1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

כוחות הביטחון עצרו את שני החשודים ברצח דביר שורק הי"ד. צפו

שני החשודים נעצרו בערב שבת לאחר פעילות מבצעית מיוחדת של כוחות הביטחון • במהלך המצוד אחריהם, הופעלו אמצעים טכנולוגיים ומודיעניים של משטרת ישראל וצה"ל והם שהביאו לזיהויים המהיר • החשודים הועברו לחקירת שב"כ • נתניהו: "נמשיך להילחם בטרור בעוצמה"

אלי שלזינגר, ט' אב תשע"ט 10/08/2019 20:20

בתום מצוד מעצר אחד החשודים מעצר אחד החשודים צילום: דובר צה"ל

הותר לפרסום כי בתום פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת של שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל וצה"ל, נעצרו בליל שבת שני חשודים במעורבות בפיגוע בו נרצח חייל צה"ל דביר שורק בי"ד סמוך ליישוב מגדל עוז.

העצורים הם נציר סאלח חליל עצאפרה, יליד 95, תושב בית כאחל, פעיל חמאס, ללא מעצרים קודמים. עצור נוסף הוא קאסם עארף חליל עצאפרה, יליד 89, תושב בית כאחל, גם הוא ללא מעצרים קודמים.

מעצר אחד החשודים

המעצרים הלילה שבוצעו ע"י כוח מיוחד של שב"כ, ימ״מ, וצה"ל, הינם שיאו של מאמץ מודיעיני ומבצעי שהחל מיד לאחר הפיגוע, במהלכו הופעלו יכולות מודיעיניות, מבצעיות וטכנולוגיות שונות של שב"כ, משטרת ישראל וצה"ל, אשר הביאו לזיהויים, איתורם המהיר ומעצרם הלילה של החשודים בבית בכפר בית כאחל.

החשודים הועברו לחקירת שב"כ. חקירת הפיגוע נמשכת.

ראש הממשלה הגיב לתפיסת החשודים ברצח: "אני משבח את השב"כ וכוחות הביטחון שלכדו את רוצחיו של דביר שורק ז"ל תוך 48 שעות. בשנים האחרונות כוחותינו שמו ידם על כל המרצחים הפלסטינים שפגעו בישראלים והיום הם עשו זאת שוב. נמשיך להילחם בטרור בעוצמה בכל החזיתות".

יואב שורק אביו של דביר הי"ד אמר הערב על תפיסת המחבלים: "אנחנו מודים לכוחות הביטחון על הפעולה המהירה לתפיסת המחבלים, אף שצר לנו שנתפסו חיים. אנו שמחים שדביר הי"ד לא ראה את פני רוצחיו, וגם אנחנו נשתדל שלא לראות אותם, לא כעת ולא במשפט. העיקר המוטל על כוחות הביטחון הוא סיכול ומניעת פיגועים, ואנחנו מבקשים לחזק את ידיהם במלאכה קשה זו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. את יום הזכרון שמים בכתורת ראשית ואת תשעה באב לא אעלק אתר חרדי  (ל”ת)

  ת

 2. למה לא מוציאים אותם להורג????????????????????????????????????????????  

  ביל קלינטון

 3. ישר לבית ההבראה של הציונים  (ל”ת)


 4. אני לא פתחתי את ההסרטה כי היא צולמה בשבת  (ל”ת)

  אבי

 5. מכאן , לבית הבראה. לכלא ,,,,  


;