1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

מאיר בן ה-6 נפגש עם מי שהצילו את חייו

ילד חרדי בן שש שטיפס על מבנה בסמוך לביתו והתחשמל, ניצל על ידי אמו שבמקרה יצאה לקרוא לו לשוב הביתה | מתנדבי מד"א ביצעו בו פעולות החייאה מתקדמות וההכרה שבה אליו | 4 ימים לאחר מכן שוחרר לביתו מביה"ח ומציליו הגיעו לבקרו: "בעשרים שנותיי במגן דוד אדום לא התרגשתי כל כך"

קובי עוזיאלי, ט"ו תמוז תשע"ט 18/07/2019 16:18

נס ופלא מאיר איצקוביץ עם מציליו מאיר איצקוביץ עם מציליו צילום: דוברות מד"א

מאיר איצקוביץ', ילד חרדי בן שש מירושלים, שיחק עם חברים ברחבת הכניסה לבניין בו הוא מתגורר. חיה אמו יצאה מדירתם על מנת לקרוא לו לשוב הביתה, אז ראתה שהוא מנסה לטפס על מבנה ברחבה. היא ניסתה לעצור אותו מלהמשיך ולטפס, וכשהתקרבה אליו ראתה שהוא אוחז בידו בחוט חשמל. היא הרימה אותו מיד, וראתה שהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה.

חיה לא איבדה קור רוח ורצה עם בנה מאיר הביתה, השכיבה אותו על הספה בסלון והזעיקה את מד"א בטלפון החירום 101. החובשים והפראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום התחילו בהענקת טיפול רפואי מציל חיים, שכלל ביצוע פעולות החייאה מתקדמות, תוך שימוש בדפיברילטור. לאחר מספר דקות, הדופק של מאיר שב לפעום, והוא חזר להכרה. החובשים והפראמדיקים של מד"א פינו אותו בניידת טיפול נמרץ אל בית החולים 'שערי צדק', כשהוא במצב קשה אך יציב.

מאיר אושפז בבית חולים, עבר בדיקות מקיפות, וכעבור ארבעה ימים שוחרר הביתה, כשהוא במצב טוב וללא כל נזק. לאחר החזרה הביתה, פראמדיק מד"א דוד ילניק וחובש בכיר במד"א רונן ימיני, שהצילו את חייו של מאיר בן השש, הגיעו לבקר אותו.

"היה כל כך מרגש להיפגש עם החובשים והפראמדיקים של מד"א שהצילו את החיים של הבן שלי", סיפרה חיה איצקוביץ', אימו של מאיר, "אם הם לא היו מגיעים בזמן, הייתי מאבדת אותו. בזכותם ובזכות הטיפול המהיר והמקצועי שלהם הבן שלי חזר אליי. הם מלאכים משמים, שהצליחו לעשות נס גדול, כשהצילו את חייו של היקר לי מכל".

"בעשרים שנותיי במגן דוד אדום לא התרגשתי כל כך. בפעם הקודמת שראיתי את מאיר הוא היה במצב של מוות קליני", סיפר חובש בכיר במד"א רונן ימיני, "קשה לי לתאר את האושר שאחז בי כשראיתי את מאיר מחייך בביתו, וללא כל נזק. במהלך המפגש איתו ועם אימו לא יכולתי שלא לחשוב על הבן שלי, גם הוא בן שש. מקרה כזה בהחלט נותן את הכוח להמשיך במלאכת הצלת החיים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לא הבנתי מה השוטר קשור לתמונה  (ל”ת)


    • זה לא שוטר זה נהג מדא תסתכל טוב (ל”ת)


  2. ירד לי הרבה דמעות שקראתי את זה  (ל”ת)


  3. מוזר  


;