1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

מעצרו של רובין הוארך עד שבוע הבא; הקנאים יפגינו

בבית הדין הצבאי הוחלט להאריך את מעצרו של רובין בחמישה ימים עד ליום ראשון • במקביל: היום תיערך הפגנה בכיכר השבת בירושלים במחאה על מעצרו • כל הפרטים

אלי שלזינגרכ"א תמוז תשע"ט 24/07/2019 13:30

חשיפת 'בחדרי' הפגנת הפלג הירושלמי הפגנת הפלג הירושלמי צילום: Gili Yaari/Flash90

יומיים לאחר מעצרו, קנאים ממאה שערים יפגינו על מעצרו של אליעזר רובין (20), תלמיד ישיבת "תורה לשמה", שאינו מתייצב בצה"ל מטעמים אידיאולוגיים.

היום (רביעי) בשעה 14:00, תיערך הפגנה בכיכר השבת בירושלים במחאה על מעצרו, וכפי שדווח לראשונה ב'בחדרי חרדים', הפגנה המאורגנת על ידי ארגון "גיבורי חיל" המשויך לקנאים - בני היישוב הישן. ייתכן כי גורמים מסוימים בעדה החרדית ובפלג הירושלמי גם יצטרפו למוחים, אך לא באופן רשמי.

כיממה לאחר מעצרו, רובין הובא לבית הדין הצבאי בליווי פרקליטו עו"ד מנחם שטאובר. בתום הדיון הוחלט להאריך את מעצרו בחמישה ימים עד ליום ראשון, אז יתקיים דיון נוסף בעניינו. נכון להיום, טרם הוגש נגדו כתב אישום.

מהפרטים שהגיעו ל'בחדרי חרדים' עולה כי הוא השתמט כשנתיים. ביום שני השבוע פרסמנו לראשונה כי תלמיד ישיבה בשנות ה-20, נעצר בשדה התעופה בן גוריון, בעת שניסה לצאת מגבולות הארץ לקברו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב זי"ע באומן, והועבר לכלא צבאי.

לאחר הפרסום על דבר מעצרו, נערכה הפגנה בכביש 443 בצומת מבוא מודיעים על ידי אנשי הפלג הירושלמי, תחילה הכביש נחסם לשני הכיוונים, בהמשך המשטרה הדפה את המפגינים והכביש נפתח לתנועה.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שיתיצב כמו כולם  


  2. אף אחד מההפגנות אינם קשורות לפלג הירושלמי  

    יהודי אמיתי

;