1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

למרות שקיבל הארכת זמן, רון קובי לא נרגע

רון קובי ממשיך למצב את עצמו בסדר היום הציבורי, גם לאחר שקיבל לפנים משורת הדין, הארכת זמן בכדי לנסות ולהעביר את התקציב | פנה למנכ"ל העירייה במכתב: "הפקודה לא הסמיכה את שר הפנים, בכל הכבוד להאריך את מועד אישור התקציב"

קובי ברקת, ג' אב תשע"ט 04/08/2019 00:20

"לדרעי אין סמכות. חכו לבג"צ" רון קובי/אריה דרעי רון קובי/אריה דרעי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רון קובי לא עוצר: לאחר שביום שישי, קיבל הארכת זמן של 60 יום, לנסות להעביר את תקציב העיר והקמת הקואליציה, ראש עיריית טבריה רון קובי פנה הערב (מוצ"ש) במכתב למנכ"ל עיריית טבריה ומנהלי האגפים שלא להכיר בחברי המועצה שמונו מחדש עד להחלטת בג"צ שהוא עתיד להגיש - לדבריו, שר הפנים אריה דרעי פעל בחוסר סמכות משפטית כאשר קבע שעליו לנסות שוב להעביר תקציב. "הפקודה לא הסמיכה את שר הפנים, בכל הכבוד להאריך את מועד אישור התקציב בדיעבד ועל פניו, ההחלטה מיום 2.8.2019 ניתנה בחריגה מסמכות, ומשמעות הדבר הוא שההחלטה בטלה מעיקרה, דהיינו, חסרת תוקף משפטי", כתב קובי במכתב שהגיע לידי 'בחדרי חרדים'.

עוד כתב קובי למנכ"ל , "על כן, עד אשר יאמר בית המשפט הגבוה לצדק את דברו בעניין, וצפוי שכך בימים הקרובים, אבקשכם להנחות את כלל עובדי העירייה, כי ככל ומי וחברי המליאה היוצאת פונה מתוקף חברותו במועצה (היוצאת), לא להיעתר לפניות מסוג זה. מובן, כי ככל וחברי המליאה היוצאת פונים לקבלת שירות כתושבים מן השורה, זה אמור להינתן להם כסדרו".

כזכור, בתשובה לדיון שהתקיים בתחילת השבוע בבג"ץ, בו הציעו שופטי בית העליון להעניק לרון קובי הזדמנות נוספת להעביר את התקציב העירוני ולמנוע את הדחתו מראשות עיריית טבריה, שר הפנים אריה דרעי קיבל את המתווה והעניק ביום שישי לקובי את האפשרות להעביר את התקציב, כשהערכה היא שהוא ייכשל גם הפעם.

את ההחלטה קיבל שר הפנים אריה דרעי, יחד עם מנכ"ל משרדו מרדכי כהן, שקיימו ישיבה בלשכת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, יחד עם פרקליט המדינה שי ניצן, המשנים ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה וכן מנהל מחלקת הבג"צים, בה הוחלט להאריך את המועד לאישור התקציב הרשויות המקומיות במליאות המועצה עד ה-30 בספטמבר. זו התקופה המירבית הקבועה בחוק.

דרעי העניק את הארכה למספר ערים ובהם גם העיר טבריה, כשמשמעות ההחלטה היא, שחברי המועצה הנבחרים שכבר הודחו מתפקידם לפני כחודש יחזרו וימשיכו בכהונתם בארבע הרשויות, יחד עם ראשי הרשויות עד ה-30 בספטמבר.

ההחלטה התקבלה, חרף תשובתו של ראש העיר רון קובי במענה לעתירה שהגישו חברי מועצת העיר טבריה, שביקשו מבג"ץ לחזור לתפקידם כפי שבג"ץ העניק את הזמן הנוסף לרון קובי, כאשר במכתב ששיגר קובי ליועהמ"ש לממשלה, הוא ביקש ממנדלבליט לדחות את בקשת חברי המועצה לחזור לתפקידם.

שר הפנים אריה דרעי הסביר בשישי את החלטתו ואמר, "אנו מצפים מראשי הרשויות וחברי המועצה להעביר את התקציב במליאת המועצה ובכך לאפשר מתן שירותים נאותים לתושבים".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עקבתא דמשיחא אורגינל  


 2. אני מבין כעת  (ל”ת)


 3. דהיינו  

  מני

 4. חתימת ידו כצורת העקרב  (ל”ת)

  אברהם פיש

 5. חבל על הייחס לאיש הזה תדגלו בשיטה של דרעי נותן לו לנבוח כמה שיירצה  

  הילה

;