1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

לאחר ההלם מעזיבת הדיין: מחפשים מחליף

חצי שנה אחרי עזיבת הדיין הרב יונתן אברהם בפתאומיות, בית הדין הגדול בלונדון מחפש למלא את חסרונו בהרכב. במודעה שהתפרסמה ברבים, נפתח מכרז לאיתור מועמדים לתפקיד הרם, תוך פירוט היתרונות הצריכים להיות טבועים באותו אדם שיזכה בו

יענקי פרבר, כ"ד סיון תשע"ט 27/06/2019 07:12

חצי מיליון שקל בשנה חרדים בלונדון. אילוסטרציה חרדים בלונדון. אילוסטרציה צילום: רויטרס

בית הדין הראשי של הקהילה החרדית בלונדון נמצא בחיפוש אחר דיין שיחליף את הרב יונתן אברהם, שפרש בפתאומיות לפני כחצי שנה, כפי שדווח בהרחבה ב'בחדרי חרדים'.

חצי מיליון שקל, זוהי המשכורת השנתית המובטחת לדיין שיימצא כשיר לתפקיד הרם. בית הדין פרסם מכרז לתפקיד ועד לסוף החודש הבא ניתן להגיש מועמדות.

בית הדין פרסם הודעה רשמית על המכרז בה נכתב, "איגוד בתי הכנסת מחפש דיין במשרה מלאה, שיצטרף לבית הדין בהנהגתו של ראש בית הדין, הדיין הרב גלאי".

"הדיין ישתתף בכל תחומי עבודת בית הדין הלונדוני, המספק מגוון רחב של שירותים לאיגוד בתי הכנסת ולקהילה היהודית הבריטית, כולל דיני תורה, גיטין, כשרות, שחיטה, גיור, ובירור יהדות. זו הזדמנות לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם הרב הראשי", מציינים במודעה שהגיע לידי 'בחדרי חרדים'.

"התפקיד הבכיר מתאים רק לתלמיד חכם בעל מוניטין, עם ניסיון בקנה מידה עם הסטנדרטים הגבוהים ביותר המצופים מבית הדין הלונדוני, תידרש הבנה וגישה חיובית לכל היהודים, ללא קשר לרמת קיום המצוות שלהם".

"המועמד יצטרך להוכיח ידע ברמה גבוהה ברוב תחומי עבודת בית דין, ובעל ניסיון רב בתחום, חובה על המועמד להיות עם יחסים טובים לאנשים, עם גישה רגישה ואמפתית, יכולות לתקשר בצורה טובה, עם הבנה של התרבות הבריטית ושל הקהילה היהודית בבריטניה, עם עבודה ברמה הגבוהה ביותר של סטנדרטים מקצועיים בנושאים רגישים, וסודיים לעתים קרובות".

בקהילה החרדית בלונדון מקווים כי מילוי מקומו של הדיין החסר ישכיח את הדיבור סביבו וישיב את הקהילה לחיים סדירים ותקינים.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה התשלום על דיינות. מציל בים מקבל יותר  (ל”ת)

  בושה

 2. שכר פתטי  (ל”ת)

  שלמה זלמן

 3. הרה"ג ר' יצחק מאיר ברלב שליט"א המועמד הראוי  

  אלישע

 4. שתים רעות עשה עמי.  


 5. בית הדין הזה לא קשור כלל לקהילות החרדיות בלונדון  

  לונדוני