1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

בישיבה הגדולה במוסקבה: 14 תלמידים הוסמכו לרבנות

לאחר עמל של שנים ועמידה בכור המבחן אצל רבה הראשי של רוסיה והגר״י ירוסלבסקי • עשרות בוגרי ״תומכי תמימים״ - הישיבה הוותיקה והראשונה של רוסיה, משמשים ברבנות ו'כלי קודש' ברוסיה • קולות התורה וההוראה מתרבים ברוסיה

משה ויסברג, כ"ד סיון תשע"ט 27/06/2019 11:59

היד החזקה הסמכת י"ד תלמידים במוסקבה לרבנות הסמכת י"ד תלמידים במוסקבה לרבנות צילום: לוי נאזרוב

אומנם, אין זו קבוצה חדשה מתלמידי הישיבה הגדולה 'תומכי תמימים' במוסקבה, שעמדו בכור המבחן והוסכמו לרבנות - אך ההתרגשות גדולה ומרעננת כמו בפעם הראשונה, בהיות ורובם של תלמידים אלו, הם כאלו שלא זכו לגירסא דינקותא יהודית, ובכל זאת זכו והגיעו ללמוד בישיבה.

במשך שנים מספר עמלו ויגעו בתורה, וכעת זכו ב"ה לברך על המוגמר עם קבלת התעודה הנכספת של סמיכה לרבנות. ובזאת הם מצטרפים אל חבריהם - בוגרי הישיבה, שכבר זכתה והצמיחה במשך כשלושים שנות פעילותה, עשרות רבות של רבנים המשמשים כשלוחי קודש בממלכה המפוארת של מאות שלוחי חב"ד בכל מדינות חבר העמים.

המבחנים נערכו בשלבים שונים במשך כל השנה, והשבוע הגיעו התלמידים למבחן המסכם אצל כבוד הרב הראשי הגאון רבי בערל לאזאר, והגאון רבי יצחק יהודה ירוסלבסקי - רב שכונת נחלת הרב חב"ד בקריית מלאכי, יחד עם ראש הישיבה הגדולה הרה"ח רבי מנחם מנדל גולדברג, וראש מכון הסמיכה בישיבה הרה"ח רבי דוד רוזנצוויג.

לאחר שעות ארוכות, בהן עמדו התלמידים בהצלחה רבה שהפליאה את הרבנים הבוחנים - חתמו הרבנים על תעודות הסמיכה, והרבנים הבוחנים יחד עם הרבנים החדשים התיישבו להתוועדות חסידית באולם שע״י בית הכנסת המרכזי 'מארינה רושצ'ה' במרכז מוסקבה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.