1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

הופעת שטיינמץ ומ.ב.ד. בחיפה, מוטלת בספק

עידן חדש: לאחר הדרמות האחרונות סביב מופעים בהפרדה המיועדים לציבור החרדי, מתחוללת סערה דומה גם בעיר חיפה, כאשר שדולת הנשים מבקשת לבטל מופע בעיר עם הזמרים מרדכי בן דוד ומוטי שטיינמץ בטענה להדרת נשים • חבר המועצה מנחם קפלן ל'בחדרי': "כיוון מדאיג של ניסיון כפייה חילונית בשם ליברליות מזויפת"

קובי ברקת, ט"ו אב תשע"ט 16/08/2019 13:14

מגפה מתפשטת מרדכי בן דוד מרדכי בן דוד צילום: יחצ שירה

בצל עתירותיהן של שדולות הנשים בתקופה האחרונה נגד הדרת נשים במגזר החרדי, עיריית חיפה בוחנת מחדש את חוקיות קיומה של הופעת מרדכי בן דוד ומוטי שטיינמץ לגברים בלבד בעיר. בתחילת השבוע תתקבל החלטה. שדולת הנשים טוענת שמדובר בהפרת החוק אבל בעירייה תולים תקוות ביועמ"ש.

מחזיק תיק תרבות חרדי בעיריית חיפה, חבר המועצה מנחם קפלן אומר בתגובה לדברים בשיחה עם כתב 'בחדרי חרדים':

"מוזר להיווכח שהעתירה הקנטרנית והמופרכת כביכול בשם הטענה לשוויון, אינה מוגשת כנגד האירועים הרבים שאנו מקיימים לנשים בלבד. השימוש בפופוליזם נחות שמתעלם מאורח חייו של ציבור שנוהג לקיים אירועי שירה בהשתתפות הקהל בהתאם לצביונו ודרכו, מסמנים כיוון מדאיג של ניסיון כפייה חילונית בשם ליברליות מזויפת".

חבר המועצה הרב מנחם קפלן

"חיפה היא מופת של דו קיום והכלה של כל הזרמים, וניסיון של התערבות חיצונית מבישה באורח חייו של הציבור החרדי, מוכיח כי לא רצון לשוויון יש כאן - אלא רצון במניעת תרבות וחווית קיץ למגזר שלם. עיריית חיפה ובראשה ד"ר עינת קאליש, יודעת לנהל את העיר בתבונה ובהכלה מרשימה של צרכי כלל המגזרים. לכולם מגיעה תרבות המתאימה לאורח חייהם. אנו מקווים שתפיסה מתבקשת זו תגבר על רעשי הרקע של פרובוקציות מיותרות במטרה לכפיה חילונית, וקיומו של האירוע יתאפשר לשמחת אלפי תושבי העיר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מגיע למפגרות אלה אשפוז כפוי על חשבון הקרן החדשה !  (ל”ת)


 2. אתגר: לארגן ערב נפרד לערבים וכדומה,ונראה את ביוב המשפט פותח את הפה !  (ל”ת)


 3. הרוצה את הזמר יבוא אליו.  

  שריר

 4. הפרדה בתאי השירותים זוהי הדרך גברים / נשים ויש לבטלה בהקדם  (ל”ת)

  הסקפטי

 5. עתירת בנות-רחב נגד המופעים בהפרדה, כאין וכאפס לעומת הצפוי בקרוב  

  ציבלה

 6. יחיא רוזנברג ראש העין  

  הרנטגן

;