1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2019

סקר: אהוד ברק מביא ניצחון לגוש השמאל

מי שחשב שאהוד ברק הינו כבר סוס מת ובלתי משפיע, מסתבר כי חזרתו לחיים הפוליטיים יוצרת מהפך היסטורי | לראשונה במערכת הבחירות הזו, סקר שמתפרסם ב'ערוץ 13' מציג מהפך - גוש השמאל משיג 61 מנדטים, בעוד הימין - גם עם ליברמן לא מגיע לכדי רוב להקמת ממשלה

קובי עוזיאלי, כ"ג סיון תשע"ט 26/06/2019 20:59

מהפך • נתניהו צריך לדאוג אהוד ברק ויאיר גולן בהשקת המפלגה אהוד ברק ויאיר גולן בהשקת המפלגה צילום: פלאש 90

בעוד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מנסה להוביל את היוזמה לביטול הבחירות, נראה כי הן עובדה מוגמרת ואין דרך חזרה מהן, עדות לכך, היא קפיצתו למים הפוליטיים של ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק שהודיע היום על הקמת מפלגה חדשה שתתמודד בבחירות.

על פי סקר שערך הפרופ' קמיל פוקס עבור 'ערוץ 13', נראה שהצטרפותו של אהוד ברק תגרום למהפך במערכת הפוליטית. כאשר על פי תוצאות הסקר, גוש המרכז-שמאל-ערבים זוכה ל-61 מנדטים, לעומת 52 מנדטים לגוש הימין, ללא ליברמן שמתחזק גם הוא בסקר.  

לפי תוצאות הסקר, אילו הבחירות היו מתקיימות היום, הרי שהתוצאה היתה כדלהלן. 'הליכוד' ו'כחול לבן' שוב מציגות תיקו - כאשר כל אחת מהן מקבלת 32 מנדטים.

המפלגה השנייה בגודלה היא 'הרשימה המשותפת' שחוזרת לימי הזוהר עם 12 מנדטים, 'ישראל ביתנו' היא המפלגה השלישית בגודלה עם 7 מנדטים.

אהוד ברק משיג 6 מנדטים, ש"ס יורדת מ-8 מנדטים ל-6, כך גם 'יהדות התורה'.  מרצ מתחזקת ל-6 מנדטים. ברק מצליח לרסק עוד קצת את מפלגת השלטון לשעבר בה צמח - 'העבודה' ל-5 מנדטים.

נתניהו צריך לדאוג של לרסק את הציונות הדתית

מן הסקר עולה עוד כי על הציונות הדתית להתעשת ולהתאחד בכל מחיר, שכן על פי הסקר שתי המפלגות נמצאות על סף אחוז החסימה - 'איחוד מפלגות הימין בראשות השרים הרב רפי פרץ ובצלאל יואל סמוטריץ' מקבל רק 4 מנדטים, כך גם 'הימין החדש' בראשות נפתלי בנט - 4 מנדטים.

הרבה אחריות גם מוטלת על כתפו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שיצטרך בכפפות של משי, לדאוג לכך שהשניים הללו יעברו את אחוז החסימה מבלי שישתה להם את המנדטים באמצעות קמפיין הגיוואלד בסמוך ליום הבחירות כהרגלו.

מוקדם יותר הערב, קיים אהוד ברק מסיבת עיתונאים בה הכריז על חזרתו לחיים הפוליטיים, כשהוא מציג את הארבעה שכבר חברו אליו; סגן הרמטכ"ל יאיר גולן, ד"ר יפעת ביטון ואיש העסקים קובי ריכטר.

חצי מהציבור בעד ביטול הבחירות

עוד עולה מן הסקר ב'חדשות 13' כי רוב הציבור - 48 אחוזים בעד ביטול הבחירות, לעומת 35% שאינם תומכים בבחירות. 17% השיבו שאינם יודעים. 

הסקר נערך על ידי הפרופ' קמיל פוקס בקרב 701 נשאלים, 601 מהם מהאוכלוסייה היהודית ו-100 נוספים מהמגזר הלא יהודי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ערבים הם לא שמאל או מרכז...  (ל”ת)

  אדם

 2. לפי זה יוצא שמאה וארבעים אלף חרדים התפקרו מאז הבחירות-פייק סקר  (ל”ת)

  שלמה

 3. שטויות  (ל”ת)


 4. עדיין מתייחסים לסקרים?? לא היה מספיק?  (ל”ת)


 5. מדבר סקר תרחק  

  חיים

 6. אדם מטומטם שעף מכהונתו הקצרה על טיל אבל להמון יש זיכרון קצר  (ל”ת)


 7. למה להאמין לסקרים שהוכחו כשקרים  


 8. מאיפה ברק מצליח להביא את ה-6 מנדטים האלו?  

  יוני

 9. ממתי חרדים אנטי ציוניים הם ימין...  

  נו באמת

 10. סקר  

  דני

 11. לפי הסקר ברק לוקח קולות גם משס וג'  

  אלי

 12. ברק בונה על החרדים.  

  שריר

 13. מי שחשב שהוא סוס מת לא טעה  

  יגאל

 14. שקרים ולא סקרים  

  מסי מאז ולתמיד