1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

איש רשות ההגירה שדרס מפגינים יהודים - התפטר. צפו

תומאס וודוורת שדרס קבוצה של מפגינים יהודים, התפטר מתפקידו לאחר שהופעל עליו לחץ ציבורי • כתוצאה מהדריסה אושפזו 2 אנשים, אחד מהם עם רגל שבורה ודימום פנימי • צפו ברגע הדריסה

יענקי פרבר, ט"ז אב תשע"ט 17/08/2019 22:38

לאחר לחץ ציבורי רגע הדריסה רגע הדריסה צילום: צילום מסך

איש רשות ההגירה ice, שדרס מפגינים יהודים, התפטר מתפקידו. האיש נהג בטנדר בסמוך לשורה של מפגינים יהודים במתקן מעצר ברוד איילנד, ודרס כמה מהם, התפטר מתפקידו לאחר לחץ ציבורי.

ביום רביעי האחרון, תומאס וודוורת, נסע לתוך שורה של מפגינים שישבו על הקרקע וחסמו את הכניסה למתקן המעצר. מארגני המחאה הם קבוצה יהודית חדשה שמתנגדת למדיניות ההגירה של ארה"ב. וודוורת, הודיע על התפטרותו, לאחר שהמשטרה והיועץ המשפטי לממשלה החלו לחקור את האירוע.

שני אנשים אושפזו כתוצאה מהתקרית, כך על פי אנשי הקבוצה, כולל אדם אחד עם רגל שבורה ודימום פנימי. שלושה מפגינים נוספים אושפזו לאחר גז פלפל שרוסס על ידי אחד מבעלי התפקידים במשרד ההגירה.

כזכור כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', טנדר נסע לתוך שורה של מפגינים יהודים שהפגינו ביום רביעי בערב בכניסה לבית מעצר של אנשי רשות ההגירה, לאחר מכן מפגינים רוססו בגז פלפל, כך על פי אנשים שנכחו במחאה.

מאות מפגינים יהודים התאספו במתקן המעצר של מרכז אכיפת ההגירה ומכס במרכז סנטרל פולס, רוד איילנד, ועשרות מהם חסמו את הכניסה לחניון של המרכז. המחאה הייתה הפגנה של ארגון שמאל חדש Never Again Action, קבוצה יהודית שהפגינה נגד מדיניות ההגירה של מדינות ארצות הברית, שיוצרת שוהים בלתי חוקיים ומסתננים במתקני מעצר.

סמוך לשעה 22:00 עד ראייה סיפרו, כי טנדר שחור שנסע במהירות של 15-20 קמ"ש, נסע לתוך קבוצה של כ-30 איש שישבו בשורה וחסמו את הרחוב שם יש חניון של בית המעצר. בתיעודים ברשתות החברתיות נראים אנשים זועקים ורצים כשהמכונית עוברת בתוך הקהל ודורסת, לאחר מכן פרץ הקהל בצעקות של "כל העולם צופה". ומפגינים הקיפו את הטנדר.

ארגון "לעולם לא עוד", ארגון שמאל שעומד מאחורי ההפגנות הרבות של צעירים יהודים שמפגינים נגד גירוש מהגרים, טען כי המכונית שייכת לשומר במרכז המעצר.

דקות לאחר מכן, שומרים במרכז המעצר ריססו בגז פלפל את המפגינים.

אחד מהמארגנים סיפר למצלמות. כי "מי שהיה בסביבה נפגע מהגז לתוך העיניים, זה היה מזעזע, זה לא צפוי, יש מידה מסוימת של סיכון כשאתה יוצא לפעולה כזו. אבל אתה לא מצפה שזה יתפתח ככה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה יהודים צריכים להתערב בעיניינים פנימיים של ארה"ב כמו הגירה? מיותר לציין שהיהודים האלה לא מייצגים את העם היהודי. (לפי התמונות ייתכן שהם בכלל לא שומרים תורה ומצוות, אולי הם אפילו רפורמים או מתבוללים כלשהם).  (ל”ת)


  • אולי כי גם הם אזרחי ארה"ב?? 

   דבש, ירושלים

  • הנה שמאל תראו אך שונאים אתכם לא משנה מה שאתם עושים  (ל”ת)

   אהרן

;