1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

בלב ים: הבריטים שלפו נשק והאיראנים ברחו

מיכלית בריטית יצאה מהמפרץ הפרסי וחצתה את אזור מיצרי הורמוז, שם התקרבו אליה סירות משמר של משמרות המהפכה האיראנית. רק לאחר שהבריטים כיוונו נשק לעברם, האיראנים נסוגו

יענקי פרבר, ח' תמוז תשע"ט 11/07/2019 13:46

כמעט קרב שייט בחופשה אילוסטרציה צילום: unsplash

סירות איראניות חמושות ניסו ללא הצלחה לעצור מכלית נפט בריטית במפרץ הפרסי ביום רביעי האחרון. כך על פי שני בכירים אמריקאים ששוחחו עם ה - CNN.

על פי הדיווח, המיכלית הבריטית יצאה מהמפרץ הפרסי וחצתה את אזור מיצרי הורמוז, ואז התקרבו אליה סירות משמר של משמרות המהפכה האיראנית.

האיראנים הורו למכלית לשנות את מסלולה ולעצור במימייה הטריטוריאליים הסמוכים של איראן, מטוס אמריקאי שטס מעל המקום, תיעד את ניסיון ההשתלטות שלא צלח. התיעוד עדיין לא אושר לפרסום.

מקור במשרד הביטחון הבריטי אמר ל- CNN כי "הופיעו סירות איראניות שניסו להסיט את המיכלית נפט מהמים הבינלאומיים למים איראניים". הדבר לא צלח, כי ספינת חיל חצצה ביניהם, והזהירה את הסירות האיראניות מכל ניסיון השתלטות, חיילים מהספינה הבריטית כיוונו נשק לעבר האיראנים, והם נסוגו.

אנשי ממשל מארה"ב אמרו כי חמש סירות איראניות ניגשו למיכלית הבריטית. עם זאת, אנשי ממשל בריטים אמרו כי שלוש סירות איראניות היו מעורבות באירוע.

ספינת מלחמה של הצי המלכותי של בריטניה, ליוותה את המיכלית לאורך כל מסעה באזור, והחיילים כיוונו נשקים לעבר האיראנים. כאמור, הבריטים הזהירו את האיראנים כי הם יפתחו באש לעברם אם הם לא יסוגו, והללו עזבו את המקום.

משמרות המהפכה של איראן הכחישו שהם ניסו לעצור את המיכלית הבריטית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נסים ונפלאות  (ל”ת)


  2. שלושה סירות ? נו באמת ...  (ל”ת)


;