י"ח סיון התשפ"ד
24.06.2024
לקראת פירוק או חוסר אמון

מתיחות שיא ב'כחול לבן': בכירי 'יש עתיד' תוקפים את אנשי גנץ

חודש לפני הבחירות, המתיחות ב'כחול לבן' מגיעה לשיא חדש, כאשר ב'יש עתיד' מרגישים מושפלים, לאחר שמודרו מקבלת ההחלטה לשכור את שירות איתור החפרפרת במטה המפלגה ויוצאים למתקפה נגד הפלג של גנץ: "החקירה הזו נראית הזויה, היא מומנה בכספי חוסן לישראל"

מתיחות שיא ב'כחול לבן': בכירי 'יש עתיד' תוקפים את אנשי גנץ
יאיר לפיד ועפר שלח צילום: גדעון מרקוביץ, פלאש 90

חודש לפני פתיחת הקלפיות, המתח בצמרת רשימת 'כחול לבן' עולה לשיאים חדשים: על פי דיווח של בן כספית ב'מעריב', בכירי 'יש עתיד' יאיר לפיד ועפר שלח מודרו מההחלטה לשכור את שירותיה של חברת המודיעין 'CGI GROUP' ולא היו שותפים לה. הם הופתעו לגלות זאת כאחד הגולשים באתר 'ynet' והקוראים ב'ידיעות אחרונות'. 

ב'יש עתיד' חשים עלבון מכך שהדבר נעשה בצורה חשאית על ידי פלג 'חוסן לישראל' בראשות בני גנץ, מבלי לתאם זאת איתם, בעוד הם שותפים יחד להנהגת המפלגה. יתירה מכך, מי שעומד בראש החברה שנשכרה הוא חברם לשעבר ח"כ לשעבר מ'יש עתיד' יעקב פרי, שהיה שותף למהלך ולא גילה להם על החקירה החשאית.

ב'יש עתיד' לא שומרים את הביקורת בבטן וזורקים את מלוא ההאשמה בהדלפות, על אנשי 'חוסן לישראל'. אחד הבכירים שבהם אמר היום (ראשון) לבן כספית ב'מעריב' כי "בסך הכל צריך לעשות גוגל כדי להבין שרוב רובן של ההדלפות שנחקרות עכשיו קרו באירועים של "חוסן לישראל" עוד לפני החיבור עם יש עתיד שהביא לעולם את כחול-לבן", בכיר אחר ב'יש עתיד', הוסיף ואמר, "זה עניין פנימי של חוסן, לא שלנו".

"החקירה הזו נראית הזויה, היא מומנה בכספי חוסן לישראל ולא נראה לי שיש שם משהו רציני", אמר בכיר נוסף בצמרת 'יש עתיד'.

כך או כך, יתכן והמהלך הזה הינו המסמר האחרון בארון הקבורה של הרשימה המשותפת 'כחול לבן', הכל תלוי בתוצאות הבחירות בעוד 30 יום. המתיחות הזאת מתווספת לתחושת המיאוס השוררת ב'כחול לבן' כלפי אנשי 'יש עתיד', מאז הסרטון האנטישמי שהנפיק יאיר לפיד בו תיאר את ליצמן ודרעי כמי שרוצים לקחת את כל הכסף שיש למדינה וכן סביב התעקשותו של יאיר לפיד לקיים את הרוטציה בראשות הממשלה עם בני גנץ, דבר שמבריח לא מעט קולות.

כזכור, על פי דיווח ב'ynet' וב'ידיעות אחרונות', ב'כחול לבן' שכרו את שירותיה של חברת המודיעין העסקי 'Cgi Group', וזאת בכדי לאתר את זהות מדליף ההקלטות מתוך מטה 'כחול לבן' לתקשורת.

על פי הדיווח בעיתון, אותה חברת מודיעין פועלת בנושא בשבועות האחרונים, והפעילה אמצעים מתקדמים למציאת מדליפים של מידע פנימי ורגיש שעלול להזיק אלקטורלית להצלחת הרשימה בבחירות.

החברה שבראשותם של ראש השב"כ לשעבר וח"כ לשעבר יעקב פרי וצביקה נווה - הבעלים והמנכ"ל של החברה, העלתה חשד ליותר ממדליף אחד.

האתר ynet ועיתון 'ידיעות אחרונות' חשפו לראשונה בחודש מרץ האחרון כי המפלגה פתחה בבדיקה פנימית, על מנת לעלות על אנשי החפרפרת במטה הבחירות, זאת לאחר פרסום הקלטות של יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ בשיחות עם הצוות המצומצם ביותר של אנשי המטה.

החברה של ח"כ לשעבר יעקב פרי מ'יש עתיד' וצביקה נווה, כבר הוכיחה את עצמה בתחומה, כך למשל רשמה הצלחה בשנה שעברה, כשנשכרה על ידי מפלגת השלטון בגיאורגיה, שחיפשה מידע על התנהלות מושחתת של מתמודדי המפלגה היריבה. בבדיקה שערכו ב-Cgi Group, העלו ממצא חמור ביותר, לפיו נשיא גיאורגיה לשעבר מיכאל סאקשווילי, תכנן לשכור מתנקש שיחסל את מנהיג מפלגת השלטון הנוכחי בבידזינה איוונשווילי, המחזיק בני תארים: האיש העשיר ביותר בגאורגיה וכן פוליטיקאי שכיהן בעבר כראש ממשלה וכיום מנהיג את מפלגת השלטון.

ונשוב למתחולל אצלנו, באחת ההקלטות שדלפו מתוך מטה 'כחול לבן', נשמע בני גנץ כשהוא מודה כי הוא לא שולל לחלוטין את האפשרות שיישב בממשלה עם בנימין נתניהו. כן נשמע גנץ באותה הקלטה, כשהוא מצייר קואליציה עם חרדים, וכך תכנן לומר להם, "אני שולח לכם דף ריק, חתום למטה בני גנץ, שני שליש דף שלכם תמלאו למטה מה שאתם רוצים, תשאירו לי שליש, אני אמלא מה שאני רוצה".

באותם ימים אמר מספר 3 ב'כחול לבן' ח"כ משה (בוגי) יעלון, בראיונות לכלי התקשורת כי הוא "לא בטוח שהחפרפרת במטה היא אנושית" והעלה תאוריות קונספירציה שמדובר באמצעים טכנולוגים אחרים.

בהקלטה נוספת שדלפה מתוך מטה 'כחול לבן' והפכה את גנץ ללעג וקלס, הוא נשמע אומר, "אם הייתה לנתניהו דרך שיהרגו אותי - הוא היה עושה את זה".

על פי הדיווח ב'ידיעות אחרונות', ההנחיה שנתן בני גנץ לאנשי חברת cgi היא, שאף אחד אבל אף אחד אינו חסין מהחשד וכי אין פרות קדושות. מיד עם קבלת ההנחייה, הכינו בחברה פרופיל של כל האנשים הבכירים במפלגה, בכדי לסמן מדליפים פוטנציאליים.

בשלב השני, הם השתילו תוכנות סייבר ואבטחת מידע מתקדמות, על מנת לגרום לאותו מדליף לעשות טעות וכך לתפוס אותו על חם וגם להוכיח כי הוא המדליף ואין בלתו.

על פי הדיווח ב'ידיעות', האסטרטגיה הייתה פיתיון - "להשתיל" תוכנית עבודה מזויפת לניהול הקמפיין במספר גרסאות אצל כמה מדליפים פוטנציאליים. אחת מהתוכניות שהודלפו, היתה אחת שזכתה לכינוי "צבא המגיבים של כחול לבן", תוכנית זו אכן הודלפה לתקשורת ופורסמה לפני כשבועיים בעיתון המתחרה 'ישראל היום'.

פרסום התוכנית בעיתון, הביאה מיידית לפיצוח זהות המדליף, שכן הם ידעו מי בדיוק מהבכירים במטה קיבל את ההדלפה המזויפת הזאת. זהותו של המדליף לא הודלפה עדיין לתקשורת, אולם ההערכה היא שמדובר באיש 'יש עתיד'.

נזכיר, כי רק לאחרונה הואשמה חברת הכנסת עומר ינקלביץ' מ'כחול לבן' על ידי פלג 'יש עתיד', כמי שמדליפה חומרים רגישים לתקשורת, מתוך הישיבות הסגורות אליהן היא שותפה מתוקף קירבתה לבני גנץ. האם הגילויים החדשים מנקים ממנה את האשמה, אין לדעת.

יצוין כי מטעם החברה סירבו להגיב ל'ידיעות אחרונות' על ידיעה, אולם מ'כחול לבן' מסרו בתגובה, "כחול לבן נחושה להחליף את משטר נתניהו ומודעת לכך שיש גורמים פוליטיים שמנסים לחבל במאמץ. קמפיין הבחירות נעזר מעת לעת בגורמי מקצוע בתחום אבטחת המידע".

הדלפה לתקשורת מפלגת כחול לבן יש עתיד יאיר לפיד עופר שלח חוסן לישראל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד