1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

"הנמל הימי הפך לנמל הבית של חיזבאללה"

שגריר ישראל באו"ם דני דנון, חשף מידע מודיעיני חדש במועצת הביטחון: "איראן וגורמים סורים מבריחים ללבנון ציוד דו-שימושי לטובת התעצמות חיזבאללה" | הוא הוכיח את דברים כשהציג מפה 

 

יענקי פרבר, כ' תמוז תשע"ט 23/07/2019 20:41

השגריר הוכיח לעין כל דני דנון במועצת הביטחון של האו"ם דני דנון במועצת הביטחון של האו"ם צילום: משלחת ישראל לאו"ם

מועצת הביטחון של האו"ם קיימה היום (ג') דיון על המצב במזרח התיכון בהשתתפות ישראל. שגריר ישראל לאו"ם דני דנון, חשף בדיון מידע מודיעיני אודות מעורבותה של איראן בהתעצמותו של חיזבאללה בלבנון באמצעות סיוע מסוריה, המהווה הפרה של החלטה 1701.   

"בשנים 2018-2019 ישראל זיהתה פעילות איראנית להעברת אמצעים דו-שימושיים שמטרתם לקדם את פרויקט ייצור הטילים של חיזבאללה" חשף דנון בפני חברות המועצה. "בהובלת כוח קודס, איראן העבירה דרך הנמל הימי של ביירות ציוד דו-שימושי לחיזבאללה שסייע להעצים את התחמשות ארגון הטרור נגד מדינת ישראל. הנמל הימי של ביירות נהפך לנמל הבית של חיזבאללה".

המפה שהציג השגריר. צילום: משלחת ישראל באו"ם

לדברי דנון, איראן וחיזבאללה הסתייעו בגורמים סורים שרכשו את הציוד מחברות אזרחיות זרות ושינעו את הציוד ללבנון. גורמים אלו הטעו את החברות בכך שהסוו את המטרות האמיתיות שלהן נועד הציוד - מפעלי ייצור הטילים של חיזבאללה. "האם אתם בטוחים שהחברות שלכם יודעות מה היעד הסופי של המשלוחים האלה?" שאל דנון את השגרירים בדיון.

השגריר הישראלי אמר כי חיזבאללה משתמש בקביעות במתקנים אזרחיים של מדינת לבנון על מנת לשנע העברות אמל"ח באופן בלתי חוקי ותחת הפרה בוטה של החלטה 1701 של מועצת הביטחון. דנון הציג למועצת הביטחון מפה ובה נתיבי העברות אמל״ח המשמשים את חיזבאללה בהתחמשותו נגד ישראל  - משדה התעופה של דמשק לשדה התעופה ח'רירי בביירות; מעברי הגבול הרשמיים בין סוריה ולבנון, כדוגמת מעבר אלמצנע; והנמל הימי של ביירות.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;