1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

כתב אישום חמור נגד מצית בית המטפלת

"מעשה פרוע ומסוכן": הפרקליטות הגישה לפני זמן קצר כתב אישום נגד אדיר מקרני שומרון בגין הצתת בית פרטי בראש העין בו היה ממוקם גן הילדים של כרמל מעודה • כל הפרטים

אלי שלזינגר, י"ט תמוז תשע"ט 22/07/2019 11:04

"מעשה פרוע ומסוכן" הצתת בית הגננת המתעללת הצתת בית הגננת המתעללת צילום: מתוך הוידאו

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה לפני זמן קצר (שני) כתב אישום לביהמ"ש המחוזי מרכז נגד אדיר, בן 19 מקרני שומרון, בגין הצתת בית פרטי בראש העין, בו היה ממוקם גן הילדים של כרמל מעודה.

בניגוד לחשד הראשוני, הוא פעל לבד ולא נשלח על ידי גורם אחר, נקמה ועל כך שקרובת משפחה שלו הייתה מטופלת בגן. הנאשם טען בחקירותיו שהוא בכלל ישן בזמן שהבית עלה באש, למרות שבידי החוקרים ראיות רבות הקושורת אותו להצתה.
 
על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד נעמה תור-זאבי, בסוף חודש יוני 2019 פורסמה בהרחבה בכלי התקשורת בישראל פרשיית התעללות בילדים בגן בראש העין. הגן ממוקם בבית פרטי, בקומה השלישית העשויה עץ, ובני משפחתה של בעלת הגן מתגוררים בשתי הקומות הראשונות. בת מקורב של הנאשם טופלה בגן.

על רקע האמור, ביום שבת, 6.7.19, בשעה 5:43 או בסמוך לכך, הגיע הנאשם אל הגן על מנת להציתו. הנאשם נכנס אל חצר הבית, ובאופן שאינו ידוע במדויק שלח אש במבנה מעץ שהוצב בסמוך לקיר הבית ובו שני מיכלי גז ותכולה נוספת.

בשעה 5:47 יצא הנאשם מחצר הבית, ועל מנת לוודא שהאש אחזה בבית, הסתכל מבעד לשלבי גדר הבית למשך כמה שניות, ואז פתח בריצה ונמלט מהמקום.

כתוצאה ממעשי הנאשם, אש עזה אחזה בבית, התלקחה והגיעה עד לגן וכן לבית פרטי נוסף צמוד. תושבי הבית והבית הצמוד, לרבות ילדיהם הקטינים, אשר ישנו במיטותיהם, התעוררו לקול האש המתלקחת ונסו מבתיהם.

נזק רב נגרם לשני הבתים ולרכוש, מבנה העץ ותכולתו נשרפו כליל; נזקי אש, חום ועשן נגרמו לחלק מהחדרים בתוך הבית, קירות העץ של הגן נשרפו וכך גם חלק מתכולתו, וכן נשרפה הגדר המפרידה בין הבית לבית הצמוד וניזוק רכוש בחצר הבית הצמוד.
 
בבקשת המעצר כתבה עו"ד תור-זאבי כי "..כנגד המשיב קמה עילת מעצר... בראש ובראשונה, מדובר באירוע הצתה חמור שהקים סכנה גדולה לציבור...המשיב הצית בכוונת מכוון מבנה מעץ, שהייתה בו תכולה רבה וכן שני בלוני גז, בצמוד לקומת הקרקע של הבית.

זאת ביום שבת, בשעה 5:45 לערך בבוקר, שעה בה ברי כי דיירי הבית והבתים הסמוכים לו ישנים במיטותיהם. ואכן, מעשי המשיב זרעו בהלה וכן הרס רב... במעשי המשיב מימד חומרה נוסף, מטריד, של "נטילת החוק לידיים", בכך שכיוון מעשיו למבנה הגן ומשפחתה של בעלת הגן. כל זאת בשעה שהגננת כבר הייתה עצורה והמדינה הכריזה על כוונתה להעמידה לדין, כמי שמבקש להחליף את ההליך החוקי והתקין במעשה פרוע ומסוכן".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.