ט"ו אייר התשפ"ד
23.05.2024
מאבקי השבת

הגרש"מ עמאר: כל יום יש ראש עיר שמשתגע. צפו

הראשון לציון הגרש"מ עמאר התייחס בשיעורו השבועי לתופעה של ראשי רשויות הפוגעים בקדושת השבת: "כל יום איזה ראש עיר אחר משתגע. השבת לא שותקת למי שנלחם בה" • וגם: מה קרא לעשות לכבודה של השבת? | צפו

הגרש"מ עמאר: כל יום יש ראש עיר שמשתגע. צפו
הרב עמאר צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

בדברים שנשא הראשון לציון הגרש"מ עמאר, רבה של ירושלים, במהלך שיעורו השבועי, הרחיב במעלת השבת. בדבריו התייחס הראשון לציון לראשי ערים ופוליטיקאים שהשמיעו את כוונתם לפעול נגד השבת באמצעות פתיחת מקומות בילוי ותחבורה ציבורית בשבת.

הראשל"צ אמר בהתייחסו לנושא, "בעונותינו הרבים כל פעם שיש בחירות תשימו לב על מה יוצא הקצף, נגד  השבת ונגד עניני הדת. למה, הם חושבים שע"י שהם יצעקו נגד השבת, אני יתיר תחבורה, אני יעשה אוטובוס ויעשה מסעדות ויעשה מסחר אז אנשים ילכו אחריו. למה, מפני שהם רואים איזה מעטים שחרטו על דגלם, חושבים שזה כל העולם".

עוד אמר הגר"ש, "ב"ה למרות כל הצעקות וכל ההכרזות של כל מיני אנשים התורה מתרחבת והתורה מתגדלת והשבת מתקדשת, נכון שיש עדיין מחללי שבת השם יחזירם בתשובה, אבל בין שומרי השבת לא היה כדבר הזה מכבדים את השבת מדקדקים בהלכות שבת".

בדבריו הוסיף הגרש"מ עמאר לדבר על מעלתה של שבת קודש, "שבת נותנת לנו את הברכה לכל הימים, לכל עם ישראל, וזה אמר המשורר הקדוש לקראת שבת לכו ונלכה כי היא מקור הברכה".

בנוסף, תקף הראשון לציון את אותם ראשי ערים ששמו להם למטרה להלחם בשבת. "יש שבאים ח"ו לזלזל, השבת מפריעה לנו, רוצים ים, רוצים כדור. יש שוטים כאלה גם בימינו. אני שומע כל יום כמעט איזה ראש עיר משתגע או איזה אחד שמעומד לכנסת משתבש ואומר אנחנו נתיר. צאו וראו מה יצא מכל אלה שנלחמו. לא נותר מהם אחד. השבת לא שותקת".

בדבריו קרא הראשון לציון להתחזק בשמירת השבת ולהוסיף כל אחד עוד נר בביתו בהדלקת נרות שבת, "צריכים אנחנו בע"ה יתברך להתפלל על זה ובשביל הדבר הזה כל אחד יקבל עליו להדליק נר נוסף לשבת. מי שמדליק שתי נרות ידליק עוד נר מיוחד".

"זה אנחנו עושים בשביל להתפלל שהשבת תעזור להערות עלינו רוח טהרה גם על הרחוקים שתפקחנה עיניהם לראות מה מעלתה וקדושתה של השבת. כל אחד בבקשה ממכם ידליק נר נוסף בכל ערב שבת עד שנשמע שהבת מתרומת ונישאת", קרא הראשון לציון בשיעורו.

לאחר מכן ערך רבה של ירושלים תפילה מיוחדת לביטול הגזירות על כבודה של השבת.

הרב שלמה משה עמאר הראשון לציון שמירת שבת שיעור שבועי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד