1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

התשובה של המנהל חלחלה את אם התלמיד

מכחישי שואה ישנם מסתבר לא רק בגרמניה ובאיראן, גם על אדמת ארה"ב. אם שהתעניינה אצל מנהל בית הספר בפלורידה, האם תכנית הלימודים כוללת גם את סיפור השואה, נתקלה בתשובה שחלחלה אותה

יענקי פרבר, ה' תמוז תשע"ט 08/07/2019 07:20

"לא כולם מאמינים שהשואה קרתה" המנהל ויליאם לטסון על רקע בית הספר המנהל ויליאם לטסון על רקע בית הספר צילום: באדיבות המצלם

אם אתם חושבים שהכחשת השואה נמצאת רק באתרים נאציים וכדומה - תחשבו שוב.

על פי רשומות של דואר אלקטרוני שהתקבל מבית ספר תיכון בבוקה רטון, פלורידה שבארה"ב, המנהל כתב לאחד ההורים, "לא כולם מאמינים שהשואה קרתה".

האימייל נשלח על ידי מנהל ממוצא איספאני, ויליאם לטסון, בתגובה לבירור של אחת האמהות, על האופן שבו ילמד בית הספר את התלמידים על השואה.

לטסון השיב, "תוכנית הלימודים תוצג לכולם, אבל לא נאלץ תלמידים ללמוד את הכל, לכולנו יש את אותן זכויות, אבל לא את כל אותן אמונות".

האם היתה המומה ושלחה מייל נוסף כדי לראות אם המנהל באמת התכוון למה שכתב. מה שהוא הגיב היה מזעזע עוד יותר: "לא כולם מאמינים שהשואה התרחשה", כתב לאם והוסיף, "יש לך את המחשבות שלך, אבל אנחנו בית ספר ציבורי ולא לכל ההורים שלנו יש את אותן אמונות, כך שהם יגיבו אחרת".

יצוין כי ב-1994 חוקק בית המחוקקים בפלורידה חוק המחייב את בתי הספר לשלב בתכנית הלימודים על השואה, כחלק מהוראת בית הספר הציבורי. החוקים החינוכיים של המדינה מחייבים לימוד נושאים כגון "שימוש בספרים ובסטנדרטים הגבוהים ביותר של מקצוענות ודיוק היסטורי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. משפט יהודי עתיק: אם הישראל לא עושה קידוש, הגוי עושה הבדלה..  (ל”ת)


 2. הכחשת השואה התחילה בישראל, על ידי פרופסור  

  מוישי

  • מזל שהטפשות לא עולה כסף (ל”ת)


  • מתחיל מהכחשת מתן תורה  (ל”ת)


 3. זה השמאל האמיתי אין אמת אחת  

  חנין זועבי

;