1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

המצלמה תיעדה: כך הוצת בית הגננת. צפו

הוגשה הצהרת תובע ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים, נגד מי שעל פי החשד הצית את הבית של הגננת המתעללת כרמל מעודה מראש העין

אלי שלזינגר, י"ד תמוז תשע"ט 17/07/2019 15:28

לקראת כתב אישום הצתת בית הגננת המתעללת הצתת בית הגננת המתעללת צילום: מתוך הוידאו

גבר בן 19 מראש העין חשוד כי הצית בניין מגורים ברח' סנהדרין בעיר מגוריו, בה מתגוררת המטפלת כרמל מעודה נגדה הוגש כתב אישום חמור על התעללות בפעוטות. היום (רביעי) הוגשה נגדו הצהרת תובע בדבר כוונת הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

בתיעוד וידאו ניתן לראות את החשוד מגיע למקום במונית, נכנס סמוך לבניין כששקית בידו ונמלט במהירות מהמקום. שניות לאחר מכן, פורצת שריפה במקום.

בשעת בוקר מוקדמת בשבת, פרצה שריפה בבניין מגורים ברחוב סנהדרין בראש העין. כוחות משטרה רבים הגיעו למקום, ביחד עם כוחות כיבוי והצלה. השריפה כובתה ללא נפגעים בנפש, כן נגרם נזק רב לבניין המגורים ובהמשך אף הוצא צו למקום ונקבע כי אינו מיועד עוד למגורים.

חקירת ההצתה הוטלה על צוות חקירה מיוחד במשטרת ישראל, ביחד עם יחידה מרכזית ותחנת משטרת ראש העין, שהחלו מיד באיסוף ראיות בתיק, תוך שימוש במיטב האמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשות משטרת ישראל. חוקרי המשטרה סרקו את מצלמות האבטחה בקרבת בניין המגורים והתברר כי למקום הגיע גבר שנראה הולך ובידו שקית שחורה, נכנס סמוך לבניין ויוצא במהירות מהמקום. שניות לאחר מכן ניתן לראות את הבניין עולה באש.

עוד העלתה החקירה כי החשוד הגיע עם מונית מפתח תקווה למקום וביקש מנהג המונית להמתין לו 10 דקות ואח"כ להסיע אותו לכפר סבא. נהג המונית, שחשד כי משהו איננו כשורה, הוריד את החשוד ונסע מהמקום. גם כשהחשוד התקשר אליו אחר כך, הנהג לא השיב לשיחתו.

בפעילות מבצעית ממוקדת, תוך שעות ספורות מרגע ההצתה, אותר החשוד בנסיעה בכביש 444 ונעצר על ידי השוטרים. כשהחשוד הובא לתחנת המשטרה, הוא איים על קצין משטרה כשהוא אומר לו: "אני ואתה ניפגש בחוץ, אני ממשפחת עמר, מי אתה בכלל". החשוד נעצר כאמור עוד באותו יום בו אירעה ההצתה והובא לחקירה בתחנת המשטרה שם נחקר ע"י חוקרי הצוות המיוחד.

מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת ובדיון שהתקיים היום הוגשה נגדו הצהרת תובע בדבר הכוונה של הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. מעצרו של החשוד הוארך ב-6 ימים ועד ל-22.7.19.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לשחרר את הפירומן  

    חרגולי

;