אומרים היום בתיאום עם גורמי הממשלה בישראל ובאתיופיה, כי ימשיכו במאמץ לאתר גם את שרידי גופתו של המנוח אבי מצליח ז"ל ולהביאו לקבר ישראל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.