1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2019

בנט זז הצידה: שקד בראש הימין החדש

אחרי שבועות של התלבטות וספקולציות לרוב, איילת שקד כובשת את ראשות 'הימין החדש', כשהמטרה הבאה כי עמידה בראשות מפלגת ימין מאוחדת בראשותה | בנט:  "מקומי ברשימה פחות חשוב. זה יכול להיות מהמקום הראשון, השני, או העשירי" | שקד: "בבחירות הקרובות אין עדיין מפלגה שבראשה עומדת אישה. עכשיו יש!"

קובי עוזיאלי, י"ח תמוז תשע"ט 21/07/2019 20:07

כעת זה רשמי נפתלי בנט במליאת הכנסת כשר נפתלי בנט במליאת הכנסת כשר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

איילת שקד תעמוד בראשות מפלגת 'הימין החדש', כך הודיע הערב (ראשון) השר לשעבר נפתלי בנט, "בחרתי לשים את מדינת ישראל מעל לקידומי האישי, ולתת לחברתי, איילת שקד, לעמוד בראשות ״הימין החדש״. אני נכנס תחת האלונקה, כשהפעם איילת בראש".

במסיבת עיתונאים שקיים לצידה של שקד, אמר בנט, "לפני חצי שנה הקמנו את 'הימין החדש', למען ישראלים שכמהים לימין שמחבר בין כולם, בין דתיים לחילונים, חרדים ומסורתיים, למען ישראלים שרוצים ימין אידיאליסטי, ממלכתי ואחראי, ימין בטחוני ולא פאסיבי, ימין מושל ולא צועק. ימין שמוכן להילחם מול הכוחות החזקים ביותר במשק הישראלי, כדי להקל על כלל אזרחי ישראל".

"הקמנו את הימין החדש למען יהודים-ישראלים שאוהבים את התורה, את חיילי צה"ל, ואת ארץ ישראל. יהודים ישראלים אוהבי-אדם, שלא שופטים אחד את השני על פי מידת הקפדנות שלהם במצוות, אלא מקבלים ואוהבים כל יהודי כפי שהוא.  תנועת 'הימין החדש' חיה ונושמת ונמצאת בתנופה גדולה".

"כפי שאתם יודעים, לאחר הבחירות נטלתי אחריות מלאה על התוצאות, ואת זאת אני עושה גם כעת. מפני שלמען אחדות, צריך לעשות ויתורים אישיים. לכן בחרתי לקחת אחריות ולשים את הדרך מעל לאדם, את מדינת ישראל מעל לקידום האישי, ולתת לחברתי, איילת שקד, לעמוד בראש ״הימין החדש״. אני נכנס תחת האלונקה כשאיילת הפעם בראש, ואסייע לה להצליח בכל כוחי".

בנט הבהיר לעיני המצלמות, "מקומי ברשימה פחות חשוב. זה יכול להיות מהמקום הראשון, השני, או העשירי. אני לעולם לא ארגיש פחיתות כבוד כמשרת ציבור. לשרת את העם שלי זהו האידיאל. איילת שקד היתה שרת משפטים מוכשרת, ביצועיסטית וערכית, ואני משוכנע שהיא תוביל אותנו להצלחה גדולה. איילת שקד תעמוד גם בראש המפלגה, וגם בראש כל גוש הימין המאוחד. אני קורא לכל שאר מפלגות הימין להתאחד תחת הנהגתה של איילת שקד. זהו זמן לאחדות. יחד, נעשה הכל למען הצלחת 'הימין החדש' בבחירות הללו, ובעזרת השם - נעשה ונצליח", סיכם בנט.

אחריו נשאה דברים היו"ר החדשה של המפלגה הצעירה, איילת שקד בעצמה ואמרה, "צום י"ז בתמוז, שזה עתה הסתיים, הוא לנצח לנו תזכורת, שבגלל שנאת חינם גלינו מארצנו ואיבדנו את עצמאותינו. לא עוד! גם בשעת מחלוקות, נדע לנהוג בְכָבוד הדדי ולזכור שאנשים אחים אנחנו".
 
לדבריה, "דפי ההסטוריה של תולדות עם ישראל, מגוללים את עלילות הגבורה של שופטים, נביאים ומלכים, שעיצבו את דמותו של עם ישראל, ממשה רבנו ועד דוד בן-גוריון. אך גם מקומן של נשים אמיצות, נועזות וגיבורות חיל, לא נפקד מספרי דברי הימים של עם ישראל – מדבורה הנביאה, עבור דרך שלומציון המלכה ועד גולדה מאיר".
 
שקד הצהירה, "בבחירות הקרובות אין עדיין מפלגה שבראשה עומדת אישה. עכשיו יש! אני רוצה לפתוח שער לנשים רבות אחריי – ומבקשת את אמונכם היום. למדנו מהטעויות והפקנו את הלקחים: נציב בפניכם מנהיגות ברורה. באומץ לב פוליטי ואישי, בחר שותפי לדרך, נפתלי בנט, שרק לפני שבוע ראינו לאילו תוצאות טובות הוא הוביל את מערכת החינוך, לוותר על מקומו כמספר אחד, אך לא על מקומו בחזית הנושאים באלונקה".
 
"מפלגת היָמין הֶחדש בראשותי, לא רצה בצילה של מפלגה אחרת, אלא כמפלגה המבקשת לאחוז בְּמושכות ההנהגה הלאומית וּלהבטיח את ניצְחון היָמין. אני קוראת מכאן לשותפיי לדרך, לראשי המפלגות האידיאולוגיות מיָמין לליכוד, שחלקם חברים טובים שלי: נכון, יש בינינו מחלוקות, אבל אל מול האתגרים שלפנינו, הן בטלות בְּשישים. חיבור הוא תעודת הביטוח של היָמין הערכי והאידיאולוגי, עלינו לעשות זאת. יחד בהנהגתי נהפוך לכוח משמעותי וחזק, כוח שיוביל את עם ישראל בעוז וּבְאמונה. איחוד אחד גדול, איחוד של אנשים טובים, של ערכים בריאים וּמעשים אמיצים".
 
היא הוסיפה ואמרה, "עשינו לא מעט בשנים האחרונות. סובבנו את ההגה בִּפְניית פרסה. אחרי 40 שנה שהיָמין נמצא בשלטון, אבל השמאל היה זה שמושל, הוכחנו בארבע השנים האחרונות, במשרד המשפטים וּבְמשרד החינוך, בין חדרי הקבינט וּבַכְּנסת - שאם היָמין רוצה, היָמין גם יכול למשול!".
 
"אחרי 40 שנה שהיָמין בשלטון, אבל השמאל הוא זה שקובע מה רע וּמה טוב, מיהו חלוץ וּמיהו מתנחל, מיהו דמוקרט וּמיהו פשיסט, מיהו ליברל וּמיהו חשוך, הגיע הזמן שאנחנו נגדיר לאן מדינת ישראל הולכת מכאן. מפא"י הקימה את המדינה – אנחנו הֶעתיד של המדינה. צריך לומר את האמת: השמאל עשה הרבה מאד למען התקומה של העם היהודי בארץ ישראל, אבל בשנים האחרונות נראה שהשמאל קצת התעייף. השמאל התעייף, אבל היָמין לא הֵעֵז באמת להיכנס לִנְעליו הגדולות".
 
"אנחנו מעיזים, אנחנו נכונים למשימה, בלי אגו וּבלי פחד, בִּצניעות וּבִנחישות, וּמתוך הכרה מלאה בַּעול הכבד שאנחנו נושאים על כתפינו. אנחנו באים עם קבלות, אחרי שנים שבהן הורגלנו בהפקרת ההתיישבות, ואפילו בגירוש יהודים מביתם בידי אנשי יָמין לכאורה, אנחנו מדברים על הסדרת ההתיישבות ועל הרחבתה!".

"אחרי שנים שבהן הורגלנו בדמוקרטיה של פקידים שלא נבחרו מעולם, אנחנו מדברים על דמוקרטיה של העם. נכון, דמוקרטיה היא לא רק שלטון הרוב, אבל היא בוודאי לא שלטון המעטים".
 
"אחרי שנים שבהן הורגלנו בְּבֵית משפט עליון המבוסס על נֶפּוֹטיזם רעיוני, אנחנו מדברים היום על בית משפט עליון מגוון יותר וּפתוח יותר, שבו פסקי הדין אינם ידועים מראש".
  
 "לראשונה במערכת החינוך, ילדי ישראל לומדים גם את ההיסטוריה והתרבות של יהודי ארצות האסלם וִיהודי אתיופיה, וְכך נחשפים לַסיפור היהודי השלם. בארבע השנים האחרונות עשינו הרבה, אבל רק הִתחלנו, ואת המנגינה הזו אסור להפסיק. לא עכשיו! כדי לשנות DNA של מערכות צריך דרך, צריך אמונה בדרך, וצריך גם כוח פוליטי גדול וּמשמעותי. מה שהיה לנו עד עכשיו לא יספיק למחר, השנים הקרובות מְזַמְנות לנו מבחנים קשים במיוחד".
 
לסיום התייחסה יו"ר 'הימין החדש' איילת שקד לתכנית טראמפ ואמרה כי היא "מובילה לִמדינה פלסטינית, שלטון החמאס בִּרצועת עזה; הגרעון העצום בתקציב המדינה; הפחתת רגולציה שחונקת כל מה שמנסה לצמוח פה והחזרת הדמוקרטיה לעם ישראל והיכולת למשול בידי מי שנבחר על-ידי העם. אבל מעל הכל, עומד החשש האמיתי, זה שכמעט התממש לפני כמה חודשים, והוא מכירת חיסול אידיאולוגית של כל מה שאנחנו ביָמין מאמינים בו. זה עלול לקרות שוב. אין ערך ימני, אין עמדה ימנית, אין ציפור נפש ימנית אחת שלא יוקרבו על מִזְבַּח הקמת הקואליציה, אם לא נהיה כוח משמעותי בכנסת הבאה. הפעם היה לנו מזל - הדלפה קטנה מנעה מכירת חיסול שלמה - אבל מה יהיה מחר? אם אתם מאמינים כמונו בחזון הציוני, בִּמדינת ישראל כִּמדינה יהודית ודמוקרטית, בִּזכותו של עם ישראל על ארץ ישראל, בִּמדינה חזקה הנשענת על השקפת עולם יהודית, לאומית, ימנית וליברלית; עם המון אהבה וְכָבוד לַמסורת היהודית, המכבדת, המקרבת, הנותנת טעם לחיינו כאן, מתוך דאגה לִכְלל חלקי העם והבנה שיש משמעות לשַבָּת, אבל שאפשר אם רוצים למצוא פתרונות לחיים משותפים. וּבְעיקר אם אתם מאמינים שאנחנו יכולים לממש את כל אלו, שזו העת שלנו למשול, שאין מישהו אחר שיעשה את העבודה עבורנו, שזוֹ העת שלנו להפוך אידיאולוגיה לתכנית עבודה, הרי שמקומכם איתנו, עם היָמין הֶחדש. לא משנה איפה הייתם בֶּעבר – הֶעתיד שלכם כאן. אני ניגשת לִמשימה זוֹ בִּצניעות, אבל בִּנחישות. טובת ישראל היא היחידה שתמיד עמדה וּלְעולם תעמוד לנגד עיניי. זוֹ משימת חיי, ואת כל כוחותיי אני מתכוונת להקדיש לה, ואני מבקשת מכם, שותפיי, את אמונכם. יחד נעשה ונצליח", סיכמה את דבריה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. השקדיה הנובלת.....  (ל”ת)

  בועז

 2. תעודת עניות לציונות הדתית מכל החכמים שלהם לא מצאו רק אשה חלונית  (ל”ת)


  • המפלגה הזו היא מפלגת ימין-ימינה לליכוד ולא מפלגת ציונות דתית 

   אז זהו ש...

 3. ...כך כסילים שונים באיוולתם,להמליך את השמאל,הכבוד מוציא מן העולם  (ל”ת)


 4. עפרא לפומיה  

  יחצל

 5. במפלגות החרדיות לעולם זה לא יקרה.  

  שריר