1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

דרישה: לחקור הפרסומים על עברו של טקה

על רקע הפרסומים באמצעי התקשורת השונים על עברו הפלילי של סלומון טקה ז"ל, נשלחה פניה ליועמ"ש לחקור את הפרסומים הללו • "הפגיעה בפרטיותו של המנוח חצתה כל גבול והיא מהווה עבירה פלילית חמורה"

אלי שלזינגרד' תמוז תשע"ט 07/07/2019 20:10

"עבירה פלילית חמורה" מחאת יוצאי אתיופיה מחאת יוצאי אתיופיה צילום: Tomer Neuberg/Flash90

על רקע הפרסומים בימים האחרונים כי סלומון טקה ז"ל, שנהרג מירי שוטר מה שגרר את מחאות הענק של קהילת יוצאי אתיופיה בישראל - הוא בעל עבר פלילי עשיר.

ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים - עו"ד אווקה זנה - פנה היום (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט וביקש ממנו להורות על חקירה פלילית בגין שימוש במידע פלילי חסוי מהמרשם הפלילי של המנוח סלמון טקה ז"ל.

הפנייה נעשתה על רקע פרסומים שונים, בהם דווח על עברו הפלילי ה'מכביד', לכאורה, של טקה ז"ל. על פי חלק מהדיווחים, למנוח עבר של 14 תיקים פלילים. אולם הבוקר דיווחה גל גבאי בגלי צה"ל כי לא מדובר ב-14 עבירות, אלא אחת בלבד והיא סיוע למעשה גניבה והרשעה אחת. שני התיקים הנוספים הם שהמנוח זרק בקבוק מים על אחותו ואיים עליה.

במכתב ששלח עו"ד זנה הוא מציין, כי הפגיעה בפרטיותו של המנוח חצתה כל גבול והיא מהווה עבירה פלילית חמורה, לכאורה, שיש לחקור אותה. לדבריו, הפצת המידע הנ"ל נעשית תוך רמיסה גסה של איסורי החוק, ויש למצות את הדין עם האחראים לכך.

עו"ד אווקה זנה: "אופן ההתנהלות של המפיצים מעלה חשד ממשי כי הפצת המידע הפלילי, בין אם באופן מדויק בין אם באופן מסולף, נעשתה במזיד על מנת לצייר את המנוח כמי שאינו קורבן תמים. הפגיעה במנוח ז"ל ובמשפחתו היא כפולה: מעבר לפגיעה בפרטיותו של הקורבן, יש כאן גם פגיעה בשמו הטוב, כאשר הפרסומים הללו נעשו כדי להשמיץ אותו, ואסור לעבור על כך לסדר היום, קל וחומר אם מקור המידע הוא ממרשם שאמור להיות בידי רשויות המדינה בלבד".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הפרסומים מוצדקים, חשוב לדעת כל עברו הפלילי, אולי הירי היה מוצדק  

  יעקב

  • כשירו לא ידעו על שום עבר פלילי. ידעו רק על צבע עורו!! (ל”ת)


  • לשון הרע 

   חיים

  • כשירו וכו' 


 2. חמור מאוד  (ל”ת)


 3. לשון הרע  

  חיים

  • לשון רע. 

   אלכס

 4. מידע חשוב  


  • זה ממש לא חשוב 

   איש צדק

;