ט"ו אייר התשפ"ד
23.05.2024
תפילין וספרי קודש נשדדו

אלמונים פרצו לישיבה הגדולה בלאס ווגאס

ישיבת 'שובה ישראל' שהוקמה לפני שנה בווגאס - סבלה מפריצה וגניבה של תפילין וחפצי קודש • ראש הישיבה ל'בחדרי': "ברוך השם שלא נגעו בספרי התורה שהיו מוגנים היטב" 

אלמונים פרצו לישיבה הגדולה בלאס ווגאס
היכל הישיבה בלאס ווגאס צילום: באדיבות המצלם

המשטרה המקומית בלאס ווגאס, חוקרת ביממה האחרונה מקרה חמור של פריצה לישיבה הגדולה בעיר. בלילה שבין שני לשלישי הוזעקו השוטרים להיכל הישיבה. הדלתות היו פרוצות, והרחבה כולה מבולגנת.

מדובר בישיבת 'שובה ישראל' אשר הוקמה לפני שנה במקום לטובת יהודים מקומיים שביקשו מהאדמו"ר רבי יאשיהו פינטו להרחיב את גבולות המוסדות אל תוך מושבם. הרב פינטו נענה לבקשה והקים ישיבה מיוחדת לקירוב יהודים לאביהם שבשמיים.

בראשות הישיבה והקהילה שהתפתחה סביבה עומד הרה"ג רבי מאיר אוחנה, תלמיד ישיבת קול תורה. הרב אוחנה הוא נכדו של הגאון רבי שמעון חיים פינטו רבה של אשדוד, ונינו של האדמו"ר רבי מאיר אבוחצירא זיע"א.

הרב אחיינו נבחר על ידי דודו האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו גאב"ד מרוקו לכהן בראשות הישיבה ולעמוד בראש הקהילה המפוארת.

הרב אוחנה מספר בשיחה ל'בחדרי חרדים' כי "אנחנו לא יודעים מי עומד מאחורי הפריצה הלילה. נשדדו תפילין, ספרי קודש, תשמישי קדושה וקופות צדקה. ברוך השם שלא נגעו בספרי התורה שהיו מוגנים היטב".

לדבריו: "לפני שנה הגיע הרב פינטו השם ישלח לו רפואה שלמה, למסור שיעור במקום והתבקש על ידי יהודים להקים מוסדות. הוא נענה לבקשתם". 

הקהילה היהודית בלאס ווגאס המומה למראה הפשע הנבזה. בין חברי הקהילה ישנם גם עשרות אלפי ישראלים הנוהרים לעיר הבילויים מדי שנה, ומגלים שם את אור התורה ובכך מתקרבים לאביהם שבשמיים. מיד עם היוודע דבר הפריצה שוחח ראש מוסדות שובה ישראל העולמית האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו עם אחיינו ושמע ממנו על הנזק שנגרם והבטיח לדאוג לכיסוי הנזקים באופן מידי.

לאס וואגס פריצה הרב יאשיהו פינטו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד