1. עמוד הבית
 2. מוזיקה
 3. מוזיקה

השיר המיוחד שהולחן בדרך לבית החולים • צפו

ביום שישי הוזעק הזמר דב פרידמן לשמח חולים בתל השומר, בדרך תוך כדי מחשבה על המצווה שהוא הולך לקיים, נפל לו לחן למילים מיוחדות והנה הביצוע בין כותלי בית החולים • צפו

אליעזר חסיד, ו' תמוז תשע"ט 09/07/2019 08:56

כך נולד הלחן דב פרידמן דב פרידמן צילום: צילומסך

הזמר דב פרידמן הלחין ביום שישי האחרון לחן חדש למילים הראשונות של קבלת שבת "לכו נרננה לה' נריע לצור ישענו", אבל לא בעוד ישיבה ממושכת באולפן הקלטות, אלא בדרך לשמח חולים. 

"היה לי יום שישי עמוס דווקא, אבל כשנתי צישינסקי מ'עזר לחיים' מתקשר ואומר 'יוצאים היום לבית חולים', אי אפשר להגיד לו לא", מספר פרידמן.
"אני נכנס לאוטו בדרך לבית החולים תל השומר ותוהה לעצמי, בשביל מה נתי מבקש מאיתנו שוב ושוב לבוא ולשמח חולים".

"אז נזכרתי בווארט הידוע מרבותינו לבית גור 'כי בשמחה תצאו', שעל ידי שמחה אפשר לצאת מכל הקשיים, נפל במוחי הפסוק במזמור שאתו מתחילים את קבלת שבת, 'לכו נרננה לה' נריע לצור ישענו' ולחן חדש החל להתנגן לי בפה".

"תוך כדי הנסיעה לבית החולים לימדתי את הקלידן המוכשר אהרלה גולדמן את המנגינה החדשה, וכשהגענו לבית החולים פעילי אגף השמחה שנתי מביא שירקדו וישמחו ישר קלטו את השיר. שרנו אותו שוב ושוב וכצפוי החולים התרגשו והתחברו", מסיים הזמר המתנדב.

במהלך הסבב בין החדרים החליט אחד המשתתפים כי חובה לתעד את השיר, וכך בספונטניות לצד המתנדבים הרוקדים והחולים המאושרים ביצעו דב וארהלה את הניגון פעם אחת נוספת, כדי שגם אתם תוכלו להנות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה שיר של מיילך קאהן  (ל”ת)


  • אתה מתבלבל 

   מושיקו

 2. נתי הוא באמת מיוחד, אי אפשר לסרב לו...  (ל”ת)

  קובלסקי

 3. זה הניגון של ''מעוז צור'' של ר' אלתר  (ל”ת)

  אחד העם

 4. נשמה טובה הדובהלה פרידמן הזה  

  דיוויד

;