1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. כללי

אנחת רווחה: לאחר הדרמה, המטוס מגרמניה נחת בשלום בישראל

נמל התעופה בן גוריון נערך ל"מצב חירום 3" בשל שרידי צמיג שאותרו ממטוס נוסעים שהמריא מגרמניה לישראל • 152 נוסעים היו על המטוס • מטוסי חיל האוויר חברו למטוס • לשטח נמל התעופה הוקפצו צוותי חילוץ והצלה ורפואה של צה"ל • לאחר דרמה - המטוס נחת בשלום בישראל

אלי שלזינגר, כ"ח סיון תשע"ט 01/07/2019 15:02

בחסדי שמים המטוס על הקרקע המטוס על הקרקע צילום: דובר רש"ת

מטוס נוסעים של חברת אלקטרה אייר בואיינג 737-400, המריא משדה התעופה קלן בגרמניה. לאחר המראתו, נמצאו שרידי צמיג על המסלול ונמל התעופה דיווח על כך, על מנת שבישראל ייערכו בהתאם, למקרה שאולי הצמיג אינו כשיר לנחיתה.

עדכון: 16.26 - המטוס נחת בשלום על הקרקע בישראל.

עדכון - 16.20: המטוס מתקרב לנמל התעופה בן גוריון ומאחוריו שני מטוסי חיל האוויר. הוא צפוי לעבור מעל מגדל הפיקוח שם יבדקו באמצעות מיכשור מיוחד מה הנזק שנגרם לצמיג, לפני שהוא נוחת סופית.

בטרם נחת המטוס על הקרקע, דיווחנו כי קברניט המטוס עודכן על כך וכן חדר המבצעים בנמל התעופה בן גוריון. המטוס ועליו 152 נוסעים, צפוי להגיע לישראל בשעה 16:05, ועל פי התכנית יעבור מעל מגדל הפיקוח בנתב"ג, כדי לבדוק על איזה צמיג מדובר.

לאור ממצאים שנאספו ממסלול ההמראה, נערך נמל התעופה בן גוריון ל"מצב חירום 3". כמו כן נערך נמל התעופה רמון לקליטת מטוסים מנתב"ג, במידה והנחיתה לא תסתיים במצב טוב.

במסגרת ההיערכות בישראל להגעת המטוס מגרמיה עם פגיעה בצמיג, מטוסי חיל האוויר יוקפצו ויבדקו את המטוס מיד עם כניסתו לישראל, ויעבירו דיווח למנהל נמל התעופה בן גוריון דרך מגדל הפיקוח, על מנת לאמוד את הנזק בגלגל. המטוס צפוי לנחות בעוד כחצי שעה על מסלול 30 ממזרח למערב.

כחלק מההיערכות לנחיתת החירום בנמל התעופה בן גוריון הוזנקו זוג מטוסי קרב מסוג "סופה", שמלווים את המטוס החל מכניסתו למרחב האווירי של ישראל. הטייסים בחנו את מצב הגלגלים וזיהו קרע בגלגל השמאלי האחורי של המטוס. כמו כן, קוצרו כוננויות מסוקי חילוץ. לשטח נמל התעופה הוקפצו צוותי חילוץ והצלה ורפואה של צה"ל.

הצמיג השמאלי קרוע בקן נסע שמאל. זה עושה את הנחיתה יותר נוחה כי יש לו צמיג נוסף. 

מנכל מד"א אלי בין המפקד על הכוחות בשטח נתב"ג, אמר כי "מיד עם קבלת ההתרעה שעות לפני הנחיתה נערכנו עם למעלה ממאה אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ואופנועי מד"א המאויישים על ידי מאות חובשים ופראמדיקים לאבטח רפואית את נחיתת המטוס. אנחנו בתיאום מלא עם רשות שדות התעופה, משטרת ישראל, כיבוי אש וצה"ל וכולם ערוכים. צוותי מד"א מיומנים ומתורגלים לאירוע מסוג זה ואנחנו מקווים שהמטוס ינחת בשלום וכלל לא יהיה צורך בטיפול של הצוותים שלנו".





הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נחת