1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

יורה באוויר ומבריח את הערבים שתקפו את החרדי • צפו

שבוע לאחר תקיפה לאומנית של חרדי במזרח ירושלים, בערב תשעה באב, הוגש כתב אישום נגד בן 17 ואמש הוארך מעצרם של שלושה חשודים נוספים.

קובי ברקת, י"ט אב תשע"ט 20/08/2019 11:45

תיעוד האירוע תיעוד האירוע צילום: צילום מסך

חרדי תושב ירושלים הותקף על ידי פורעים ערבים ברחוב סלאח א דין במזרח העיר בעת שיש ברכבו בפקק. שוטר שהיה ברכב לפניו הבחין במתרחש ובמצוקת האזרח, ביצע ירי באוויר להרחקת החשודים וחילץ את האזרח מהמקום.

חוקרי המשטרה פתחו בחקירה מאומצת ויסודית, במטרה להגיע לכלל המעורבים באירוע התקיפה החמור. בנוסף ל-3 החשודים שנעצרו במהלך השבוע שעבר, חוקרי המשטרה המשיכו בפעולות החקירה ואיתרו את זהותם של שני חשודים נוספים בני 19 ו-21 שנעצרו אתמול (שני) בבתיהם במזרח העיר, ובחיפוש שערכו השוטרים, אותרו ממצאים נוספים.

החשודים הובאו לחקירה במשטרה, ומעצרם הוארך אמש ע"י בית משפט השלום בירושלים עד ליום חמישי יחד עם חשוד נוסף שמעצרו הוארך זו הפעם השניה.

בתוך כך, פעולות חוקרי המשטרה ומלאכת איסוף הראיות והממצאים נגד החשוד בן ה-17 הראשון שנעצר, הבשילו לכדי הגשת כתב אישום נגדו לפני זמן קצר ע"י פרקליטות מחוז ירושלים בגין העבירות המיוחסות לו.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז ירושלים-פלילי, באמצעות עו"ד מרים בן גל, בלילה שבין שבת לתשעה באב נדחה, אז חגג המוסלמים את חג הקורבן, נסע חרדי ברכבו ברחוב צלאח א-דין בירושלים, בקצב איטי בשל פקק תנועה ברחוב ונאלץ לעצור את רכבו פעמים רבות במהלך הנסיעה.

הנאשם וצעירים רבים נוספים שזהותם אינה ידועה, ששהו ברחוב באותה עת הבחינו כי המתלונן יהודי, חובש כיפה והחליטו לכלות בו את זעמם, ובאלימות שלוחת רסן ומתוך כוונה להטיל במתלונן נכות או מום או לגרום לו חבלה חמורה, בעטו ברכב, יידו לעברו אבנים וחפצים נוספים אשר חלקם פגעו בראשו של החרדי, לרבות בקבוקי זכוכית, פחיות שתיה, מוט ברזל, כוסות ועוד עד כי נופצו חלונות הרכב והמתלונן עמד בפני סכנת פגיעה מוחשית ומידית.

כמו כן, הכו את המתלונן ובעטו בו, ריססו לעברו גז פלפל, והכל ממרחק של מספר סנטימטרים ועד מטרים בודדים. אחד האחרים אף ניסה למשוך את המתלונן מתוך הרכב בכוח.

הנאשם, השתתף במעשים, תוך שיידה לעבר השמשה האחורית של הרכב אבן ולאחר מכן קופסת שימורים, אשר חדרו אל תוך הרכב וכן בעט ברכב והכל ממרחק של פחות ממטר. הנאשם והאחרים הפסיקו את מעשיהם והתרחקו מהרכב רק לאחר שהשוטר אפרים כהני, שנסע ברכבו הפרטי לפני רכבו של המתלונן, הבחין בנעשה, יצא מרכבו וירה באוויר 3 יריות באקדח אשר נשא עמו.

כתוצאה ממעשיהם של הנאשם והאחרים נגרמו למתלונן שטפי דם בראשו וסימנים אדומים בצווארו. כמו-כן, נופצו חלונות הרכב והשמשה האחורית של הרכב, נגרמו סדקים רבים בשמשה הקדמית של הרכב, נשברו מראות הרכב והפנס האחורי ימני, וכן נגרמו סימני מעיכה בפח הרכב.

עם הגשת כתב האישום, הגישה הפרקליטות בקשה למעצרו עד תום ההליכים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אין עליך אדוני השוטר  (ל”ת)


;