1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

המחבל נמלט מהסיור ובמנוסתו השליך סכין

כוח צה"ל ביצע מרדף אחר ערבי שיידה אבנים לעברו, במהלך המרדף הכניס החשוד את היד לכיס, השוטרים ירו באוויר והוא נעצר • תושבת קלקליה בת 13 עוררה את חשדו של סייר אזרחי סמוך לקרני שומרון. הסייר החל בנוהל מעצר חשוד שהסתיים בירי לאוויר 

אלי שלזינגר, כ' אב תשע"ט 21/08/2019 11:23

הכוח ירה באוויר הסכין שהשליך המחבל הסכין שהשליך המחבל צילום: באדיבות המצלם

ערבי יידה אבנים לעבר כוח צה"ל בין גיתי אבישר לאריאל ביו"ש. הכוח ביצע מרדף אחר החשוד ובמהלכו הוא הכניס יד לכיסו להוציא חפץ כלשהו. מחשש כי מדובר בסכין או כלי מסוכן אחר, הכוח ביצע ירי באוויר והוא נעצר. אין נפגעים, בזירה אותרה סכין.

בנוסף, הבוקר (רביעי) בשעה 6:40, צעירה בת 13 תושבת קלקליה עוררה את חשדו של סייר אזרחי סמוך לקרני שומרון. הסייר החל בנוהל מעצר חשוד שהסתיים בירי לאוויר, החשודה השליכה סכין לעבר הקרקע ונשכבה על הרצפה. לוחמי צה"ל שהגיעו לנקודה העבירו את החשודה לחקירת כוחות הביטחון.

יוסי דגן יו"ר המועצה האזורית שומרון הגיב לניסיון הפיגוע בצומת גיתי אבישר בשומרון ואמר "אני מברך את אנשי כוחות הביטחון שעצרו את המחבל ומנעו פיגוע בצומת גיתי אבישר, והגנו על עצמם ועל האזרחים". דגן הוסיף "מחבל שמנסה לפגוע בחיילי צה"ל או באזרחים צריך לסיים את האירוע מת, כך חיילי צה"ל צריכים לקבל את הפקודה לירות בו על מנת להרוג, וכך צריכות להיות הוראות הפתיחה באש, כמו בכלל הדמוקרטיות בעולם. אני רק רוצה לדמיין מה היה קורה על מי שהיה מנסה לידות אבנים או לדקור שוטר בניו יורק" הוסיף דגן.

‏פלוגת לוחמים מגדוד הסיור של חטיבת גבעתי החלה אמש לתגבר את אזור גוש עציון והסביבה על רקע החשש מפיגועים נגד אזרחים ישראלים וחיילי צה"ל. לדברי גורמי ביטחון עדיין קיים מתח באוויר אחרי רצח החייל ופיגוע הדריסה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;