י"ג אייר התשפ"ד
21.05.2024
ראיות חדשות בזירה

נמשכת חקירת הירי בסלמון: בוצעו שחזורים

במחלקה לחקירות שוטרים מתקדמת החקירה הרגישה סביב מותו של סלמון טקה ז"ל, בצל המחאה הציבורית הרחבה והחריפה של יוצאי אתיופיה והטענות על התרת דמם | בין היתר בוצעו שחזורים ואותרו ראיות חדשות בזירה

נמשכת חקירת הירי בסלמון: בוצעו שחזורים
סלמון טקה ז"ל צילום: המשפחה

המחלקה לחקירות שוטרים מעדכנת על התקדמות חקירת ארוע הירי שהביא למותו של המנוח סלומון טקה ז"ל, במגבלות הצו האוסר פרסום פרטי החקירה ומבלי לפגוע בהמשך ניהול החקירה. על פי המידע שמתפרסם, חלה התקדמות בחקירה הרגישה 

ביום ראשון בשעות הערב, עם קבלת הדיווח הראשוני על המקרה, הגיעו חוקרי מח"ש לזירה והחלו לבצע פעולות חקירה משמעותיות. במהלך הלילה נעצר קצין המשטרה היורה (שלא היה בתפקיד בזמן התרחשות הארוע) ומאז בוצעו פעולות חקירה רבות. הקצין נחקר באזהרה וגם היום נמשכת חקירתו. ביומיים האחרונים נגבו עדויות של עדי ראייה שהיו באזור, בוצעו שחזורים בזירה ונתפסו ראיות נוספות, לרבות בדיקה של מצלמות אבטחה רלוונטיות.

צוות החקירה עומד בקשר רצוף עם בני משפחת המנוח, ונציגי מח"ש מעדכנים אותם לגבי מצב החקירה, ככל שניתן בשלב זה. השוטר החשוד מצוי בימים אלה בחלופת מעצר בפיקוח מלא והדוק, וחקירתו תימשך ככל שיידרש.

החקירה מלווה מראשיתה ע"י פרקליט של מח"ש, והיא מתנהלת תחת פיקוח הדוק של הנהלת מח"ש. בשלב זה מוטל עדיין צו איסור פרסום על החקירה, לפי בקשת מח"ש, במטרה למנוע פגיעה בחקירה כתוצאה מפרסומים שונים.

הצו עודנו בתוקף נוכח פעולות חקירה חשובות שעדיין נדרשות, וטרם הסתיימו, לרבות איתור של עדים נוספים. "בשלב זה לא נוכל לפרסם פרטים נוספים על ממצאי החקירה על מנת שלא לפגוע בה" נמסר ממח"ש.

"מח"ש תמשיך לנהל את החקירה בצורה יסודית ומקיפה, במטרה להגיע לחקר האמת על בסיס העובדות והראיות, ובהתעלם מרעשי רקע ומפרסומים שגויים בעיקר ברשתות החברתיות אשר אינם משקפים את העובדות", נמסר מהמחלקה.

 

המחלקה לחקירת שוטרים הירי בחיפה סלמון טקה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד