1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

אלפים הפגינו נגד צה"ל והבנות העצורות

אתמול הפגינו אלפים מחוץ לקונסוליה הישראלית במנהטן • המפגינים הניפו שלטים בגנות צה"ל, מדינת ישראל והמעצר של הבנות שנעצרו לאחר שלא הסדירו את מעמדן מול צה"ל • כתב החוץ של 'בחדרי' עם כל הפרטים

יענקי פרבר, כ"ד סיון תשע"ט 27/06/2019 11:01
תגיות:

"היהדות לא קשורה לציונות" נושאים שלטי מחאה. המפגינים נושאים שלטי מחאה. המפגינים צילום: AuthenticRabbis, טוויטר

אתמול הפגינו אלפים מחוץ לקונסוליה הישראלית במנהטן - ניו יורק, המפגינים הניפו שלטים בגנות צה"ל, בגנות מדינת ישראל ובגנות המעצר של הבנות, שנעצרו לאחר שלא הסדירו את מעמדן מול צה"ל.

אחד המפגינים אמר לתקשורת המקומית שסיקרה את ההפגנה הגדולה, "אנחנו מאמינים רק כשהמשיח יגיע, אז יגיע הזמן שהיהודים יחזרו לירושלים. אנחנו לא נקים צבא, אנחנו לא רוצים להרוג אחרים בשביל הדחפים שלנו. אין לנו כוונות כאלה".

לדבריו, ליהדות האמיתית אין שום קשר למדינת ישראל, הם לא מייצגים אותנו, ואנחנו לא מאמינים בהם. כל המהלכים של הציונים לא קשורים ליהדות וליהודים".

על רקע ההפגנה אתמול, נאם האדמו"ר המהר"א מסאטמר בפני קהל צאן מרעיתו ונשא דברי חיזוק לקראת צאתם לקעמפים יחד עם רבבות אלפי החרדים הנוסעים למשך חודשי הקיץ להרי הקטסקילס.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי האדמו"ר דיבר ארוכות על אודות האיסור לנסוע ללמוד בארץ הקודש והסביר בין כי גם בארה"ב שאנחנו בגלות אסור למרוד באומות.

כזכור, כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', שתי האחיות שנעצרו כלל לא הגישו לצה"ל טופס הצהרת דת שפוטר אותן משירות צבאי - כפי שעושות כלל הבנות החרדיות ולכן הן נעצרו. לאחר מעצרם יצאו המונים להפגין ברחובות מאה שערים, המשטרה עצרה מספר מפגינים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כילד דיימינתי איך המרגלים הגיעו למדבר, והיום ילד שלומד צריך תמונה של המרגלים במנהטן  (ל”ת)

  יהודי ולא סיקריק

 2. מה עושה שם האדמור מזוטשקא החדש??  (ל”ת)

  זוטשקא??

 3. ערב רב, בושה וחילול ה׳  

  אבריימי

 4. כנראה שיש כאן הרבה קוראים דתילונים  (ל”ת)