1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

הנער שאל: "פעם קיבלת נגיחה מאתיופי?" - ונגח בחוזקה בבחור

פרסום ראשון: בעל הרשעות בעבירות אלימות ורכוש ממוצא אתיופי חשוד שהכה תלמיד ישיבה נמרצות וניסה לגנוב ממנו רכוש • הנער שאל: "פעם קיבלת נגיחה מאתיופי?" - ונגח בחוזקה בבחור • החשוד שהה במעצר במשך חמישה ימים והחקירה נמשכת • 'בחדרי חרדים' עם כל הפרטים

אלי שלזינגר, כ' תמוז תשע"ט 23/07/2019 13:05

אלימות בישיבה הצפונית הישיבה הגדולה עפולה (נחלת עפולה) הישיבה הגדולה עפולה (נחלת עפולה) צילום: דובי קורן

צעיר ממוצא אתיופי חשוד כי תקף בשבוע שעבר באלימות בחור ישיבה חרדי הלומד בישיבה בעפולה, ואף ניסה לשדוד אותו יחד עם מספר נערים נוספים.

מהפרטים המתפרסמים ב'בחדרי חרדים' עולה, כי החשוד הוא בעל עבר פלילי שהורשע בעבירות אלימות, רכוש וכן הפר צווים של בית משפט. לאחר מספר ימי מעצר הוא שוחרר ממעצר ובישיבה מקווים שהשקט יחזור שוב לשכונה.

הישיבה המדוברת היא ישיבה חרדית ליטאית השוכנת בעפולה מזה מספר שנים, "הישיבה הגדולה עפולה" (נחלת עפולה), שלפי תושבים בחורי הישיבה נמצאים בשלום עם השכנים עם כל תושבי העיר עפולה ולא ידוע על עבר כלשהו.

אלא, שבשבוע האחרון, כך לטענת חלק מתלמידי הישיבה, החלו בני נוער יוצאי אתיופיה להתנכל לפתע בבחורי הישיבה. לטענת הבחורים, הנערים נכנסו בהתחלה מספר פעמים לחדרי הפנימייה של הישיבה שם עוררו מהומות, אך ביום רביעי האחרון לטענת הבחורים - אלה הגדישו את הסאה.

"שני בחורים מהישיבה ישבו בגינה ציבורית בשכונה", מתאר אחד מתלמידי הישיבה ל'בחדרי חרדים', "לפתע ניגשו אליהם שני נערים יוצאי אתיופיה וביקשו מאחד הבחורים שלבש על היד שעון יקר, להורידו".

לטענתו, השניים ביקשו ממנו להוציא כל מה שיש לו בכיסים, ומשסירב - הנערים תקפו את תלמידי הישיבה". התלמיד ממשיך ומתאר: "פתאום צצו מבין העצים עוד כשמונה נערים עם מקלות ומוטות בידם".

לדבריו, אחד מהנערים שאל את הבחור: "פעם קיבלת נגיחה מאתיופי?" ונגח בו בחוזקה". בנוסף, כך לטענתו, אחד מהנערים היכה בעוצמה רבה בשני בחורים עם מקל ומיד תלמידי הישיבה החלו לברוח תוך שהנערים רודפים אחריהם, ותוך כדי ריצה משליכים לעברם חפצים שונים.

תלמידי הישיבה הגישו תלונה במשטרת עפולה ובמשך זמן רב מסרו גרסה בפני חוקרי המשטרה. כבר ביום למחרת (חמישי) בשעות הבוקר, לאחר פעולות חקירה של שוטרי התחנה, נעצר חשוד בן 19 תושב העיר, בחשד שניסה לשדוד, ותוך כדי הכה את המתלונן.

על פי חשד המשטרה, היו 8-10 נערים, אך לא כולם השתתפו בתקיפת בחור הישיבה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשבעה ימים, אולם בהסכמת הצדדים השופטת רות שפילברג כהן מעצרו הוארך בשלושה ימים עד ליום ראשון, תוך שהיא מציינת כי "קם חשד סביר למעורבותו של החשוד", עם זאת מדובר בחשד ראשוני.

שלשום (ראשון), החשוד הובא בשנית לבית משפט השלום בנצרת, שם הטוען המשטרתי רס"ב מאיר זריאן אמר כי "החשוד עם עוד מספר חברים, דרשו באיומים מהקורבן לתת להם את השעון. כשהוא סירב, הם תקפו אותו ואת חבריו וגרמו להם חבלות".

רס"ב זריאן ביקש להאריך את מעצרו בחמישה ימים נוספים, בין היתר מאחר ולדבריו חלק מפעולות החקירה לא ניתן לבצען במידה והחשוד ישוחרר. "מדובר בחשוד בעל הרשעות בעבירות אלימות ורכוש, הפרת צווים של בית המשפט. שחרורו עלול לסכן את שלום הציבור במידה וישוחרר" אמר, כך מהפרטים שהגיעו ל'בחדרי חרדים'.

פרקליטו של החשוד, עו"ד שלומי טדרי מהסנגוריה הציבורית קבל על כך שטרם בוצע מסדר זיהוי למרות הוראת בית המשפט בשבוע שעבר, וכי למשטרה לא ידועה זהות המעורבים הנוספים. "החשד סביר חלש ועדיין לא עשו מסדר זיהוי" אמר וביקש לשחררו בתנאים מגבילים.

השופטת מיכל ברלינר לוי אמרה שאמנם החשד לא התחזק מאז יום שישי, אך "קיימת תשתית ראייתית הקושרת את החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו". השופטת הסכימה עם חוקרי המשטרה כי קיים יסוד סביר לחשש כי שחרורו יביא לשיבוש החקירה או יביא לפגיעה בראיות, כמו כן הוסיפה כי קיים יסוד סביר לחשש כי החשוד יסכן את ביטחון הציבור באם ישוחרר.

"נוכח טיב החשדות החמורות המיוחסות לחשוד והתשתית הראייתית בתיק, וכן הצורך לבצע פעולות נוספות", החליטה להאריך את מעצרו עד אתמול (שני) בשעות הצהרים, אז הוא שוחרר בתנאים מגבילים והחקירה בעניין נמשכת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כאשר פוגעים כביכול באחד מהם, הם יתלוננו על אפליה כלפי כולם,  

  מוישי

  • בידיוק. (ל”ת)


 2. למה לא מאשימים אותו בגזנעות  


  • גם יש הרבה לבנים גנובים ועבריינים לא רק אתיופים (ל”ת)

   פרח

 3. למה לפני כן לא התלננו  (ל”ת)

  חיה

 4. אחר כך מאשימים בגזענות  

  דוד

  • תגובות למפגרים 


 5. ואחר כך הם יצאו להפוך לנו את המדינה...  (ל”ת)

  איש יהודי

  • נושא 


 6. האתיופים  


  • חברה גזענית 

   שלמה

  • נכוןנכוןנ 


  • אתיופים/ מרוקאים 

   עמי

  • מצחיק לשמוע תגובה כזו מחרדים . 

   שורצ'ה חייה

  • טיפש  


 7. לאחינו הטובים והצדיקים מבני העדה האתיופית, הסתננו סודנים מחופשים...  (ל”ת)

  חוקר

 8. ללמד בני יהודה קשת הלוא היא כתובה על ספר הישר.  

  שריר

 9. מתי נבין שלצערנו רוב רובו של הפלג האתיופי אינו מזרע ישראל!!!!  (ל”ת)

  אדמקר

  • כמה שטויות  


  • מי קבע שאתה יהודי אתה יכול להוכיח לי מר להן (ל”ת)

   שוקו8

 10. למה  


  • אם לא שמת לב, החלאה עצמו דאג לציין שהוא אתיופי... (ל”ת)

   דבש, ירושלים

 11. רציח  (ל”ת)


 12. רציתם אמריקה? קיבלתם  

  זונדל פעטשגעבער

 13. למה לשבת בגינה עם אתיופים עם שעון יקר  (ל”ת)

  התגרות באומות

 14. אלו שהסיתו אותם לא לעבור גיור לחומרה  (ל”ת)


 15. ישיבה מעולה בחורים מעולים ....  (ל”ת)

  יהודי

 16. אתיופי  


 17. רובם לא יהודים, ואת זה אמר לי השכן האתיופי שלי.  (ל”ת)


 18. אתיופים מופללים למען תדמית המשטרה ממציאה אירועים  

  סקפטית

  • שקר! אני שמעתי ממקור ראשון על המקרה (ל”ת)


 19. כשהם רואים אותנו  

  שלמה

 20. כל אתיופי שלא עבר גיור - גוי גמור  (ל”ת)

  לטאי

  • לטאי  


  • מצחיק 

   חחחח

 21. אלימות  

  שיין

 22. כל הכבוד למשטרה, היא עושה עבודה טובה!  


 23. למה חשוב המוצא שלו?  (ל”ת)

  גיא

 24. סיפור מצוץ מהאצבע!!  (ל”ת)


  • לא מצוץ ולא נעליים אני מכיר את המקרה מקרוב (ל”ת)