1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. אנ"ש

התרגשות: בית דין חדש הוקם בירושלים

בית דין צדק חדש נוסד במוצאי השבת האחרונה כדי לטפל בנושאים הבוערים בשכונות צפון ירושלים • בקרוב יפורסמו הוראות ברורות ומסודרות מטעם הביד"צ, על כלל הנושאים שיהיו תחת טיפולם

משה ויסברג, ה' תמוז תשע"ט 08/07/2019 07:19

אלו הם הרבנים החברים יסוד בית דין צדק חדש לשכונות צפון ירושלים יסוד בית דין צדק חדש לשכונות צפון ירושלים צילום: באדיבות המצלם

בהתרגשות רבה קבלו תושבי השכונות בצפון ירושלים בשכונות: מטרסדורף, אונסדורף, בעלזא, צאנז, גני גאולה, ירמיהו, מנחת יצחק, כדורי, את הבשורה הטובה והמרנינה, על הקמת "בית דין צדק" מיוחד שיפקח על כל הנושאים והעניינים העומדים על הפרק בנוגע לצביונם ואורחות-חייהם של השכונות, אשר בראשו עומדים רבני השכונות, הרבנים הגאונים הגדולים: רבי ישראל גנס, רבי שמאי קהת גרוס, רבי ישראל ברגר, רבי חיים בונים שץ ורבי נפתלי קופשיץ.

הצורך בהקמת בית הדין גבר בתקופה האחרונה, עם גידולם והתפתחותם של השכונות באיכלוס מאות משפחות חדשות כ"י, כך שנדרש היה להקים גוף רבני המורכב מכלל רבני השכונות, שיפקח על כלל העניינים העולים מעת לעת.

במוצ"ש פר' חקת לסדר "מה טובו אהליך... משכנותיך ישראל", התאספו הרבנים הגאונים חברי הביד"צ ל'כינוס יסוד הבד"צ' בבית הגר"י גנס, כשבמהלך הכינוס נשמעו בקשב רב, דבריהם של הרב גנס ושל הדומ"ץ הגאון רבי אהרן זיכרמן.

כן הוגשה סקירה רחבה לפני הרבנים על הפעולות השונות ועל התוכניות לעתיד בהגברת הפיקוח על רשות הרבים ועל החנויות באיזור, כדי לשמור על צביון השכונות בקדושתן ובטהרתן, ולהקפיד כדת וכראוי על גדרי הקדושה במחנה.

לקראת נעילת האסיפה שתו הרבנים 'לחיים' תוך ברכה וציפיה שהקב"ה יערה רוח טהרה ממרום, ושנזכה לקיום הפסוק: "צאננו מאליפות מרבבות בחוצותינו, אלופינו מסובלים, אין פרץ ואין יוצאת ואין צוחה ברחובותינו", אמן.

ממזכירות הבד"צ מוסרים, כי בימים הקרובים יווצר קשר מטעם הביד"צ עם כל בעלי העסקים באיזור, כדי לוודא את התאמתם ואת אופיים, שיהיו מותאמים לרוח השכונות, לצביונם ולאופיים. כן יפורסמו בתקופה הקרובה הוראות ברורות ומסודרות מטעם הביד"צ, על כלל הנושאים שיהיו תחת טיפולם בעז"ה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ,,בית דין''  

  מנחם

  • הרבנים האלו משכמם ולמעלה' השאלה מי ה"עסקנים" שעומדים מאחורי היוזמה (ל”ת)


  • כדי לבדוק פסיקות הבאות 


 2. שטויות. רוצים כסף. איפה רבני צאנז הרב וויס והרב איזנברג??  (ל”ת)

  לטאי

  • טעות: רבני קלויזנבורג (ל”ת)


  • והרב אורביץ משכונת אונסדורף? (ל”ת)

   ארי

 3. מדוע אין ספרדי מחמד בבי"ד?  (ל”ת)


 4. לא מבין  (ל”ת)

  Av

 5. התרגשות בית דין--או מוכס הבא מאליו?  

  משה וסרמן

 6. מתי יפתחו בתי חסד ?!  (ל”ת)

  המתקה

 7. מה עם הרב אברהם יעקב כהן  (ל”ת)


 8. למה 'בית דין' מה רע בגוף פוליטי שיאגד את כל רבני יהדות התורה  (ל”ת)

  הרב שיינברג

 9. נסיון השתלטות של בעלזא על מתחם שמגר  (ל”ת)

  בית דין חצוף

 10. מישהו שמע לפני כן על ההתארגנות  (ל”ת)


 11. בית דין  

  פאן

;