1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

בהלה בדרום: ספר ממולכד בעברית ושריפות

בעוטף עזה מביעים תסכול רב נוכח הסכם רגיעה שנחתם עם חמאס לפיו הורחב מרחב הדיג וחודשה הזרמת הסולר, אך בשטח עסקים כרגיל: מטען נפץ שהתחזה לספר אותר ושריפות פרצו ביער בארי ובשער הנגב

אלי שלזינגר, כ"ה סיון תשע"ט 28/06/2019 15:30

אחרי הפסקת האש הספר הממולכד הספר הממולכד צילום: בטחון אשכול

בשעה 12:30 פרצה שריפה חמישית להיום (שישי) בגזרת עוטף עזה, במועצה אזורית חוף אשקלון. קודם לכן פרצו שריפות בשטחי המרעה של אחד מקיבוצי שער הנגב, סמוך לעלומים, ביער בארי, באשכול ובשער הנגב.

בנוסף, הבוקר בשעה 8:10 נחת במועצה אזורית אשכול זר בלונים אליו מחובר מטען חפץ חשוד. החפץ המחובר היה ספר, עם כיתוב בעברית. מבדיקת אנשי הביטחון הספר היה ממולכד וההנחה היא שהמטרה היתה שהוא יתנתק מהבלונים ויראה כספר בעברית תמים למראה.

לכן, מדגישים במועצה אזורית אשכול כי חשוב ביותר - בכל מקרה של זיהוי פריט חשוד כלשהו גם אם לא מחובר לבלונים, אין לגעת! יש להתרחק ולדוווח לכוחות הביטחון.

מי שניצל את המומנטום, הוא יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') בני גנץ, שנפגש היום עם חקלאים סמוך לנחל עוז. "נתניהו ממלא בהליום את בלוני האש של חמאס וכל פעם מחדש מגיעים עוד בלונים" אמר. "השבוע 100 שריפות או יותר, ואת זה אפשר לראות בשחור בעיניים ובשחור בלב של האנשים. אנחנו מאבדים את ההרתעה".

לדברי גנץ, "הפסקת האש שחתמו עליה הלילה מוכיחה שחמאס הוא שמכתיב את התנאים לנתניהו וככה לא מייצרים הרתעה. חייבים להגיב בחוזקה. לא תהיה רגיעה בלי הרתעה ובלי תגובה. אסור לקבל את כל השחור הזה".

גנץ הוסיף, כי "אחרי צוק איתן היה שקט מוחלט שבוזבז לחלוטין. צריך ליצור פתרון עם שתי רגליים. העיקרון הראשון הוא שכשכאן אין שקט - בצד השני אין שקט. צריך לתקוף בעוצמה, לבצע סיכולים ממוקדים, לתקוף כל הזמן. צה"ל הוא מהצבאות החזקים בעולם ויש לנו את היכולות הנדרשות. אחרי שיש שקט וההרתעה חוזרת, צריך לפתח תקווה גם בצד השני, זה ששם טוב לא עושה רע לנו - להפך. אך כל התקדמות שכזו צריכה להיות תוך שמירה על עוצמתנו וכשאנחנו זוכרים שיש לנו בצד השני גופות של חיילים ואזרחים שחצו את הגדר שאנחנו מחוייבים לפעול להחזירם. אסור לוותר בשום אופן על הדרישות האלו".

"לצד כל זאת, חובה עלינו לפעול למען יישובי העוטף. יש כאן פערי מיגון ובעיות תשתית ומים שלא טופלו באחד האזורים הכי רגישים של מדינת ישראל. העיקרון שלי הוא שביישובים האלו, שהתושבים מגדלים בהם את ילדיהם- הממשלה והמדינה צריכה לרוץ אחריהם, ולא הם אחריה".

בתוך כך, ראשי מועצות העוטף ושדרות, אופיר ליבשטיין (שער הנגב), אלון דוידי (שדרות) תמיר עידאן (שדות נגב), איתמר רביבו (חוף אשקלון) וגדי ירקוני (אשכול) הציגו דרישה משותפת.

במסר שהעבירו הם מסרו, "שמענו דיווחים על הסדרה שאמורה לכלול הפסקה של כל הפרחות הבלונים, וכבר בבוקר אנו עדים למספר שריפות ובלונים בשטחי העוטף כולו. כל פעולה, כל הסדר, כל הסכם וכל שיחה, צריכה לכלול הפסקה מיידית של כלל השריפות והבלונים. לא נקבל פחות מכך".

עוד אמרי ראשי המועצות, "הממשלה חייבת להבין - השריפות ובלוני הנפץ הם טרור לכל דבר ועלינו להגיב לשריפות כמו שהן- מתקפת טרור על אזרחי מדינת ישראל. אנו דורשים לעצור את הטרור הזה אחת ולתמיד".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הם יודעים להכות רק בחרדים 4 על 1, אבל אפסים שמתרפסים לחמס !  (ל”ת)


  2. עד מתי  

    יגאל

;