1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

הלוחמים החרדים מחברון יוצאים לאימונים מפרכים

לאחר שהחיילים החרדים מפלוגת 'תומר' עלו לאבטח את מערת המכפלה ואת גזרת חברון, הלוחמים יעלו לתקופת אימונים מפרכת ברמת הגולן

אלי שלזינגרכ"ז סיון תשע"ט 30/06/2019 16:05

המ"פ היוצא מעניק תעודה לאחד הלוחמים המ"פ היוצא מעניק תעודה לאחד הלוחמים צילום: באדיבות המצלם

שלושה חודשים לאחר הפרסום ב'בחדרי חרדים' כי החיילים החרדים מפלוגת 'תומר' עלו לאבטח את מערת המכפלה ואת גזרת חברון, הלוחמים החרדים בחטיבת גבעתי מסיימים את תפיסת קו חברון ועולים לתקופת אימונים.

סרן מנחם מעוז הוא מפקדה הרביעי של הפלוגה החרדית בגבעתי ונראה כי כל מפקד מביא את הלוחמים לשיאים חדשים. בתקופתו של מעוז ולזכותו נרשמו שיאים של הצלחות מבצעיות וסיכול של פיגועים רבים.

בכירים בצה"ל מסרו כי פלוגת תומר כיום חזקה מתמיד, הן ברמת העירנות המבצעית, הכשירות, המוטיבציה של הלוחמים והעמידה בכל הנהלים. כעת מסיים סרן מעוז את הפיקוד על הלוחמים החרדים וממשיך לתפקיד כמפקד קורס מ"כים.

בראיון שהעניק לאחרונה, סיפר מעוז על התרגילים שעברו הלוחמים החרדים כתרחישים לאירועי זריקת מטענים, ירי חי ואירוע רב נפגעים. "כשעלינו להתמודד עם מספר אירועים מבצעיים במקביל, צריך לתמרן בין כל גורמי הגזרה. חבירה של כוחות אזרחיים, אמבולנסים, החלפת גזרות בין כוחות בתוך הגדוד ובין הגדודים בחטיבה, וכל זאת תוך התמודדות עם אירועים הפוגשים אותך מימין ומשמאל בכל רגע נתון".

פלוגת תומר עולה לתקופת אימונים מפרכת ברמת הגולן לפני שתתפוס קו מבצעי נוסף, בימים הקרובים יחל סרן אור מעתוק את תפקידו כמפקד הפלוגה המבצעית לאחר ניסיון רב הכולל גם תפקיד כמפקד מחזור טירונות של הפלוגה בבסיס האימון החטיבתי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;