1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

צו סגירה לצרכנייה החרדית: "צפצף על החוק"

תושבי השכונה החרדית בפתח תקווה גילו הבוקר את הצרכנייה המוכרת ברחוב עזרא ונחמיה כשהיא סגורה בצו בית משפט • ותמהו מה זה ועל מה זה • 'בחדרי חרדים' עם כל הפרטים  

אלי אחימאיר, ד' תמוז תשע"ט 07/07/2019 16:40

הבשר נלקח להשמדה צרכניית גור בפתח תקווה צרכניית גור בפתח תקווה צילום: גוגל מפות

צרכניית גור (עזרה וחסד בע"מ / נופש ביכורי ענבים בע"מ) הפועלת בשכונת גני הדר בפתח תקווה נסגרה הבוקר (ראשון) לאחר שצוות "הווטרינר העירוני" סייר במקום ומצא במקררים 'בשר פג תוקף' שאינו ראוי לאכילה. הצוות השמיד את הבשר ונגד המקום הוצא צו סגירה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הצרכנייה פועלת ללא רישיון עסק מזה 18 שנה. עומדים כנגד העסק מספר צווי סגירה של בית המשפט, כשהאחרון מ-2018. המבנה מורכב מחלקי אסבסט המהווים סכנה תברואתית קשה לשוהים בו. המקום פועל ללא מערכת כיבוי אש, ללא תנאי תברואה בסיסיים וללא חניה מסודרת לצרכני המקום.

מבנה הצרכנייה רשום כ'מיועד להריסה' מזה שנים, לאחר שהוא פועל מיומו הראשון ללא תב"ע של עסק.

יצוין עוד כי בעלי הנכס דורשים כבר מספר שנים מבעל הצרכנייה לעזוב את השטח לאחר שעמלו על אישורי הבניה למעלה מעשור. בכוונתם להתחיל לבנות במקום פרויקט מגורים, אך בעל הצרכנייה לא מסכים לפנות את השטח ופועל במקום ללא אישור הבעלים, ללא אישור בית המשפט וללא אישור תברואתי כל שהוא.

עוד נודע ל'בחדרי חרדים' כי שמות העסק ושמות בעל העסק משתנים מעת לעת, בניסיון, לכאורה, לחמוק מצווי בית המשפט ובעלי השטח הדורשים את פינוי המקום. בפועל מנהל את הצרכנייה אותו אדם, שגם ממשיך לשלם את דמי השכירות לבעלי המקום, בעל כרחם.

בנוסף, כל ניסיון מצד בעלי הנכס להגיע עם בעל הצרכנייה לפינוי בהסכמה - במסגרת דין תורה ובוררויות שונות, עלו בתוהו, וכאמור גם את צווי בית המשפט, בעלי הצרכנייה מצליחים למסמס.

גורם בעיריית פתח תקווה אומר ל'בחדרי חרדים' כי "צו הסגירה למקום, הוא אחד הדברים היותר מוצדקים שניתנו אי פעם נגד עסק שבעליו מצפצף על כל מערכות החוק, ושהופך את בעלי הנכס לבני ערובה לגחמותיו".

צווי ההשמדה של הווטרינר העירוני וכן צו סגירה של בית משפט

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. רמי נקמני  

  יוסי

  • צודק 


 2. הצרכניה  

  רומי

 3. סוף סוף  

  לימור

  • צודק  (ל”ת)


  • די לכפיה החילונית ולהצקה לחרדים 

   תושב השכונה

 4. הכל בצע כסף  

  רמי נקמני

 5. ראש עיר מאכזב  (ל”ת)


;