1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

אישום נגד שוטר שהיכה נער חרדי בניידת

שוטר מתחנת משטרת צפת מואשם בגין שימוש לרעה בכוח משרה ותקיפת סתם של נער חרדי, שעצר | על פי המתואר הוא התרחק ממקום המעצר לרחוב צדדי והיכה את המתלונן שישב מאחור, הוציא אותו החוצה והמשיך להתעלל בו 

אלי שלזינגר, י"ד אב תשע"ט 15/08/2019 12:00

השתמש לרעה בסמכותו שוטרים במעצר חרדי. אילוסטרציה שוטרים במעצר חרדי. אילוסטרציה צילום: אביר סולטן, פלאש 90

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, הגישה לבית המשפט השלום בנצרת כתב אישום נגד שוטר סיור בתחנת צפת, בגין שימוש לרעה בכוח משרה ותקיפת סתם. במסגרת תפקידו, תקף הנאשם ללא סיבה תוך כדי שימוש לרעה בסמכותו כשוטר.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מרב נגלר מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, ב-22.01.2017 במהלך משמרת סיור התקבל דיווח אודות ילדים חרדים המטפסים על תחנת אוטובוס ברחוב האר"י בצפת, באופן שמסכן אזרחים, בעקבות הדיווח, הגיעו הנאשם ושוטר נוסף לרחוב האר"י והבחינו בנער חרדי בן 15, יחד עם שלושה קטינים נוספים מתחת לגיל 14 שנים.

השוטר בן ה-39 תושב כרמיאל, הורה למתלונן להיכנס למושב האחורי של הניידת ואמר לו כי הם נוסעים לתחנת המשטרה. כאשר הגיעו לקרבת אצטדיון הכדורגל, עצר הנאשם את הניידת בשביל צדדי ומבודד המוביל למעיין. הנאשם עבר למושב האחורי של הניידת, שם ישב המתלונן.

או אז, הכה הנאשם את הנער החרדי הקטין בהיותו בניידת. בהמשך הוציא הנאשם את המתלונן מהניידת, אחז את שתי לחיו של המתלונן בידו והצמיד אותו לניידת בעודו אוחז בפניו. לאחר המתואר, הסיע הנאשם את המתלונן בניידת חזרה לכיכר האר"י.

במעשיו המתוארים, תקף הנאשם את המתלונן שלא כדין. השתמש לרעה בסמכותו כעובד ציבור ועשה מעשה הפוגע בזכותו של אחר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מה קורה לשוטרי מדינת ישראל? הגזימו!!  (ל”ת)

    חי

;