1. עמוד הבית
 2. בריאות ומדע
 3. חדשות בריאות

מודיעין עילית: נפטר הפעוט שנשכח שעות ברכב הלוהט

אסון: פעוט שנשכח ברכב בעיר מודיעין עילית, חולץ ללא הכרה ובוצעו בו פעולות החייאה. הוא פונה במצב אנוש לבית החולים אסף הרופא שם נקבע מותו • על פי הפרטים הידועים עד כה, האם אינה תושבת המקום והגיעה לעסק הנמצא בעיר. היא שכחה את ילדה ברכב במשך שלוש שעות

אלי שלזינגר, י"ט תמוז תשע"ט 22/07/2019 13:17

טרגדיה פעוט חולץ מחוסר הכרה מרכב במודיעין עילית פעוט חולץ מחוסר הכרה מרכב במודיעין עילית צילום: דוברות מד"א

אסון במודיעין עילית: פעוט כבן חצי שנה חולץ בדקות האחרונות מרכב, לאחר שהיה שם נעול במשך זמן מה. לאחר פעולות החייאה פונה במצב אנוש לבית החולים אסף הרופא, שם נקבע מותו.

בשעות הצהרים (שני) בסמוך לשעה 13:15, פעוט כבן חצי שנה חולץ מרכב חונה בעיר מודיעין עילית. כונני איחוד הצלה וצוותי מד"א שהגיעו למקום איתרו את הפעוט כשהוא ללא דופק וללא נשימה בתוך בית כנסת סמוך, והחלו לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות, בניסיון להשיב את הכרתו.

לאחר פעולות החייאה ממושכות, הוחלט לפנות את הפעוט, תוך כדי פעולות מצילות חיים, לבית החולים אסף הרופא בצריפין, בניידת טיפול נמרץ של מד"א, כשמצבו של הפעוט מוגדר קריטי. כוחות משטרה נמצאים במקום ופתחו בבדיקת נסיבות האירוע.

הפעוט הגיע לחדר טראומה במחלקת ילדים ומצבו אנוש. הרופאים נאבקים על חייו.

מהפרטים שמתבררים עד כה עולה, כי מדובר באם שאינה תושבת העיר שהגיעה לבית עסק במודיעין עילית, ועל פי החשד שכחה את בנה הפעוט ברכב למשך כשלוש שעות, עד שחולץ במצב אנוש.

מעדויות עוברי אורח עולה, כי אם הפעוט שבה לרכב לאחר כ-3 שעות וגילתה את בנה הפעוט מחוסר הכרה. היא החלה לצרוח ועוברי האורח הזעיקו את צוותי הרפואה.

פינוי הפעוט לבית החולים. צילום: נפתלי איזנברג, דוברות מד"א

אהרון ולדשיין חובש באיחוד הצלה סיפר: "לדברי בני המשפחה הפעוט כבן חצי שנה נשכח ברכב בבוקר וכשהגיעו בצהריים הוא היה ברכב ללא דופק ונשימה. ביצענו בו פעולות החייאה בבית הכנסת בסמוך לאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ תוך כדי המשך פעולות החייאה לבית החולים אסף הרופא בצריפין כשמצבו מוגדר אנוש. עקב אופי האירוע הוזעקו למקום צוותי חוס"ן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה".

פראמדיק מד"א אורי גבריאל וחובש רפואת חירום במד"א שמואל מונק סיפרו: "מדובר באירוע טראגי קשה. ראינו רכב עם דלתות פתוחות שמתוכו חולץ תינוק כבן חצי שנה לאחר ששהה ברכב סגור. אנשים במקום הכניסו את התינוק לתוך מבנה של בית כנסת סמוך והתחילו להעניק לו סיוע ראשוני. הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם סימני מכת חום. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות ממושכות. צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהגיע במהירות ממשיך להיאבק על חייו".

באגף דוברות והסברה של איחוד הצלה קוראים לנקוט בכללי הבטיחות והזהירות ולא לצאת מכלי הרכב לפני שמוודאים שלא נשארו ברכב ילדים או פעוטות ולא להשאיר ילדים בכלי רכב אפילו לא לרגע. כמו כן מומלץ לעוברי אורח בפרט בימי הקיץ החמים לבדוק בכלי רכב חונים באם לא נשכחו ילדים או פעוטות מה שעלול להסתיים באסונות.

מנתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים עולה כי בין השנים 2008-2019 דווח בתקשורת על 801 מקרים של השארת ילדים לבד ברכב או של הילכדות/נעילה ברכב. 30 מן המקרים הללו הסתיימו במות הילד. ב- 76% מהמקרים הילדים היו מתחת לגיל 3.

המועצה לשלום הילד פנתה מספר פעמים למשרד התחבורה בדרישה לפעול באופן מיידי לקידום תקנות שיחייבו התקנת מערכת התראה ברכבים פרטיים בדיוק כפי שקיימת ברכבי הסעות תלמידים.

"חייבים לעצור את מקרי המוות הנוראיים והמיותרים הללו של ילדים בתוך רכבים בוערים. משרד התחבורה חייב לפעול לאלתר לקביעת תקנה שיכולה להציל את חייו של הילד הבא ובמקביל להמשיך במסע הסברה יומיומי ואינטנסיבי בכל אמצעי התקשורת. על המדינה וגם על ההורים מוטלת האחריות לעשות כל שניתן כדי למנוע הישנות מקרים כאלה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לצערנו כמעט רק אצל החרדים קורה דבר כזה כולם עפיפונים  (ל”ת)

  חרדי

  • שטויות !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ל”ת)


 2. רק תסבירו לי איך אתם מגדירים את זה "חשש לאסון"??? זה אסון!!!  (ל”ת)


 3. התפללו לרפואתו יהודה בן אפרת  (ל”ת)


 4. חלאות של הורים עד מתי עד מתי??????????  (ל”ת)

  המגיב

  • מה נראה לך? 

   פשוט?

 5. רעיון פשוט כדי לא לשכוח תינוקות  

  יהודי ישראלי

  • עצה יותר טובה 


 6. תפילה  


 7. שנשכח?!?!  

  מכירים

 8. אהרן וולדשיין  


 9. גזירה זה גזירה עובדה ולאמא היה תחושת בטן קודם לכן. תתפללו לכם זה לא יקרא אין ביטוח לאף אחד  (ל”ת)