ח' תמוז התשפ"ד
14.07.2024

משכנתא על בית קיים - לסגירת חובות או הלוואות – איך זה בעצם עובד?

היום אנחנו מדברים על אחד הנדבכים החשובים בעולם המשכנתאות • היכולת לנצל את הנכס שלנו כדי לקחת כסף שהייעוד שלו הוא סגירה של הלוואות הקיימות בעובר ושב ומקומות אחרים

משכנתא על בית קיים - לסגירת חובות או הלוואות – איך זה בעצם עובד?
מרטין בוקסדורף צילום: יח"צ

משכנתא על בית קיים - לסגירת חובות או הלוואות – איך זה בעצם עובד?

היום אנחנו מדברים על אחד הנדבכים החשובים בעולם המשכנתאות. היכולת לנצל את הנכס שלנו כדי לקחת כסף שהייעוד שלו הוא סגירה של הלוואות הקיימות בעובר ושב ומקומות אחרים.

אז מה זה משכנתא לסגירת חובות?

הרעיון הוא פשוט מאוד, אם נשארה לכם משכנתא שהיא נמוכה מחמישים אחוז משווי הבית שלכם, אתם יכולים להגדיל את המשכנתא ולייעד את הכסף לסגירת ההלוואות. חשוב להבין שהכלי הזה מתאים לאנשים שהמשכנתא שלהם נמוכה מ50 אחוז משווי הבית שלהם.

מה זה אומר בפועל:

המשכנתא לאחר ההגדלה, יכולה להיות אך ורק עד חמישים אחוז משווי הנכס הקיים. כלומר אם הבית שלי שווה סביב 1 מיליון שקלים, אני יכול להגדיל את המשכנתא שלי או לקחת משכנתא( אם אין לי כרגע) למקסימום של 500 אלף שקלים. הדבר מתאים לאנשים שהמשכנתא שלהם היום היא יותר נמוכה מהסכום הזה. במילים אחרות: כל המשכנתאות יחד, יכולות להגיע עד 50 אחוז משווי הנכס בהערכת שמאי של הבנק ( לא הערכה שלכם). 

רק ללקוחות טובים של הבנקים: 

חשוב להבין את הנקודה הזו, המשכנתאות האלו מיועדות ללקוחות טובים של הבנקים. לקוחות שהם אפילו קצת פחות מטובים, בדרך כלל ייתקלו בסירוב.

הדבר הראשון שהבנקים יבדקו זה את תשלומי המשכנתא מהשנים האחרונות כדי לראות שלא היו בעיות והדבר הנוסף שיבדקו זה את התנהלות החשבון עובר ושב, כדי לראות שאין חריגות, בעיות של צ'קים חוזרים, הלוואות שלא שולמו בזמן וכן הלאה. אם יש בעיות כאלו, זה ככל הנראה מוריד את הסיכוי לקבל משכנתא לאפס.

בעיות בנכס:

אחד הדברים שמפיל הרבה פעמים משכנתא לסגירת חובות זה נושא הבעיות בנכס. הכוונה היא למצבים שבהם יש חריגות בנייה בנכס, זכויות שלא עברו בירושה כמו שצריך, נכסים שנשארו רשומים במנהל למרות שהיו אמורים לעבור לטאבו וכל דבר אחר שהוא חורג מהרישום המסודר הנדרש.

שיפוצים שיפוצים:

דבר נוסף שאנשים בדרך כלל עושים הוא לבקש את הכסף לטובת שיפוצים. הדבר הזה בדרך כלל מהווה טעות גדולה מאוד היות ומשכנתא לטובת שיפוצים היא דבר שהבנק בוחן בשבע עיניים ושולח פעמיים שמאי: בתחילת העבודה ולאחר העבודה כדי לוודא את השיפוצים שנעשו.

שימו לב שאם אתם לא מתכוונים לעשות שיפוצים באמת, אין טעם לגשת ולבקש משכנתא לצורך שיפוצים- זה יהיה פשוט בזבוז זמן יקר. הפרוצדורה בשיפוצים היא שמגיע שמאי בתחילת העבודה ומעריך את שווי הנכס ומגיע שוב בסיום העבודה כדי להעריך את העלייה בשווי הנכס, כדי לוודא שאכן בוצעו עבודות כנאמר.

אסמכתאות:

אחד המשפטים שאני שומע כל הזמן מלקוחות הוא: אני משעבד את הבית שלי, למה זה משנה לבנק מה אני עושה עם הכסף. אז זהו רבותיי שזה מאוד מעניין את הבנק מה אתם עושים עם הכסף.

התקנות החדשות של הרשות להלבנת הון קובעות שכדי להילחם בהון השחור- הבנקים למשכנתאות חייבים לבקש אסמכתא בכתב לגבי מה בדיוק אתם עושים עם הכסף הזה ולאשר את האסמכתא אצל מורשה חתימה בבנק. אין שום דרך לעקוף את העניין הזה.

הכנסות ועניין הגיל:

כולנו מבינים שבמשכנתא פחות או יותר בודקים שההכנסות הן פי 3 מהמשכנתא, אבל אם מדברים על משכנתא לסגירת חובות,  הכללים הם הרבה יותר קפדניים. כדי לקבל משכנתא לסגירת חובות, צריך יותר מפי 3 הכנסות וצריך להיות עד גיל 65, אחרת לא מקבלים את המשכנתא בכלל. מעבר לגיל 65, כמעט ולא ניתן לקבל משכנתאות כאלו. קשה מאוד.

משכנתא אחרי סירוב בבנק:

נעים מאוד. שמי מרטין בוקסדורף והתפקיד שלי הוא להגבר על סירובי משכנתא בבנקים ולהשיג משכנתאות בנקאיות ללקוחות שלי. אם הבנק מקשה עליכם לקבל משכנתא, אני האיש שלכם לצורך המשימה. דברו איתי ואני אעשה את כל מה שצריך כדי להתגבר על הבעיה ולהשיג לכם אישור משכנתא.

.

לכל בעיה, פנייה או איחולי הצלחה: מרטין 0508116397  או  [email protected]

מרטין בוקסדורף משכנתא תמהיל משכנתא

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד