1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

לפיד שיקר לגולשים, הפך ללעג ונאלץ לתקן

אצל יאיר לפיד כבר למדנו, שהוא שולף לפעמים אמירות מהמותניים מבלי לבדוק ולאמת לפני כן. זה קרה לו היום שוב, בפעם המי יודע כמה והגולשים לא ריחמו עליו, עד שנאלץ לתקן וגם אחרי התיקון לא עזבו אותו לנפשו 

יענקי פרבר, כ' תמוז תשע"ט 23/07/2019 20:57

בלי לבדוק עובדות יאיר לפיד יאיר לפיד צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יאיר לפיד שוב שיקר והגולשים נכנסו בו. הוא נאלץ לתקן. "‏כמה חודשים אחרי שמונה לשר המשפטים, אבא שלי סיפר לי שהוא החליט למנות את איימי פלמור לראש מחלקת החנינות. "לא הכרתי אותה קודם", כתב והוסיף, "אני לא יודע למי היא מצביעה, אבל היא חכמה, מוכשרת, מקצוענית, הגונה ולא-פוליטית. מאז אני עוקב אחריה. מעטים עובדי המדינה שמרשימים כמוה".

לפיד המשיך וצייץ בחשבון הטוויטר שלו, "‏היא התקדמה והפכה למנכ"לית המשרד. קודם תחת ציפי לבני, אחר כך איילת שקד. היא כנראה הדבר היחיד ששתי הנשים האלה הסכימו עליו אי פעם. עכשיו אמיר אוחנה החליט לפטר אותה, פיטורים לא חוקיים, באמצע ממשלת מעבר. למה? כדי לשים שם מישהו שימנה לביבי פרקליט מדינה חדש שיסגור לו את התיקים. חרפה".

כך צייץ לפיד, ועורר גל של תגובות על כך שהוא משקר, מאחר וזה לא נכון. העוקב נחמיה גרשוני, הגיב ללפיד כי הדברים שלו לא נכונים בעליל, "‏הכל טוב ויפה אבל אמי פלמור מונתה לעמוד בראש מחלקת החנינות בשנת 2000. בערך שלוש שנים לפני שטומי לפיד ז"ל מונה לתפקיד שר המשפטים".

לאחר שלפיד הוצף בתגובות מלגלגות על השקר שלו בפומבי, הוא מיהר לתקן וצייץ, "‏מתקן טעות, אבא שלי לא מינה את אמי פלמור לראש מחלקת חנינות, אלא עבד מולה והעריך אותה מאוד. אוחנה לעומת זאת פיטר אותה כדי למנות לביבי פרקליט מדינה שיוציא אותו מהכלא".

גם אחרי שתיקן והבהיר את עצמו, הגולשים לא ריחמו עליו והמשיכו להצליף בו, אבל אצל יאיר לפיד כידוע זו לא בעיה רצינית. הוא פשוט חוסם את המלעיגים עליו בשם חופש הביטוי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יאיר לפיד  

  המצליפה

 2. ללמוד ממנו לא ליבוש מפני המלעיגים  

  יוני

 3. ככל הנראה לפיד מתייחס ברצינות לסגולה הידועה  

  מזמור לדוד

 4. לפיד נמאסתה  


  • טעות כתיב 


  • נמאסת או נמאסתה 

   יורם

 5. לפיד הרמד  

  עי

 6. .. תחשבו עליו כראש ממשלה ... ותשכחו מכל הצרות האחרות ...  (ל”ת)

  אזרח נאיבי

 7. לפיד  


 8. תסתכלו על עצמכם!  


  • מצאת איש לסנגר עליו 

   צבי

 9. כשהוא יהיה ראש ממשלה המדינה תיראה כמו טבריה אצל רון קובי...  

  צבי

 10. יאיר עתיד מיש לפיד מדאיג אותי  

  יוסי

 11. מה יהיה  


 12. הוא משקר ואולי אף עבר על החוק אבל הוא מצפצף יש לו גיבוי לצערנו..נקווה שהוא יתהדה מהפוליטיקה בבחירות הקרובות בדרך כלל אלוקים עושה את העבודה ...  (ל”ת)

  ענת

;